www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

mi-am facut si eu galerie de inregistrari


Jewelia
 Share

Recommended Posts

Pai...am zis sa-mi pun si niste inregistrari pe aici. Nu sunt piese extraordinar de lucrate, ci ceea ce fac eu zi de zi. Nah, azi am chef sa fac un cover, maine mai trag cate o incercare de compozitie si asa merge treaba... Hope u'll enjoy it.

P.S: Nu fiti foarte agresivi cand criticati, va rog :)

Link to comment
Share on other sites

Asaaa....dupa milte peripetii am reusit in sfarsit sa uploadez. O sa incep cu 2 coveruri pe care le-am inregistrat de curand, la ambele am colaborat cu un prieten; la prima (care e un cover dupa anouk) el a facut tobe, bass&chitara (a fost munca de o dupa-amiaza) iar eu am adaugat chestiile celelalte de umplutura, viori, pian, etc + voce. Pe a doua mi-a trimis-o un prieten alalteieri in varianta lui si m-a intrebat daca imi place, si m-am gandit "ia sa-i trag si eu o inregistrare". Negativul l-am luat dp un site d-ala cu backing track-uri si chitara a pus-o prietenul ala (primul :) ). Uf, iar am vorbit mult :)

Lost_128.mp3

Still_got_the_blues_128.mp3

 

A, uitasem: 128 vine de la 128kbps, n-are treaba cu numele melodiilor :)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
  • 4 weeks later...
  • 4 weeks later...
  • 1 month later...
  • 1 month later...
Guest seraphx
keep'em coming ....B) nu fii nesimtit...ce inseamna asta :):)

 

p.s. bravo iulia :)

lol ce sa insemne, sa mai inregistreze piese ;):(

Link to comment
Share on other sites

Guest domnul Rig
poate daca vrei si iti place ideea am putea sa facem o trupa gen radiohead , muse, hooverphonics ....ca vad ca in piesele tale sunt influente destule... cauta-ma pe mess : id: drno4u ...daca iti place ideea .... :)

:) ME WANT ME WANT !

Ma rog, Alien asta nu prea are treaba cu miuz... Aia de dinainte era rip-off major :)

Link to comment
Share on other sites

Spiritism.mp3

 

Wow da' ce ca lumea a mers site-ul de data asta... si ce repede mi s-a uploadat... ptiu! sa nu-l deochi! :)

 

:) ME WANT ME WANT !

Ma rog, Alien asta nu prea are treaba cu miuz... Aia de dinainte era rip-off major B)

 

Are si Alien influente de la ei... acu' nu tre musai sa fie la fel ca la Muse, mai intervine si stilu' meu :(

 

 

@seraphx, burb, un tobar si riffsjohn

 

Thanks! :)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.