www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Gary Moore Pedal


hahahabuc
 Share

Recommended Posts

De pe net: original series Marshall Bluesbreaker pedal running into Marshall JTM-45 reissue head feeding a greenback 4x12.

http://www.mylespaul.com/forums/tonefreaks/173631-how-get-tone-gary-moore-still-got-blues.html

 

In GuitarRig am scos ceva foarte acceptabil cu skreamer in Lead800. Sunt sigur ca se poate si mai bine :)

Link to comment
Share on other sites

pedala marshall GUVNOR 1 [soundul de pe still got the blues].

am avut-o,e ce a folosit el deci fix ce trebuie,desi,fara lp-ul in cauza si JTM-ul din capat nu e 100% aia.

fara a mai pomeni ca ar trebui si mainile lui.

cu putin noroc pedala made in UK o gasesti la vreo 350-400 de roni[eu cel putin atat am dat pe ea].

restul-the sky is the limit :)))

Link to comment
Share on other sites

pedala marshall GUVNOR 1 [soundul de pe still got the blues].

am avut-o,e ce a folosit el deci fix ce trebuie,desi,fara lp-ul in cauza si JTM-ul din capat nu e 100% aia.

fara a mai pomeni ca ar trebui si mainile lui.

cu putin noroc pedala made in UK o gasesti la vreo 350-400 de roni[eu cel putin atat am dat pe ea].

restul-the sky is the limit :)))

 

Mersi mult! Ai idee daca Guv'Nor GV-2 ar fi ok? Am vazut-o prin Romania in magazine undeva la 250 de Ron.

Link to comment
Share on other sites

hmmm,gv2 are ceva functii in plus deci e clar diferit.

personal am incercat gv2 cu mult timp in urma in magazin si mi s-a parut fain,dar nu am incercat tonuri de gary moore pe ea,mai mult chestii mai spre r.a.t.m.

probeaza unul si vezi.

ce pot sa zic e ca gv1 uk e ''the real shit'',[de fapt aia a fost folosita pe album ] deci mergi la sigur,regret ca am ''instrainat-o''.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

hmmm,gv2 are ceva functii in plus deci e clar diferit.

personal am incercat gv2 cu mult timp in urma in magazin si mi s-a parut fain,dar nu am incercat tonuri de gary moore pe ea,mai mult chestii mai spre r.a.t.m.

probeaza unul si vezi.

ce pot sa zic e ca gv1 uk e ''the real shit'',[de fapt aia a fost folosita pe album ] deci mergi la sigur,regret ca am ''instrainat-o''.

 

Am comandat Guvnor 2. Dupa ce o sa ma joc putin cu el o sa revin cu o impresie.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.