www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Play Music Store


Guest mirceadan1508
 Share

Recommended Posts

Am aruncat si eu o privire atat pe site-ul vostru cat si la ce s-a discutat pe aici. Subcriu la ce a zis 'mnezău, livrarea Express de 3-4 zile e aberanta tinand cont ca in unele cazuri costul transportului depaseste constul produslui.

 

Exemplu: casti AKG K-99 Perception, pret 228 ron, cost livrare Express 295 ron. Da-o-n colo de treaba...

 

Plus ca livrarea Express numai express nu e tinand cont ca la majoritatea firmelor/magazinelor online livrarea se face de pe o zi pe alta fara sa platesti suplimentar pentru asta.

 

In rest, desi s-a mai spus si asta, ca sa prezinti un minim de credibilitate ar trebui sa gasesti pe undeva un SRL, un CUI, un J, sa poti vedea ce-i cu firma aia.

 

Bafta!

Edited by sam
Link to comment
Share on other sites

Eh, dacă nu te-ai prins care-i treaba, băiatul nu se ocupă cu magazinul, el s-a ocupat doar cu partea web. La magazin problema. mai mult ca sigur, e aşa cum am spus-o eu. Ei nu nu au un stoc mare, majoritatea produselor le comandă şi ei, la rândul lor, la alt magazin. Şi plătesc mult să le ajungă aşa repede. Dacă or lua de prin Germania, presupun că ar fi taxe mari ca să-ţi ajungă într-o zi. Problema e însă psihologică. Cred că ar fi mai avantajaţi dacă ar lăsa doar varianta livrării în 10 zile, ar cere doar costul curierului românesc, vreo 20-25 de lei şi ar mai pune ei ceva adaos comercial produselor. Că dacă n-o să vezi factură emisă de curier, pe care să scrie "transport căşti Bucuresti - Călăraşi = 295 lei", e absurd.

Link to comment
Share on other sites

Ei nu nu au un stoc mare, majoritatea produselor le comandă şi ei, la rândul lor, la alt magazin.

 

E evident ca asta fac, ceea ce nu-i o problema. Insa oricum ai da-o e aiurea pentru ca firmele mari (de instrumente si nu numai) si-au obisnuit clientii sa primeasca marfa a 2-a zi. Ca sa merite sa astepti 10 zile trebuie fie pretul sa fie extraordinar de bun, fie produsul sa existe doar la ei. Altfel nu vad cum ar putea ramane pe piata.

Link to comment
Share on other sites

Aveti o eroare SQL in database. Deoarece toata lumea se plange de lay-out,m-am gandit sa arunc un ochi peste al vostru site sa vad daca pot gasi ceva vulnerabilitati si slava domnule aveti una.

Am aplicat o injectieMySQL de proba si am gasit cateva probleme ce se pot remedia destul de usor.

Cel ce a scris scripturile php ar trebuii sa arunce un ochi peste ele,nu de alta dar s-o gasi un dement care sa exploateze chestiile astea.

Nu oricine poate face asta,dar sunt destui care au o baza php,html-css destul de buna(cam toti tinerii pasionati de programare ca mine) si nu m-as mira sa va schimbe si parolele adminilor sau chestii de genu.

Vedeti daca puteti face ceva.

Oricine gaseste vulnerabilitati in servere ar trebuii sa faca ce fac eu acum,sa spuna ownerilor ca au o problema.

Cheers.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.