www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Boss Gt 10 Sau Digitech Rp1000


Vampire

Recommended Posts

Nu m-am omorât vreodată după sunetul Digitech-urilor. Desigur, pe multe le-am ascultat online, ceea ce poate altera experienţa. Ce pot spune este că am cântat câteva ore la rând pe un Boss GT-8 şi mi s-a părut demenţial. Cu GT-10 nu am avut experienţe, dar parcă erau ceva păreri pe-aici care spuneau că au cam stricat lucrurile faţă de 8. Dă un search, cred că vei găsi şi mai multe informaţii :)

 

GT-10 am testat cu propia chitara suna destul de bine dar, am vazut ca si rp1000 stie sa faca destul de multe .

Link to comment
Share on other sites

Salut!

Eu personal am testat Boss Gt-10, si am fost super incantat de el. Are o calitate foarte buna.

Referitor la Digitech rp-1000 nu iti pot da prea multe detalii... Am mai vazut cateva filmulete pe net, si parea ok, insa as opta spre Boss.

Link to comment
Share on other sites

Eu nu-s cu Digitech-urile,am probat un RP-55 si un RP-1 si nu mi-au placut deloc.

Serios? Exemplifici aici un model low-cost (RP-55) si un alt model depasit de cateva generatii (RP-1), deci comentariul tau este absolut inutil in aceasta discutie. E ca si cum ai spune ca nu iti place noua Dacie Logan din cauza amintirilor pe care le ai cu berlina bunicului, fabricata in '82.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Si imi place ca arata mai bine decat Digitech-ul.

 

Bai si ca aspect si ca sound digitecu asta nu-mi place :|

Boss gt 10 mai arata a procesor !

 

Vă pot îndruma către nişte pictori care vă pot ajuta cu nişte tablouri, dacă doriţi să decoraţi casa. Sunt variante mai ieftine de agăţat de pereţi decât procesoare de 2000 de lei. :yay:

 

Eu nu-s cu Digitech-urile,am probat un RP-55 si un RP-1 si nu mi-au placut deloc.Personal,as alege Boss

 

Nici mie nu mi-a plăcut Boss HM-2, în concluzie, Boss GT-10 trebuie să fie de rahat.

Edited by 'mnezãu
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.