www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Led Zeppelin Aprecieri Peste Ocean


karpi
 Share

Recommended Posts

VIDEO FOTO Obama i-a premiat pe rockerii de la Led Zeppelin la Casa Albã. ”Am auzit cã distrugeți camere. Aveți grijã, tablourile din jur sunt scumpe”

 

http://adevarul.ro/international/statele-unite/video-foto-obama-i-a-premiat-rockerii-led-zeppelin-casa-alba-am-auzit-distrugeti-camere-grija-tablourile-jur-scumpe-1_50bc8f1a7c42d5a663c25808/index.html

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Glume de american tembel.

În altă ordine de idei, Led Zeppelin nu are nevoie de aprecieri şi premii din partea poporului care haleşte hamburgeri la un teatru improvizat în aer liber. Led Zeppelin sunt şi vor fi Led Zeppelin.

 

Fara poporul ala care haleste hamburgeri nu cred ca ar mai fi avut Zeppelin statutul pe care-l au in ziua de azi. Turneele din SUA au jucat un rol major in formarea imaginii lor de legende ale rock-ului.

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

Enslaved -Immigrant Song (2012 )

 

Trupa cam slabuta dar are groove ..si suna aprox bine . Interesanta este alegerea piesei ..

#!

 

Led Zeppelin daca a plagiat sau nu ?,....depinde ..pe cine intereseaza ii da in judecata si cere o parte din banii ....dar daca ei nu scoteau piesele/temele asa zis plagiate nu ajungeau niciodata ascultate sau cunoscute de aproape nimeni .

Bine era daca erau mai multi asemenea plagiatori ,,,este un aspect pur financiar ..

Edited by karpi
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

In orice caz impreuna cu alti artisti Roberta Plantul au facut io petitie sau ce lu' David cameron sa intervina si sa dea pasta nas lu' GOAGAL care permite prin posibilitatile de search ca sa se "pirateze" muzica ( muzicile lor )

 

As fi cel mai bucuros daca trupele profesioniste ar fi numa pe bani ! Sa-i asculte cine doreste si da bani ptr asa ceva ...ca asa se cade .

 

Nu stiu cine dracu se mai uita la Zeppelin ( in afara de fanii istorici ) daca nu era GOOGLE cu YOUTUBE ca sa putem noi batranii sa-i dam ca exemplu .astfel facand-ule reclama si publicitate ..

 

Asa-i artistu' cand fura el muzica este normal ...inspiratie ..cand nu-i platit ptr asta se simte furat..hahaha

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.