www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Green Day - Wake Me Up When September Ends (Cover By Mike_Kidlazy & Florain)


mike_KidLazy
 Share

Recommended Posts

suna ca lumea coverul, pacat ca lipseste vocea...in alta ordine de idei, ati putea face si boulevard of broken dicks? nu sunt fan greenday, dar melodia aia rupe!! a a?

 

:) Pai pe ala l-am facut deja: http://forums.rgc.ro/topic/77985-green-day-boulevard-of-broken-dreams-cover-by-mike-kidlazy-sympthom/page__fromsearch__1. But this one's definitely better.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Foarte frumos, chiar imi place. Fara voce se poate face diferenta dintre un instrumental bun si unul vai de mama lui.

Mare pacat insa ca ati fi putut-o da mult mai ok, cu voce; parerea mea proprie si personala este ca te-ai grabit aruncand-o pe net asa. In principiu este recomandabil sa ai mai multa rabdare si sa o consideri finalizata abia dupa ce ai toate elementele. Avem un coleg de forum (spre exemplu) care le da drumul numai in formula completa, chiar daca asta poate insemna 6-7-8-9 luni de cautari, frustrari si refuzuri. Daca imi permiti un sfat, ia-l pe asta in considerare: o piesa injumatatita nu iti va aduce satisfactii precum una intreaga, asa ca AI RABDARE. Cauta si vei gasi, iar daca crezi ca nu ai unde, o sa iti recomand un grup pe feisbuc (in care m-a inclus amicul asta dat naibii al meu) unde vei gasi usurel cam tot ce iti doresti.

Pe de alta parte, Florain rupe, ca de obicei. Mai ca-mi vine mie sa ii multumesc ca s-a bagat in treaba asta!

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Multumesc pentru apreciere!

 

Intr-adevar, poate ca m-am grabit un pic lasand piesa asa, fara voce, insa pe de o parte nu m-ar deranja chiar atat de tare nici in forma asta (desi sunt, intr-adevar, piese unde vocea cam e sarea si piperul...), iar pe de alta parte, ma simteam putin aiurea fata de Florain, care mi-a trimis partea lui la numai 2 zile dupa ce i-am dat trackurile. Asta se intampla undeva la jumatatea lui noiembrie. In rest, eu am lucrat relativ repede cand a fost vorba sa inregistrez partile mele, dar a trebuit sa astept apoi dupa cel care trebuia initial sa faca chitara acustica, pentru ca apoi sa aflu (acum aproape 2 saptamani) ca se retrage din proiect. Intr-adevar, cum ai zis si tu, la un moment dat chiar devine frustrant. Apoi treaba a depins din nou de mine, ca aveam de tras chitara acustica, dar eram ocupata cu sesiunea... si m-am enervat si mi-am zis ca trebuie pana la 1 februarie sa ii dau drumul odata si odata. De prin octombrie-noiembrie (daca nu ma insel) ne-am tot chinuit sa lucram la el...

 

In fine, e bine ca pana la urma am reusit sa ducem coverul la bun sfarsit, chiar si asa. Si intr-adevar, Florain rupe, he really works like a pro, jos palaria :respect:!

 

Din pacate, eu nu am Facebook, deci faza cu grupul deocamdata cade. Insa daca ma hotarasc in sensul asta, te anunt ;).

Link to comment
Share on other sites

Suna foarte bine!

Cauta un vocalist/vocalista,eventual da piesa mai multor persoane si vezi vocea cui suna cel mai bine pentru proiectul asta.

E pacat sa nu fie completa.Chiar si asa,daca ramane asa cum e probabil va fi unul dintre cele mai bune negative pentru piesa asta :D.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

@radu_guitar96: Multumesc, deja am discutat cu cineva in privinta vocii, dar,... as usual, problema e timpul, mai bine zis, lipsa lui, deci e probabil sa dureze muuult pana se intampla ceva in sensul asta :death: . In cel mai rau caz as fi incercat eu, dar pe mine nu ma tine vocea in tonalitatea asta...

 

Hm... solista voastra cam cum canta? Intreb si eu :D...

Link to comment
Share on other sites

Chiar daca nu ii suport pe baietii de la ziua verde, nu pot sa nu apreciez ce am auzit.

Ai cantat foarte frumos, felicitari.

Puteai sa iti folosesti vocea, am mai auzit o melodie unde ti-ai folosit-o si suna foarte bine.

Poate imi fac si eu un topic cu zdranganelile mele, dar momentan sunt timid si mi-e rusine :))))))))

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

@ Les Paul 1960: Multumesc, insa nu am cantat numai eu, a contribuit si Florain... fara el, bassul meu in VSTi ar fi sunat varza rau... voce am zis ca n-am pus eu pentru ca nu pot canta bine in tonalitatea asta. Decat sa falsez in ultimul hal si sa stric backing track-ul (care a iesit chiar mai bine decat ma asteptam), prefer fie sa il las asa, fie sa las pentru treaba asta pe cineva care se pricepe mai bine...

 

Am zis, nici eu nu ma omor dupa "ziua verde", cel care ne-a sugerat piesa asta a fost Razvan S, care initial ar fi trebuit sa fie vocalul :).

 

Ar fi marfa un topic cu zdranganelile tale, asteptam cu interes, poate si colaboram la un moment dat, cine stie :)...

Edited by mike KidLazy
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.