www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Dell Smartpc 250N


Recommended Posts

Pret: 300 LEI


Localitate: Calarasi


Contact: decebal_caliman@yahoo.com (YM)


Link producator: http://www.zdnet.com/dell-smartpc-250n-3010001722/


Stare: Uzura normala

Accept schimburi: Accept schimburi
Laptop-ul este vechi, însã funcțional. Bateria ține în jur de 20 de minute. Are un mic joc la ecran, însã nimic grav. I-a fost schimbatã pasta termoconductoare a procesorului ºi i s-au înlãturat grilajele laterale pentru o mai bunã circulație a aerului.

 

 

Vã las link ºi cu postarea fãcutã de fostul proprietar:

http://forums.rgc.ro/topic/82172-laptop-dell-smart-pc-250n/page__fromsearch__1

 

O sã citiți mai multe review-uri în care spun oamenii cã se stinge din. La aparatul de fațã nu am pãțit asta, probabil schimbarea pastei ºi eliminarea grilajelor au oprit problema. Cryptopsy mi-a spus cã a avut ºi el asemenea probleme înainte sã efectueze operațiunile. Eu l-am folosit ieri toatã ziua ºi nu am întâmpinat absolut nici o problemã.

Este util pentru operațiuni "light". Citit, vãzut un film, ascultat o muzicã, navigat. Vã stau la dispoziție cu anumite teste, dacã doriți rularea unor anumite programe, le încerc vã spun rezultatul.

 

 

 

Trimit prin Fan Courier. Costurile de expediție vor fi suportate de cumpãrãtor.

 

Pentru userii fãrã calificative sau fãrã activitate pe rgc, solicit plata în avans.

 

Accept returnarea produselor în termen de 10 zile din momentul în care ajung la cumpãrãtor, indiferent de motiv, în aceeaºi stare în care le-a primit.

Link to comment
Share on other sites

'mnezau a uitat sa mentioneze, inainte sa ajunga la el, laptopul a fost tinut in familie, nu a fost abuzat, folosit la munca, sau in orice alte circumstante decat uzura light, practic, e la al doilea proprietar momentan. Am avut grija ca inainte sa ajunga la el sa fie curatat complet atat pe interior cat si pe exterior.

Edited by Cryptopsy
Link to comment
Share on other sites

'mnezau a uitat sa mentioneze, inainte sa ajunga la el, laptopul a fost tinut in familie, nu a fost abuzat, folosit la munca, sau in orice alte circumstante decat uzura light, practic, e la al doilea proprietar momentan. Am avut grija ca inainte sa ajunga la el sa fie curatat complet atat pe interior cat si pe exterior.

 

Mulţumesc pentru completări. Nici nu ştiam asta. :)

Oricum, într-adevăr, arată foarte bine, având în vedere vârsta. Voi reveni cu poze.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

O să citiţi mai multe review-uri în care spun oamenii că se stinge din. La aparatul de faţă nu am păţit asta, probabil schimbarea pastei şi eliminarea grilajelor au oprit problema. Cryptopsy mi-a spus că a avut şi el asemenea probleme înainte să efectueze operaţiunile. Eu l-am folosit ieri toată ziua şi nu am întâmpinat absolut nici o problemă.

 

O mică clarificare. Ieri nu am avut desktop-ul disponibil aşa că a trebuit să-l folosesc toată ziua. În 10 ore s-a închis, din senin, de două ori. Asta doar când foloseam anumite aplicaţii care solicitau destul de mult procesorul. Nu am avut probleme când navigam, stăteam pe YM sau urmăream clipuri pe youtube.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

O mică clarificare. Ieri nu am avut desktop-ul disponibil aşa că a trebuit să-l folosesc toată ziua. În 10 ore s-a închis, din senin, de două ori. Asta doar când foloseam anumite aplicaţii care solicitau destul de mult procesorul. Nu am avut probleme când navigam, stăteam pe YM sau urmăream clipuri pe youtube.

Schimba pasta termoconductoare de la procesor si verifica in cate grade sta,si cooleru daca se invarte. De la asta se inchide la solicitari mari,in cel mai rau caz ,mergea in lag si freez daca era supra solicitat

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Schimba pasta termoconductoare de la procesor si verifica in cate grade sta,si cooleru daca se invarte. De la asta se inchide la solicitari mari,in cel mai rau caz ,mergea in lag si freez daca era supra solicitat

 

Treaba asta a făcut-o şi Cryptopsy. E o problemă des întâlnită la modelul ăsta, pentru că s-au gândit ăştia de la Dell să îndese un procesor de PC în cutiuţa laptopului.

Repet, problema intervine la chestii care solicită mai mult procesorul, nu la ascultat muzică, văzut filme, navigat, jucat joculeţe, citit/scris fişiere .doc, excel şi alte asemenea. Activităţile astea se pot face fără nici o problemă.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.