www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Cumpar Back Plate Les Paul (Aviz Celor Care Lucreaza Cu Plexiglas/ Plastic Etc)


Radu Burcea
 Share

Recommended Posts

Pret: X RON


Localitate: Giurgiu


Contact: 0767209480/ 0733168824


Accept schimburi: Accept schimburi
Salutare!

 

Am un Vintage V100 si am nevoie de doua back plate-uri NEGRE pentru ea. Stiu, as putea sa caut pe ebay, insa cele de pe Epiphone nu se potrivesc, iar cele de GIbson habar nu am.

Am vazut ca exista multi useri care lucreaza in diferite domenii. Ma gandesc ca poate exista cineva care lucreaza cu plastic, habar n-am, si poate sa imi faca si mie asa ceva.

Atasez un scan cu ale mele, cu un metru de croitorie langa, ca reper. In eventualitatea in care exista cineva care face asa ceva ii voi da toate dimensiunile pe care mi le cere.

 

 

 

Daca tot am facut topicul, cumpar si asa ceva, mentionez ca piesele de care am nevoie sunt pentru switch switchcraft si poturi cts. La knoburi nu e o regula, ca pot sa le ajustez pentru poturile mele.

http://www.croxguitars.com/Prodpics/img9396.jpg

http://www.themusiczoo.com/PDGImages/Gibson_Toggle_Switch_Cap_Vintage_Amber_2508_a.jpg

post-11684-0-39424800-1375131854_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Poate sa imi scaneze cineva care are Gibson Les Paul cele doua plasticuri? Eventual tot cu o rigla langa, sa pot compara?

 

Întrebare de 10 puncte: De ce nu le vopsești pe cele care le ai?

 

Pentru ca mi-e frica sa nu se cojeasca, sau din cauza zgarieturilor sa ma trezesc cu dungi crem pe ele :)).

Link to comment
Share on other sites

Se pot face foarte usor pe un rooter laser (sau chiar CNC). Scanezi piesa veche, o vectorizezi si o tai din ce material vrei. Singura problema e ca pe un rooter obisnuit nu vei putea obtine decat taieturi la 90 de grade (ma refer la unghiul de cadere a razei de taiere pe material), adica nu vei putea obtine acele 'tesituri' pe margini.

La suburi e simplu, dai gaurile pe rooter, vii cu un burghiu mai mare si intri foarte putin in material cat sa obtii acea frezare de cap ingropat.

 

In general gasesti rootere de genul asta la firme care se ocupa de productie publicitara.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.