www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

vand jackson


lukeblue
 Share

Recommended Posts

Vand jackson dxmg made in japan

Super doze emg,floyd rose,grif extrem!! de comod si de rapid;

Are un an si e in stare excelenta.A aparut chiar pe coperta playboy anul trecut :)

 

O investitie foarte buna.Merge pe orice stil(hard,fusion,blues,etc numai country nu cred ca scoti-dar cu un procesor nu cred ca e greu)

 

http://www.jacksonguitars.com/gear/gear.ph...rtno=DXMG_Dinky

 

pret: 22 mil cu toc inclus

 

mail: guitarme2001@yahoo.com

Sunt din Bucuresti.

Link to comment
Share on other sites

Guest cancerul

mey eu am warrior si lam luat nou nout cu 21-23 milioane...acuma nu pot sami dau cu parerea ca nam incercat dinky....

Link to comment
Share on other sites

Chitarile jackson sunt excelente.

Eu am nevoie de bani sa-mi iau un preamp pe lampa un rocktron voodu valve ca nu mai pot.

Dozele poate nu sunt dimarzio x2n sau seymour livewire ca output dar credeti-ma ca va faceti treaba foarte bine cu ele si mai mult decat atat.Apar si pe modelele epiphone zakk wylde, ltd kirk hammett,si sunt variantele pasive a emg 81/85.Propriu zis nu au baterie si in consecinta nu la fel de mult output ca cele active.Stiu ca am citit reviewuri la greu inainte de a mi-o lua.Nu au pic de brum pe high gain si scot usor pinch harmonics.

Diferenta de pret e doar 20$ intre cele active si cele pasive daca va spune ceva asta.

Cat despre faza cu muzica...o luati de acolo noua cu 22 sau de la mine cu 22 cu toc proel cum vreti voi.

Link to comment
Share on other sites

multa lume mi-a zis sa nu imi iau doze EMG...

dar acum ca am aflat ca Alexi Laiho are doze EMG imi iau sigur :); stiam ca are jackson dar nu stiam ce doze exact

 

<off-topic>

Alexi Laiho foloseste chitare ESP Japan Signature si, daca nu gresesc, head-uri Peavey 5150 si cab-uri Marshall.

 

Stiu un tip din Belgia care-si cumpara un ESP SV si vrea sa scoata 81-urile din el ca sa bage HZ-4-uri, deci nu-s asa varza :)

</off-topic>

Link to comment
Share on other sites

Guest newsound

cunosc chitara. suna foare bine, cald si cu sustain. este foarte bine intretinuta. face toti banii. emg-urile nu sunt dintr-alea care suna plastic.

Link to comment
Share on other sites

 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.