www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Ghita


Guest leo2pop
 Share

Unde va situati?  

74 members have voted

  1. 1. ...sau ce parere aveti?

    • + [pro]
      35
    • - [contra]
      39


Recommended Posts

Guest _Theo_

ok. iti inteleg punctul devedere, adica ideea (scuzati cacofonia) ca cleopatra ar fi exploatata. nu judeca lucrurile asa dur. poate micuta cleopatra l-a vazut pe ta-su intr-o seara cu chitara in mana si i-a placut cum canta, ta-su a invatat-o un cantec, doua si tot asa, pana cand s-a ajuns sa aiba videoclip la tv si sa sustina concerte. nu vad nimic rau in asta. si da, multa lume cumpara cd-u ca "vai ce dragutz", multa lume cumpara cd-u ca "vezi doamne ii place lu fiu-meu de 4 ani de cleopatra", prea putina e lumea care cumpara cd-ul ca ii place ce canta cleopatra acolo.

un lucru e cert: e de admirat, si nu (inca) de judecat. vorbim (despre asta) peste 15-20 de ani :)

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 72
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Guest MrJackson

Nu ma pot abtine, Cosule da-ma la desert ca vad ca citesti topicu.

 

"vezi doamne ii place lu fiu-meu de 4 ani de cleopatra"

 

Vezi doamne sa nu ajunga ca Mitica... sa dea o onanie cu ochii pe booklet.

 

un lucru e cert: e de admirat, si nu (inca) de judecat. vorbim (despre asta) peste 15-20 de ani :)

 

Da ma. Peste 15 ani e buna si acum. Hai sa o lasam aici ca nu merita. Si eu as fi vrut sa imi puna ai mei chitara in brate mai devreme. Mai devreme pe la 12 ani, nu pe la 3 (sau cat are ea).

Link to comment
Share on other sites

Guest andred

Pana la o limita evaziv determinata legal, e problema parintilor ce si cum canta propriile odrasle.Sa zicem ca totul e ok pana la concert, pentru ca in studio in timp ce faci imprimarile vocale poti sa-i dai ceva jucarii de plus, sau orice interesant pentru varsta ei si astfel copilu' isi face inconstient treaba.Pentru calitatea a ceea ce face e clar resposabilitatea este exlcusiv a parintilor.

 

 

Totul se schimba cand vine vorba de concerte.Think about: o copila de 3 ani pe o scena iar in fata ei printre altii, si pensionari care chiar daca nu dau din plete, tot de varsta bunicilor raman pentru ea. Aceste imagini pot fi mai devastatoare pentru psihicul si viitorul contur al personalitatii cleopatrei, decat Katrina pentru america.Toate aceste experiente (printre care cea mai interesanta, intr-un fel comica, devine semnarea de autografe) pot determina deviatii mai mult sau mai putin grave de personalitate si implicit comportament ulterior.

 

Vedetismul(sub toate formele sale : artistic, politic, sportiv etc.) e o stare psihologica dupa care alearga mai mult sau mai putin constient fiecare individ si care elibereaza o doza respectabila de endorfine incat sa umple fiinta de autosatisfactie ce poate devia in autosuficienta. Ce e mai grav e ca poate degenera in patologic la persoane ce numara ceva mai multe primaveri(insa degeaba) cum este de exemplu si cazul ... mutu. :) (cred ca exemple se pot gasi destule atat din propria ograda cat si din afara).

 

 

So, she's too young for the autograph session ...

Link to comment
Share on other sites

Guest Baumwolle

Nu ma pot abtine, Cosule da-ma la desert ca vad ca citesti topicu.

Vezi doamne sa nu ajunga ca Mitica... sa dea o onanie cu ochii pe booklet.

Da ma. Peste 15 ani e buna si acum. Hai sa o lasam aici ca nu merita. Si eu as fi vrut sa imi puna ai mei chitara in brate mai devreme. Mai devreme pe la 12 ani, nu pe la 3 (sau cat are ea).

 

 

Jackson, you bastard!

 

PS: Stie el de ce...

Link to comment
Share on other sites

Guest MrJackson

Bumbacel... mii de scuze...

 

Doamnelor si domnilor... am folosit replica lui. Da sunt vinovat. Rosiii... dati-mi rosii...

Link to comment
Share on other sites

Guest _Theo_

Pana la o limita evaziv determinata legal, e problema parintilor ce si cum canta propriile odrasle.Sa zicem ca totul e ok pana la concert, pentru ca in studio in timp ce faci imprimarile vocale poti sa-i dai ceva jucarii de plus, sau orice interesant pentru varsta ei si astfel copilu' isi face inconstient treaba.Pentru calitatea a ceea ce face e clar resposabilitatea este exlcusiv a parintilor.

