www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Planuri de achizitii pt 2007


estebe
 Share

Recommended Posts

cat de curand, trebuie sa fac rost de a ) o acustica (cu 12 corzi), ca nu mai merge joaca si b ) o clapa (ca nu mai merge joaca).

 

LE: a life would be good too

pe calea asta am apucat-o si io :) ...pan acu cel putin cu clapa...acu p bune, chiar merita, te face sa intelegi mai usor muzica, plus ca e o alta senzatie sa canti la clapa...ff misto! :)

Link to comment
Share on other sites

Guest MrJackson

Mic update... pentru 2007 pun de un proiect custom... o ghitara facuta din bucati. se va numi Frankenstrat (TM pentru Sherifu). O sa vedeti mai multe pe masura ce evolueaza proiectu.

Link to comment
Share on other sites

Guest Sheriff

Dude, Frankenstrat se numea Krameru' Baretta al lu' Eddie Van Halen (ala rosu cu dungi albe/negre), io la ala ma refeream:)

 

Ed: Sry ca te-am indus in eroare.

Edited by Sheriff
Link to comment
Share on other sites

Guest MrJackson

Dude, Frankenstrat se numea Krameru' Baretta al lu' Eddie Van Halen (ala rosu cu dungi albe/negre), io la ala ma refeream:)

 

Ed: Sry ca te-am indus in eroare.

 

Las ca nu se supara nimeni daca ii zic si eu asa... :)

Link to comment
Share on other sites

Poli = nopti pierdute la baute cu manelisti si hiphoparisti din pacate, dar stai asta se va intampla cel mult in primul semestru , hai si al 2-lea daca sti sa copiezi bine si ai pile ( de fapt daca le stii pe astea e bine .. inseamna ca ai fata de poli , sau daca esti super DORK). Daca vrei sa treci prin facultate corect si sa canti si al chitara ... apucate de luat energizante ... ca sa nu dormi noaptea ... ca altfel nu vei avea timp.

 

Acuma vine partea super naspa ... daca crezi ca vei invata ceva folositor .. te inslei ... echipamentele sunt mult depasite si profesorii la fel. Eu am fost la telecomunicatii , am avut asteptari mari de la cea mai importanta facultate a celei mai importante universitati din RO ... am mucit mult sa intru .. dar cand am vazut ce se intampla inauntru mi s-a facut rau ... si dupa 3 ani am plecat ... Decat sa te duci la poli mai bine te apuci sa faci cisco .. e mai usor ( cel putin ptr mine e) si inveti de mii de ori mai mult decat inveyi in rahatul ala de facultate.

Link to comment
Share on other sites

Acuma vine partea super naspa ... daca crezi ca vei invata ceva folositor .. te inslei ... echipamentele sunt mult depasite si profesorii la fel. Eu am fost la telecomunicatii , am avut asteptari mari de la cea mai importanta facultate a celei mai importante universitati din RO ... am mucit mult sa intru .. dar cand am vazut ce se intampla inauntru mi s-a facut rau ... si dupa 3 ani am plecat ... Decat sa te duci la poli mai bine te apuci sa faci cisco .. e mai usor ( cel putin ptr mine e) si inveti de mii de ori mai mult decat inveyi in rahatul ala de facultate.

Slow down there. Cisco e usor pana la ccnp si mai si expira repede. Sa nu mai vorbim ca's scumpe ca naiba si daca n-ai bulan sa te angajezi intr-un loc unde exista sculele toate semestrele alea sunt aproape degeaba.

Si pe mine m-a incercat gandul sa imi dau toate certificarile posibile si imposibile dar inca incerc cu disperare sa ma tin de scoala.

Link to comment
Share on other sites

Slow down there. Cisco e usor pana la ccnp si mai si expira repede. Sa nu mai vorbim ca's scumpe ca naiba si daca n-ai bulan sa te angajezi intr-un loc unde exista sculele toate semestrele alea sunt aproape degeaba.

Si pe mine m-a incercat gandul sa imi dau toate certificarile posibile si imposibile dar inca incerc cu disperare sa ma tin de scoala.

 

 

Perfect constient de ce spui tu acolo ;). Dar .. inveti mult mai multe decat la poli .. cel putin asa simt eu, sa nu mai spun de folositoare. Am vrut sa fac un amplif pe lampi ptr un proiect(la proiectul respectiv erai asistat de profi) .. ai am fsot la toti profii din fac sa ii rog sa m asiste ( nu puteam sa prezint proiectul fara u nprofesor, ca daca puteam il faceam singur ) si nici unul nu a vrut ca cica se lucreaza cu tensiuni prea mari, ca e prea complicat . etcetc ... si de ce nu fac ceva mai simpu cum ar fi o sonerie cu bec ... :):(B) . halal facultate ... Sa nu mai spun cand am picat un proiect ptr toate verificarile la fac au fost facute la un aparat de 3 ori mai vechi decat mine ... care citea complet eronat, oricum .. nu vreau as imi mai amintesc .. am pierdut ani acolo ... nu am realizat nimic si era sa a las si de chitara ca nu aveam timp de ea ...

 

 

 

Ontopic .... am ajuns intr-un mare impas cu achizitiile pe anul 2007 :):) .

Bani putini si multe lucruri de facut si nu stiu ce sa iau. ;)

Link to comment
Share on other sites

si atunci unde sa ma duc?? :) eu am medie mica la mate in anii de liceu.. si peste tot in cluj se intra cu medii .... poli calculatoare e singura mea sansa :)

 

 

Vorbin despre poli bucuresti .. sau alta poli aici ... ca la bucuresti se da examen si se ia in considerare bacul

Link to comment
Share on other sites

man, daca nu mere mate, ori renunti la poli, ori esti supertare la copiat (asta doar k sa nu iti faci draci, ca de trecut treci pana la urma oricum..)

: :)

Link to comment
Share on other sites

pe 2007 vreau sa-mi iau adio de la barba si sa-mi cresc pestii din closet....

 

acum serios...am nevoie de o pedala de reverb-eco-delay....vad eu.apoi...am in plan sa-mi termin de facut o statzie de chitara.daca nu..o lasam pe 2007.si apoi cred ca o sa-mi achizitzionez un pat mobil in care sa pot dormi cand vreau si unde vreau.noroace

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

1. Ufff .... VOX AD50VT Valvetronix + Footswitch sau VOX AD100VT head

2. Vox Bulldog / Boss Metal Zone / Vox Big Ben / DOD YJM / Boss SuperOverdrive / Boss Distorsion ... care imi place cel mai mult cum forteaza cele 2 lampi din hibridu de mai sus ...

3. dak as ajunge si la asta ... un set de pearly gates + jb / 59 pt un grosmann lp lux .... care e deja pe teava ...

4. implant de talent :)

Edited by megasoft
Link to comment
Share on other sites

-sa intru la poli

-un custom la grossman (ch albastru string-trough)si un peavey bandit studiopro112 daca imi vine mostenirea!

mostenire anu asta not coming...deci raman cu intratu la poli :) ..... eh oricum nu meritam scule mai bune la nivelu' meu ... bine ca le am pe astea :)

 

 

ps. ....stie careva cum sta treaba la poli calculatoare CLUJ-NAPOCA??? :)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.