www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Turneu Voodoo & Iris


dass101
 Share

Recommended Posts

Incepind cu 1 noiembrie 2006 trupa Voodoo pleaca intr-un turneu in care va avea onoarea sa cinte in deschiderea celor de la Iris.

Datele turneului sint:

01.11.2006 - Constanta

02.11.2006 - Galati

04.11.2006 - Suceava

05.11.2006 - Botosani

06.11.2006 - Bistrita

07.11.2006 - Oradea

08.11.2006 - Satu Mare

09.11.2006 - Ploiesti

11.11.2006 - Alba Iulia

 

Turneul Iris continua cu urmatoarele date, din pacate motive obiective ne impiedica sa fim si in aceste orase alaturi de ei.

23.11.2006 - Cluj-Napoca

24.11.2006 - Turnu Severin

25.11.2006 - Resita

27.11.2006 - Timisoara

28.11.2006 - Santnicolau Mare

29.11.2006 - Sibiu

30.11.2006 - Deva

 

Va asteptam la aceste concerte, va voi tine la curent cu orice informatii mai apar.

Link to comment
Share on other sites

si care ar fi problema? oricum imi palc voodoo...m-a imprsionat forte tare vocalu la concertu de deschidere al clubului "el comandante"...f.f. coios. dass, poate stam la o bere ceva daca fac rost de bani.

numa bine si succes!

Link to comment
Share on other sites

Bine ca va prind totusi duminica in Bucuresti, caci vad ca n-apare pe 'harta' :) Abia astept sa aud chitara noua live! :)

 

Aviz amatorilor: daca prind cu trolling, se lasa cu warn-uri si asa mai departe (read - suspend, etc).

Adik n-am voi sa vin in trolling la concert sau care-i faza...ca suna urat cuvantu asta.

Link to comment
Share on other sites

1. Din cite stiu pretul biletelor va fi de 200 mii.

2. Orice discutii despre cum a ajuns trupa Voodoo sa cinte in deschidere la Iris sau despre relatiile de rudenie ale unor membri ai acestor trupe as dori sa le purtam in alta parte. Contez pe sprijinul administratiei in acest sens :)

 

si 3. Cearny, concertul de duminica nu e in deschidere la Iris, e chiar la concurenta :)

Edited by dass101
Link to comment
Share on other sites

Multumesc frumos pentru link-ul din care am aflat si eu ce inseamna trolling. Oricum cred ca exista si termeni in romana...nu trebuie neaparat sa folosim romenegleza.

Dupa cum se supara unii cand pomenesc de gradul de rudenie intre unii membrii ai celor 2 formatii probabil ca am dreptate pe undeva.

Btw...nu am nimic cu trupa voodoo...suna chiar bine...dar mi s-a parut dubioasa (in sensul bun al cuvantului) asocierea dintre cele 2 formatii.

Link to comment
Share on other sites

Guest seraphx

Btw...nu am nimic cu trupa voodoo...suna chiar bine...dar mi s-a parut dubioasa (in sensul bun al cuvantului) asocierea dintre cele 2 formatii.

La urma urmei e ceva normal :) ce se intampla si e ocazie extraordinara pentru trupa sa capete experienta scenica , congrats baieti :) , poate vin si eu duminica , acu depinde de timp si $ :)

Link to comment
Share on other sites

Matei, nu se supara nimeni. Nu sintem atit de ipocriti. Bineinteles ca asa am ajuns sa cintam in acest turneu, dar cred ca pentru toti cei care ne-au vazut pina acum (btw, ai fost la vreun concert de-al nostru?) e foarte clar ca valoarea noastra a cintarit cel putin la fel de mult.

Yeap..am fost...la un concert in care ati cantat alaturi de buricul pamantului parca. De aia am si scris ca nu suna rau trupa.

Link to comment
Share on other sites

Bine ca va prind totusi duminica in Bucuresti, caci vad ca n-apare pe 'harta' B) Abia astept sa aud chitara noua live! :)

 

Aviz amatorilor: daca prind cu trolling, se lasa cu warn-uri si asa mai departe (read - suspend, etc).

aici vroiam eu sa postez...deci...inchipuiti-va ce pot sa zic: :):( ****** ** *** ****** ****... **** **** ****** *** ***** ** ** * ****... ***** ***** ***** *** *** ****... **** **** *** ** **** ***** *****... :)

Link to comment
Share on other sites

aici vroiam eu sa postez...deci...inchipuiti-va ce pot sa zic: :(B) ****** ** *** ****** ****... **** **** ****** *** ***** ** ** * ****... ***** ***** ***** *** *** ****... **** **** *** ** **** ***** *****... :)

Vad ca se incheie cu :) . Deci e de bine. :)

@dass: tre' sa ajung si eu la un concert de-al vostru odata si-odata.

Link to comment
Share on other sites

Guest CoolRock

Matei, nu se supara nimeni. Nu sintem atit de ipocriti. Bineinteles ca asa am ajuns sa cintam in acest turneu, dar cred ca pentru toti cei care ne-au vazut pina acum (btw, ai fost la vreun concert de-al nostru?) e foarte clar ca valoarea noastra a cintarit cel putin la fel de mult.

 

 

RESPEKT trupa VOODOO !!!! :) La RESITA au cantat super misto si sper sa nu ne ocoleasca in acest turneu (mai ales ca au deja fani acolo).

 

RESPEKT &ROCK ON !!!

Link to comment
Share on other sites

foarte tare...felicitari

si eu am ajuns la cateva concerte la care ati cantat si voi

mi-ati lasat o impresie foarte buna

bafta in turneu :)

Link to comment
Share on other sites

si ce daca sunt sau nu relatii de rudenie intre cele 2 trupe? ce daca eram fiica lui james hatfield aveam si voce? VOODOO are drumul lui si se indreapta spre culmi. Sunt tari in ceea ce fac, asa ca shut the f**k up!(asta e adresata celor care nu pot sa doarma noaptea de cine cu cine e ruda)

VOODOO :):)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.