Totul se schimba cand vine vorba de concerte.Think about: o copila de 3 ani pe o scena iar in fata ei printre altii, si pensionari care chiar daca nu dau din plete, tot de varsta bunicilor raman pentru ea. Aceste imagini pot fi mai devastatoare pentru psihicul si viitorul contur al personalitatii cleopatrei, decat Katrina pentru america.Toate aceste experiente (printre care cea mai interesanta, intr-un fel comica, devine semnarea de autografe) pot determina deviatii mai mult sau mai putin grave de personalitate si implicit comportament ulterior.

 

Vedetismul(sub toate formele sale : artistic, politic, sportiv etc.) e o stare psihologica dupa care alearga mai mult sau mai putin constient fiecare individ si care elibereaza o doza respectabila de endorfine incat sa umple fiinta de autosatisfactie ce poate devia in autosuficienta. Ce e mai grav e ca poate degenera in patologic la persoane ce numara ceva mai multe primaveri(insa degeaba) cum este de exemplu si cazul ... mutu. :) (cred ca exemple se pot gasi destule atat din propria ograda cat si din afara).

So, she's too young for the autograph session ...

what? :)

 

 

:)

Link to comment
Share on other sites

`ai mah sa nu ne certam acuma ce naiba :) sa discutam doar in contradictoriu. MrJackson faza cu sofismul o trantisi bine. touche.

 

(totusi copila aia tot are tot respectul meu. varmeu la 3 ani nici nu stia sa vorbeasca O_o)

Edited by h00k
Link to comment
Share on other sites

Pana la o limita evaziv determinata legal, e problema parintilor ce si cum canta propriile odrasle.Sa zicem ca totul e ok pana la concert, pentru ca in studio in timp ce faci imprimarile vocale poti sa-i dai ceva jucarii de plus, sau orice interesant pentru varsta ei si astfel copilu' isi face inconstient treaba.Pentru calitatea a ceea ce face e clar resposabilitatea este exlcusiv a parintilor.

Totul se schimba cand vine vorba de concerte.Think about: o copila de 3 ani pe o scena iar in fata ei printre altii, si pensionari care chiar daca nu dau din plete, tot de varsta bunicilor raman pentru ea. Aceste imagini pot fi mai devastatoare pentru psihicul si viitorul contur al personalitatii cleopatrei, decat Katrina pentru america.Toate aceste experiente (printre care cea mai interesanta, intr-un fel comica, devine semnarea de autografe) pot determina deviatii mai mult sau mai putin grave de personalitate si implicit comportament ulterior.

 

Vedetismul(sub toate formele sale : artistic, politic, sportiv etc.) e o stare psihologica dupa care alearga mai mult sau mai putin constient fiecare individ si care elibereaza o doza respectabila de endorfine incat sa umple fiinta de autosatisfactie ce poate devia in autosuficienta. Ce e mai grav e ca poate degenera in patologic la persoane ce numara ceva mai multe primaveri(insa degeaba) cum este de exemplu si cazul ... mutu. :) (cred ca exemple se pot gasi destule atat din propria ograda cat si din afara).

So, she's too young for the autograph session ...

esti psiholog cumva sau student ceva?!...ca le zici bine... :)

Link to comment
Share on other sites

Guest Seraph

aici era vb de "Muzica"? pt k in cazu asta e rau de cei care asculta muzica d'asta.

am zis k sunt contra si sunt din punctul de vedere de mai sus. trebuie sa vedem muzica altfel, ca pe ceva cu mesaj, cu o semnificatie deosebita, nu sunete insirate si versuri despre banalitati sau alte prostii.

 

pt o kestie comerciala sau circ sau mai stiu io ce, ar exista scuze.

desi sunt contra si acestora.

Link to comment
Share on other sites

Guest _Theo_

aici era vb de "Muzica"? pt k in cazu asta e rau de cei care asculta muzica d'asta.

am zis k sunt contra si sunt din punctul de vedere de mai sus. trebuie sa vedem muzica altfel, ca pe ceva cu mesaj, cu o semnificatie deosebita, nu sunete insirate si versuri despre banalitati sau alte prostii.

 

pt o kestie comerciala sau circ sau mai stiu io ce, ar exista scuze.

desi sunt contra si acestora.

am inteles. trebuie sa vedem muzica altfel. cleopatra nu face muzica. sa zicem ca ar fi asa => nu inteleg DE CE DRACU TOCMAI DE COPILA ASTA DE 3 ANI VA LUATI. :):(B)

i rest my case :):)

Link to comment
Share on other sites

Resincronizati-va ceasurile ca ati luat-o razna.

