www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Review Digitech Rp90


Recommended Posts

Salutare,

iaca.. un review facut de mine personal .....

cam asa suna scula asta.. enjoy..

 

pun si partea 2a mai tarziu.

 

http://www.youtube.com/watch?v=yic-hJAu9Os

 

... si niste poze de la "making of" .. a se nota setup-ul profesional si reglajul fin de la camera :D

Edited by the_resident
Link to comment
Share on other sites

Adaug si eu ceva detalii la review, daca nu te deranjeaza. Am acelasi procesor, dpdv al sunetului sunt multumit de el, dar ce nu imi place e ca dupa un timp, butonul de down(cel din stanga, de selectare a preseturilor) nu mai functiona. L-am desfacut(el nemaifiind in garantie) si contact pe intrerupator face..Il voi repara ..candva...

Calitatea constructiei nu este cea mai buna dar in raport cu banii pe care ii platesti, este chiar o jucarie foarte versatila,si foarte reusita in ansamblu.

Link to comment
Share on other sites

salutare! .. cum sa ma deranjeze man :)

detallii tehnice nu am dat prea multe pt. sunt pe net cate vrei, inclusiv un manual PDF aici:

http://www.digitech.com/en-US/products/rp90

 

o sa pun mai tarziu si partea II-a,

 

si la mine faceau figuri butoanele alea, am si scris in alt topic, eu l-am desfacut si am dat cu spray de contacte

peste placa de baza si butoane am lasat sa se usuce si de atunci merge ca nou, banuiesc ca se pune praf si alte

mizerii in timp pe micro contactele alea si nu mai percuteaza cum trebe' :)

Link to comment
Share on other sites

...si partea 2a si din pacate exista si partea 3a .. prima data s-a terminat caseta apoi s-a dus bateria, lol .. well.. shit happens..

inainte de filmare l-am resetat si ce se aude sunt fix tonurile cu care vine in cutie procesorul.

 

http://www.youtube.com/watch?v=r_24zZoKdow

 

------------------------------------------------------------

 

http://www.youtube.com/watch?v=xeKg8a7deqE

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Da este o porcarie cu microswitch-urile la tot mai multe scule sunt de tot rahatu'.

 

Cum poate sa se distruga atat de repede ,unele chiar din fabrica sunt defecte

 

Un "mouse" la PC rezista la mii si mii de "click"-uri .de te miri ca mai rezista .

La toti :"soarecii" am avut probleme cu cablu ..contactepe fuctionau prefect ..

Din aceasta cauza ar trebui ca sa se poata returna scula la firma pana la 3 ani ( garantie ) in caz de defect.

Edited by karpi
Link to comment
Share on other sites

Yeah man, dar de multe ori sculele de genul asta costa mai putin decat te costa sa le trimiti la producator inapoi :)

vezi un mouse oarecare costa cam 20 lei sa zicem, preferi sa il arunci, dar.. apropo de mausi, si la mine se duce cablu, haha,

 

Si Digitechu asta e drept ca nu e chiar 20 de lei, parca la 450 lei il vand magazinele, dar probabil chinezu' la fabricuta il face pe la vre-o $20 poate chiar mai putin si imi imaginez ca pun aia componente mai naspa, nu e scula sa tina la showuri live,

 

incerc sa pun o poza din interior, are o simpla placa cu un procesor care face toata treaba, este cam electronica de beculete de craciun :P

 

Intre timp......

..am cautat pe net si am gasit poze, pt. ca nu am chef sa il desfac acum,

iaca.. asta ii efectul cu vedere din interior, poza cu microswitchul nu e de la el

dar fix asa arata nenorocirea, care repet, se rezolva cu o tura de spray_contact ,

cel putin la mine a mers brici, se vede si in clip ca schimb efectele lejer fara stres : )

Edited by the_resident
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.