www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

TIPIC ROMANESTE


Guest Alexandru
 Share

Recommended Posts

Guest Alexandru

De asta merg treburile asa la romani. Vorba multa si fapte putine.

 

AM CREZUT CA DAU PESTE OAMENI ADEVARATI si pot sa fac ceva.(RGC-L.O.S.)-FALS

 

Nici daca ati avea toate conditiile de afara nu ati fi multumiti!

Credeti ca asa se face treaba,stati , clapetati si probabil sunteti mandrii de forumul si de persoanele voastre!

CE VRETI MA SA MA ROG DE VOI?----VEDETELOR!

DACA NU VA INTERESEAZA-Pa!.......Pacat!

I'm OUT

 

P.S. Felix - sa stii ca nu te includ si pe tine aici (stiu ca ai trupa si te tii de treab-BEST REGARDS si SUCCES)-dar cu o floare nu se face primavara!

Link to comment
Share on other sites

Guest Alexandru

Nimic- doar ca treburile de genul asta nu se fac in fata calculatorului( din cate am priceput tu nu esti in tara deci:exceptie)

Am umplut forumul de posturi , am primit incurajari,apoi brusc, silentio stampa, mai vine unu se mai uit apoi pleaca, nimic concret nimic viabil.

PARCA un concert se face din vorbe. Iar la propunerea mea sa stam de vorba fata in fata, raspuns:- "asta e mailul meu msg me!"

SE PARE CA SUNT SINGURUL CARE SE AGITA - mam saturat sa trimit PM cu mesajul "BAGA OCHIUL LA RGC si da idei"

Link to comment
Share on other sites

Guest Alexandru

Concertul asta nu inseamna "viata" nimanui-eu nu le-am propus sa lase totul balta si sa cante, doua zile pierdute + una pt discutii - rezulta 3 zile care in cel mai rau caz inseamna distractie.

 

Prima chestie pe care am spus-o la aceasta propunere a fost(nu citez)"Va bagati?" cand cineva spune "da" eu unul astept MACAR sa se gandeasca la asta- SERIOZITATE

 

Daca putem sa fac asta singur o faceam demult

 

In fine...... Vorba lunga saracia omului!

Link to comment
Share on other sites

In primul rand nu stiu de ce ai sters tot threadul. Ma simt cu musca pe caciula caci eu am primit PM cu baga ochiu si nu am contribuit foarte mult la propagare. Nu cant in nici o formatie , bun chitarist nu sunt iar facultatea la ora asta nu imi permite sa ma ocup de organizare. Era o idee foarte interesanta ce putea (si sincer cred ca inca mai poate) prinde niste radacini solide. Imi pare sincer rau... Nu stiu cu cine te-ai certat insa e mare pacat

 

Ideea de a parasi forumul este destul de neinspirata. Forumul l-am gandit ca o comunitate in care oamenii pot invata ceva nou , din experienta celorlalti . Poate hotararea de a realiza rgc -los asa de prematur a fost de rau augur. Prin parasirea forumului si trimiterea subinteleasa membrilor la origini numai tu ai de pierdut.

 

Toate cele bune ,

Cosmin

Link to comment
Share on other sites

Guest Alexandru

Chestia cu trimiterea la "origini" e cam exagerata - nu am vrut decat sa-mi exprim deznadejdea si supararea (poate.... nefondata).

In legatura cu parasirea forumului : I'm out se referea la organizarea "concertului" si nicidecum la parasirea forumului.

Eu voi ramane sa mai invat cate ceva(desi dupa ultimele evenimente nu cred ca voi mai fi bine primit) dar VA ROG sa-mi retrageti calitatea de moderator.

Cosu- toata stima- nu ai mentionat chestiile astea de mai sus desi puteai sa o faci demult - e valabil si pentru restu'

Link to comment
Share on other sites

Alexandru,

 

Eu ti-am dat nick-ul meu de Yahoo! si nu am vazut nici un soi de miscare in directia aia. Te-ai gandit poate ca eu nu am timp nici sa intru toata zua pe forum, nici sa stau toata ziua pe net, ci am un soi de slujba care ma obliga sa alerg o groaza prin oras?

 

Astept sa-ti ceri scuze, ai avut un comportament (daca imi este permis) de copil paranoic.

Link to comment
Share on other sites

Guest Alexandru

Da sigur ca iti este permis ....dar scuze nu vad de ce mi-as cere.

Au fost cateva cuvinte (Fals,neseriozitate,vedetism) care au durut,nu-i asa? Asta este adevarul.

Nu iti trebuia toata ziua pe net sa clarifici ceva - Un simplu "nu pot ...Bafta !" era suficient.

Link to comment
Share on other sites

Guest cealicu_ca

in fine... nici nu incepe treaba bine ca apar certurile :-P bleah...