 

Exemplu: grupul Song de acum cativa ani, grupurile de copii de aici si de aiurea. Care e diferenta? Ca e mai mediatizata? Copii au cantat si vor canta si de acum inainte...

Pe mine nu ma deranjeaza ca apare in heavy-rotation la Tv si radio(prefer piesa cu Ghita oricarei alte piese cu blonde fabricate).

Daca va pasa asa de tare de fetita asta de ce nu faceti o sesizare la autoriatea pentru protectia copilului ?

 

 

Post-post: mai era pe vremuri si aia ... TipTopMinitop. In plus mai exista si Eurovijan pentru copii.

Link to comment
Share on other sites

Eu nu vad nimic rau, decat poate cu privire la copilaria ei... Dar nu ar fi frumos sa apara la TV si sa spuna ca muzica ii face cea mai mare placere ? Bine, nu cu taica-sau impingand-o de la spate :(

Dar eu zic ca nu e exclus sa ii faca mare placere cantatul. Ok, copiii mici nu sunt de trimis non-stop prin turnee, dar mai rarutz cred ca nu e asa de rau.

Ce joaca cu copiii faceam eu la 3 ani ? Parca imi aduc aminte ca la gradinita sau ce era ne jucam de-a Stefan cel Mare B) Si acum ce sa zic, am ajuns totusi sa am o fire prea putin sociabila ;)

Si eu prefer sa o aud in loc de vesnicele piese dance cantate de gagici sau gagii cool si sexy :)

 

Deci daca se dovedeste ca fetita ar prefera sa se joace in loc de cantat, atunci tatal ei ar fi bine sa o lase mai moale :) Acusi o vedem in concert live cu Nicu Patoiu :)

Link to comment
Share on other sites

Nu vreau sa incep sa caracterizez remarcile rautacioase la adresa unui copil de 3 ani si a tatalui ei care e un om extraordinar. E democratie, e un forum unde sa-si dea lumea cu parerea... Dar am avut onoarea sa il cunosc pe Pavel Stratan si pot sa va spun ca e un om extraordinar, un om de un bun simt, modestie si candoare iesite din comun, care isi iubeste la nebunie copilul si sotia. Despre muzica lui mi se pare normal sa nu fie primita bine pe forumul asta (deh domne nu are chitari electrice pe spate), dar mai ganditi-va inca odata inainte sa aruncati cu noroi.

Link to comment
Share on other sites

Nu vreau sa incep sa caracterizez remarcile rautacioase....................dar mai ganditi-va inca odata inainte sa aruncati cu noroi.

 

nu fac nici o referire la continut, dar mi s-a parut ca esti inconsecvent :) ...cat despre cleopatra, din moment ce e de dat cu parerea, eu spun cam asa ceva: nu sunt un admirator al genului si interpretului si de aceea schimb postul de radio sau tv cand incepe melodia si rabd gandindu-ma la altele atunci cand nu pot evita sa o ascult...

 

cat de tare o va afecta pe fetita ceea ce face la 3 ani, este numai treaba domnului pavel(parintii si cei care nu au copii nu impart aceeasi paradigma culturala), deci nu ma pot exprima

 

cat despre produs(asa cum bine se spunea mai devreme) e democratie si asta iti da dreptul sa alegi dintr-o multitudine de optiuni, problema, dupa parerea mea (si o sa jignesc aici segmentul mai tanar de populatie) este ca publicul nu este intr-atat de bine educat astfel incat sa faca selectia dupa un criteriu al calitatii, fiind mult prea usor influentat de alte lucruri mai superficiale

 

cam atat.

Link to comment
Share on other sites

Guest miriapod

andred has a big point there.

iar mie nu-mi place.. nu pentru c-ar fi versurile nepotrivite (la urma urmelor e mai mult o gluma - contrastul dintre mesaj si tineretea copilei), ci pentru ca am mai auzit 1000 de copii cantand la fel si nu mi se pare cu nimic iesita din comun.. deci nu gust.

 

(offtopic: lukeblue, felicitari pentru joi in preoteasa, nu stie marcel ce-i bun :))

Link to comment
Share on other sites

Guest seraphx

Vor disparea tatele si bucile de pe ecran si vor fi inlocuite cu muzica? Copilul ala va avea o copilarie de om normal? Va slobozi televizorul cultura catre noi?

lol , a innebunit lupu

Link to comment
Share on other sites

mah atitudinea de "noi navem ce face e daunatoare" in general pt roman. dar in cazul asta chiar nu inteleg de ne-am agita atata. ca doar navem nume dalea care contin "organizatie" si "dreptul copiilor". si nici nu suntem neguvernamentali. so....

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.