www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Returnarea Unei Clape Midi Inapoi La Magazin


shedow11
 Share

Recommended Posts

Salutare,am cumparat acum 7 zile o clavitura midii de la magazinul http://soundcreation.ro si produsul este foarte prost gandit,abia dupa cateva zile l-am putut testa si din a 4-a zi nu l-am mai putut testa,iar in a 5-a nu am putut merge si in a 6-a magazinul era inchis pentru diferite motive.

 

Intrebarea mea este daca pot sa returnez produsul si sa-mi primesc banii inapoi,stiam ca exista o lege care iti permite sa inapoiezi produsul intr-un decurs de timp daca esti nemultumit de el.

Link to comment
Share on other sites

Sculele trebuie sa ti-le incerce si sa te invete primi pasi ca sa le utilizezi , si pobabil ptr ca sa incerci ai 3 zile , chiar si 10 zile este putin ca sa descoperi defecte sau alte probleme ,,,nu ar trebui cumparate scule in aceste conditii ,,chiar si 30 de zile este putin cand nu cunosti scula trebuie sa inveti un "user manual" dar nu ai timp sa stai 30 de zile zilnic ore in sir sa testezi ,,

 

Deci ideea este sa nu se cumpere ijn aceste conditii , daca cumperi si duci acasa este pe riscul tau ..

Eu era sa pierd licenta la Cubase din cauza ca am testat si am testat dar nu m-am inregistrat pe site ,,trecea perioada si a aparut o problema ce cu zeci de mail-uri intre firme am rezolvat in ultimul moment .

 

Deci trebuie sa fim atenti si la aceste aspecte .

 

Si pana la urma ai fost la magazin ? daca era inchis nu cred ca te refuzau a doua zi ..trebuie sa te duci sa aranjezi problema.

Pe de alta parte trebuia imediat sa scrii mail la firma intrebai si acolo ...te inscrii pe site-ul oficial inregistrezi scula si intrebi in legatura cu problema ta ,citesti review-urile ,reclamatiile/observatiile /sfaturile pe forumul user-ilor .

Normal este bine sa faci treaba cu forumul inainte de cumparare ..

Edited by karpi
Link to comment
Share on other sites

Treaba e asta: la magazin nu mi-au dat ocazia sa o incerc deci am mers pe incredere,review-uri pentru clapa respectiva nu sunt mai deloc,dar la prima vedere mi s-a parut ok cum arata,ce butonase mai are pe acolo si pretul (600 de lei,5 octave),

 

Aveam in plan sa o folosesc pentru studiat la pian (la scoala,instrument secundar),mai niste efecte,track-uri si cam atat.

 

Dupa ce am testat-o mi-am schimbat putin parerea despre ea: nu avea deloc velocitate,in cubase cand schimbam octava clapei nu se auzeau unele clape,etc.

 

Foarte probabil o sa-mi iau o interfata audio,desi inca nu stiu daca de la ei

Link to comment
Share on other sites

Intrebarea mea este daca pot sa returnez produsul si sa-mi primesc banii inapoi,stiam ca exista o lege care iti permite sa inapoiezi produsul intr-un decurs de timp daca esti nemultumit de el.

 

Ai posibilitatea de returnare în 10 zile doar dacă ai făcut comanda online. Dacă ai ridicat-o din magazin, se presupune că ai avut ocazia să testezi produsul. Vorbeşte totuşi cu ei, dacă nu sunt de acord să-ţi dea banii, poate ar fi de acord să-ţi schimbe produsul cu altul.

Link to comment
Share on other sites

Magazinul are mail, are telefon ...ia legatura cu ei chiar daca este inchis ptr alte probleme , am vazut ca scria

o perioada in care este inchis cea ce nu inseamna ca nu sunt la munca ..probabil au alte activitati .

 

Ia cauta FORUM cu clapa respetiva ...care-i clapa in cauza la 600 RON caci iata

 

 

asta la 615 RON are velocity -sensytive

ESI KeyControl 61 XT, claviatura MIDI cu 61 de clape velocity-sensitive cu alimentare pe port USB. Claviatura KeyControl 61 XT este echipata cu 8 butoane rotative infinite, rotita de pith bend, fader de modulare si butoane de editare. Toate acestea incorporate intr-o carcasa eleganta de aluminiu. Mai multe detalii pe: http://www.soundcrea...xt-id13027.html

Copyright © 2006-2013 SoundCreation

http://www.soundcrea...xt-id13027.html

 

asta la 596 RON are clape tip "synth" si doar pad-urile colorate sunt velocity sensytive ptr tobe sau ce stiu eu ce ....

-

http://www.soundcrea...25-id12339.html

 

Deci pot sa trag concluzia ca nu ai citit nici prezentarea ! Scrie clar !

 

 

ESI KeyControl 61 XT, claviatura MIDI cu 61 de clape velocity-sensitive cu alimentare pe port USB. Claviatura KeyControl 61 XT este echipata cu 8 butoane rotative infinite, rotita de pith bend, fader de modulare si butoane de editare. Toate acestea incorporate intr-o carcasa eleganta de aluminiu. Mai multe detalii pe:

 

 

Novation Launchkey 25 este un instrument hardware/software bazat pe un controler MIDI de 25 clape de tip synth si 16 pad-uri multicolore de tip Launchpad ce se integreaza perfect cu aplicatiile de iPad de la Novation (Performance Synth si aplicatia de Launchpad). Pachetul include o suita completa de software pentru Mac si PC, ca plug-in-urile V-Station si ABleton Live Lite. In mod stand-alone Launchkey este o claviatura MIDI, o suprafata de control DAW, dar combinat cu aplicatiile iPad, Launchkey devine un instrument complet. Pentru detectia controalelor de DAW, Launchkey vine cu software-ul 'InControl' care ofera control instant asupra nivelelor de volum, paning, trimiteri si altor setari - deseori detecteaza si poate controla plug-in-uri si efecte DAW fara nici o setare speciala. Cele 16 pad-uri multicolore sunt sensibile la velocitate si pot fi folosite pentru tobe sau pentru a declansa loop-uri/clip-uri si scene in mod facil.Mai multe detalii pe: http://www.soundcrea...25-id12339.html

Copyright © 2006-2013 SoundCreation

 

 

Or mai fi si altele cu 600 RON ?

Edited by karpi
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.