www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Modificare/recondiționare Bas: The Alchemist


FiveseveN
 Share

Recommended Posts

m-am speriat... am citit prima postare până la pozele cu ”starea inițială”. apoi am tot dat next la poze și am văzut că-l arzi... mă gândeam ”așa personalizare merită un bass?” :)))

 

sunt foarte curios ce a ieșit în final, tatăl meu a meșterit un jazz bass tot de la Hora/Doina (românesc, na!), iar eu i-am pus la dispoziție dozele jazz de pe un Fender MIM, așa că-s interesat de ce ți-a ieșit:D

Link to comment
Share on other sites

Cu dozele alea nu o sa iti iasa nimic. Poti sa le arunci direct la cos, eventual pastreaza carcasele si magnetii, poate iti mai folosesc la ceva, vreodata... poate ca daca ai mai legat o bobina in serie, nu stiu... dar oricum, sunt departe de niste doze adevarate.

Un bass dintr-asta avea basistul cu care cantam eu prin 1990, se auzea groaznic de incet si infundat.

 

:lol: Faina faza cu focu` de tabara... credeam ca vrei sa-l arzi de tot :w00t: Hendrixule ce esti! Vodooo :drinka:

Edited by alinu_tau
Link to comment
Share on other sites

Cu dozele alea nu o sa iti iasa nimic. Poti sa le arunci direct la cos, eventual pastreaza carcasele si magnetii, poate iti mai folosesc la ceva, vreodata...

Depinde .Prima data trebui masurata inductanta . Ar trebui bobinate 300 de spire si masurat din 100 in 100 ca sa vada ce se intampla . Daca magnetul este suficient de bun , ar putea iesi ceva .

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.