 

nu credeti ca ar fi mai bine o intalnire, sa zicem, intr-un club (din Bucuresti - nu vreau sa se supere nimeni dar, IMO, majoritatea celor de pe forum sunt din Bucuresti - s'ar putea sa ma insel)... si poate se organizeaza ceva... in orice caz, cele mai bune idei apar la <<BERE>>

 

de acord ca in fata monitorului nu se rezolva _mai_ nimic insa nici "eu imi iau jucariile si plec" nu e bine... de ce nu va puneti de acord asupra unei intalniri, cel putin cativa dintre voi... si apoi la inca o intalnire, la care mai vine un prieten interesat an' so on...

 

nu se pune de-un concert asa cu una cu doua... iar daca apar disensiuni, nu se mai pune deloc... sunt convins ca in Bucuresti (sau ma rog, Timisoara... whatever) sunt destule cluburi unde s-ar putea aranja pentru o seara sa mearga lumea cu instrumentele & stuff si sa faca o mica reprezentatie... daca vrei(ti) concert gen <stadion si 50.000 de W> poti(puteti) sa o lasati balta... e nevoie de bani, munca, rabdare si nu in ultimul rand... chestii serioase... ori, cum si Addicted a mentionat, nici unul dintre noi nu este tocmai "profesionist"... asa ca hai sa incepem/incepeti cu ceva usor si sa vedem daca merge :-P

 

deasemenea, sunt convins ca "audienta" va fi... fie si numai daca imprastie fiecare vorba prin cercul de prieteni... in timpul liber oricine merge la o bere... ;-)

Link to comment
Share on other sites

Guest Alexandru

Problema se punea cam pe la 300w -club gasisem eu (Le Noir)- sonorizarea trebuia adunata de la noi,trupe gasim- toata lumea fericita!

 

:mad:NUMAI CA NU EXSISTA DOMNE' TIMP :mad:sa stam 1-2h de vorba la o bere ca unii alearga muncesc samd .......e greu tresa te ridici de la tastatura!

Link to comment
Share on other sites

Alex, ma asteptam sa-ti ceri scuze ca te-ai purtat ca un moderator de doi bani prin stergerea thread-ului aluia.

 

Cat despre timp liber, nu-mi zi tu mie de el, ca nu-l cunosc. In ultima vreme a ajuns o raritate pana si sa ma vad la fata cu iubita din motive de lipsa acuta.

 

Daca vrei sa discutam, intra pe Y!, da-mi nick-ul tau si stabilim o zi, o ora si un loc - intre internet static (forum) si internet real-time (messenger) il prefer pe cel din urma pentru a stabili ceva. Chiar si un mail ar fi fost dragut daca era ceva mai important.

 

Edit: Ar trebui sa-mi cer si eu scuze :( am vrut sa fiu mai activ in legatura cu organizarea dar n-am reusit ce mi-am propus. Imi pare sincer rau ca te-am suparat asa de rau. Maine sunt liber intre 1 si 3 daca e sa ne vdm la o bere.

Link to comment
Share on other sites

Mah, mie imi pare rau dar nu cred ca pot sa iau parte la actiunea voastra pentru ca am un impresar momentan si nu vreau sa stric relatia. Plus ca daca e sa cant cu Sahara in big mamou o voi face numai daca impresarul este de accord si eventual cu 1 singura trupa in deschidere. Legat de Le noir, parerea mea este ca clubul ala chiar e un junghi si va sfatuiesc sa va linishtiti si sa asteptati sa vina vara cand o sa se redeschida terasele si poate o punem de un festival de o zi, ceva de genul asta, adika cu mai multe trupe si nu cu jam session & stuff.

Link to comment
Share on other sites

Guest Alexandru
Originally posted by cearny

Alex, ma asteptam sa-ti ceri scuze ca te-ai purtat ca un moderator de doi bani prin stergerea thread-ului aluia.

 

Cat despre timp liber, nu-mi zi tu mie de el, ca nu-l cunosc. In ultima vreme a ajuns o raritate pana si sa ma vad la fata cu iubita din motive de lipsa acuta.

 

Daca vrei sa discutam, intra pe Y!, da-mi nick-ul tau si stabilim o zi, o ora si un loc - intre internet static (forum) si internet real-time (messenger) il prefer pe cel din urma pentru a stabili ceva. Chiar si un mail ar fi fost dragut daca era ceva mai important.

 

Edit: Ar trebui sa-mi cer si eu scuze :( am vrut sa fiu mai activ in legatura cu organizarea dar n-am reusit ce mi-am propus. Imi pare sincer rau ca te-am suparat asa de rau. Maine sunt liber intre 1 si 3 daca e sa ne vdm la o bere.

 

Imi pare rau ca nu am putut intra pe forum si nu am vazut post-ul- un deces in familie m-a impiedicat sa faca asta.

DA Sunt un moderator de 2 bani mai ales ca nu am mai facut asta inainte.(din acest motiv v-am rugat sa fiu din nou doar membru)

Sustin in continuare acest proiect dar ii las pe altii sa organizeze treaba

Imi cer scuze(desi cam tarziu)

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.