www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Cabluri


mickeyG
 Share

Recommended Posts

Guest Johnny I

cred k cea mai buna varianta e sa iti comanzi din afara de pe net, sau dak nu, ia-ti niste cabluri fender mai rasarite. mi se pare k sunt mai bune dekt proel

Link to comment
Share on other sites

Guest MrJackson

Pe la ce bani au Monster Cable, ai idee? Oricum eu vreau sa imi iau Laboga cand oi da de niste bani (cand o veni bursa adica...)

Link to comment
Share on other sites

Guest tormentor

Eu imi fac propriile cabluri de instrument.

Pot sa fac si pentru altii la preturi mai mici decat proel si folosing cabluri si mufe de o calitate superioara.

Daca va intereseaza dati-mi un Personal Message.

Link to comment
Share on other sites

Guest mateiutzu

un inginer de sunet cu multi ani de experienta in spate mi-a spus ca printre cele 10.000 de modele de cabluri pe care le-a testat de-a lungul vietii ... cablul FENDER ElectroVolt i s-a parut cel mai bun ! Bineinteles in afara de LABOGA care a aparut de curand !

Voi ce parere aveti ?

Link to comment
Share on other sites

un inginer de sunet cu multi ani de experienta in spate mi-a spus ca printre cele 10.000 de modele de cabluri pe care le-a testat de-a lungul vietii ... cablul FENDER ElectroVolt i s-a parut cel mai bun ! Bineinteles in afara de LABOGA care a aparut de curand !

Voi ce parere aveti ?

zi si mie cine e ala,si unde e inginer de sunet,pe un santier cumva?

Fender Electro volt a fost intr=adevar unul foarte bun pana prin 96,pe atunci era facut la Spectraflex,dupa aia evident a fost fabricat in China,si e la fel de prost ca celelalte.Am avut o experienta proasta cu Cordial,desi mi l=au laudat multi,iar spec sheet-ul era super OK.mi-am luat zilele astea cabluri noi de microfon,am mers tot pe Cordial,si sunt super nemultumit,oricum mult mai bine ca Proel.

Din pacate am fost impotent in a aduce cablurile GeorgeL,deoarece constructia mi-a mancat toti banii si toata energia :) sper ca in Ianuarie o sa reusesc sa aduc,macar pntru ca tre sa imi cablez studioul.

Acuma reclama:in transportul urmator de Epiphone,adica aprox.o saptamana,am pus sa imi trimita niste cabluri Ernie Ball,atat de 6 m cat si de 3,5,dar si de pedala.nu stiu cat de bune sunt,nu le-am incercat,dar imediat ce vin,voi da de stire.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
la senia au si cabluri pedala-pedala (de alea scurte si cu 2 jackuri in L)?

La ProGuitar au Fender Electrovolt, dar is scumpe rau (23 RON bucata).

 

In plus, daca vreti mufe Neutrik si alte brand-uri mai profi plus tot felul de conectica, stiu eu un loc unde au, in afara de Senia (unde mie personal nu prea imi place sa fac cumparaturi). Magazinul se numeste Charma Conect si se afla pe Bd. Eroilor nr. 5 (dupa intersectia Bd. Eroilor cu Bd. Eroilor Sanitari, spre Academia Militara, la vreo 50 de m, pe partea stanga). Au si cabluri dar nu cu mufe. Si au si site, dar e cam saracut. http://www.charma.ro/?trloc=1

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.