www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Unde Gasesc In Romania?


sergyu2500
 Share

Recommended Posts

Deci transportul e fix 30 de euro indiferent de greutate? Cand imi aduce comanda platesc in euro sau lei? Mersi frumos

 

Da, e 30 de euro indiferent de greutate şi nu, nu plăteşti când îţi aduce, plăteşti înainte. Moneda in care ai tu banii pe card e irelevanta. Tu plăteşti cu cardul, ţi se face conversia la cursul zilei.

Link to comment
Share on other sites

Din pacate nu e chiar asa cu Thomann. Eu am primit de doua ori chestiile lovite din cauza impachetarii nepotrivite. Este adevarat ca mi-au facut reduceri si mi-au oferit alte avantaje in schimb. Ideea este ca nu sunt nici ei perfecti. Daca o chitara nu este ambalata bine de producator ei nu isi bat capul sa intervina si o trimit asa cum au primit-o.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

by the way, sunt bune tremolourile la jaguarele astea (cobain style), sunt tremolouri simple sau is mai complexe si sunetu e mai agresiv, ca la floyd, edge sau altele ?...ca vad doar whammy barul, nu vad nici un sistem.

 

Nu au ce sa vezi ...are un arc sub placa acea .. cordarul mobil (vibratorului ) este "agatat" de "cutitul" placii fixate de corp , sub placa (ce nu vezi) se continua placa cordarului mobil sub care estre un arc rezemat de corpul chitarei ,

 

 

post-902-0-53249200-1356908902_thumb.jpg

 

Ar fi bine sa aiba calus cu role ,,,sau sa se "balanseze calusul ...altfel se toceste coarda pe calus si se rupe mai devreme ...dar este OK.

 

Un sistem simplu si fiabil ..cursa nu este mare //

Edited by karpi
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.