www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Open Jam


cyfer
 Share

Recommended Posts

Se anunta lucruri interesante pentru seara 7 nov:

 

Terry Lee Burns, muzicianul cu care am concertat in 2003 si 2004 in trupa Tenneesee Rhythm Devils vine la Big Mamou si vom incerca sa ne amintim impreuna piesele din setlistul nostru de atunci.

 

Componentii trupei Vama Veche (nu ma intrebati care dintre ei ca nu stiu exact), au un proiect nou si vor veni pentru o prima repetitie cu public.

Link to comment
Share on other sites

 

Terry Lee Burns, muzicianul cu care am concertat in 2003 si 2004 in trupa Tenneesee Rhythm Devils vine la Big Mamou si vom incerca sa ne amintim impreuna piesele din setlistul nostru de atunci.

 

 

setlist bun, o sa fie misto. la ce ora incepe? cine canta primii?

Link to comment
Share on other sites

Guest Baumwolle

A fost seara extraordinar de placuta. Cei de la Trupa Veche m-au surprins in mod placut, au melodii dragute, oameni capabili si vlaga care cam lipsea inainte. Felicitari pentru o repetitie reusita! :)

Din pacate nu am putut ramane sa vad "atractia serii"... Poate alta data... :)

 

Cateva poze...

jam_cyfer_trupa_veche_0711.rar

Link to comment
Share on other sites

a fost bestial....mai rar asa ceva....pacat ca au fost cam putini RGC_isti...asta e ....paote martea viitoare...

 

:):(

 

it waz so ... LedZeppish ... :)

 

interludiul in schimb :)

 

Bv Cyfer, mi'a placut mai mult decat de obicei ... in partea a doua (super tobar ala cu sapca maro) erati ca in transa. Solistu' si basistu' au fost amandoi ... funky B). Un singur minus, si anume ca Baumwolle nu s'a auzit de loc ...

Edited by vektor
Link to comment
Share on other sites

Guest Baumwolle

Ah well, mi s-a spus... Ce sa-i faci, data viitoare o sa duc statia pana la 11... :) Apropos, matale pe unde te-ai ascuns de n-ai zis nimic?

Link to comment
Share on other sites

Guest Baumwolle

Marshall-ul nu e deocamdata functional, eram bagat intr-o amaraciune de cub Hohner... Eh, astea sunt conditiile, trebuie sa ne multumim cu ce avem. :)

Link to comment
Share on other sites

Deci da, a fost o seara de neuitat.

 

Felicitari pentru pustii de la X-plod. Au sunat foarte bine si au facut un show atractiv. Sper sa-i revedem la serile de jam.

 

Eu m-am simtit excelent, sunt fan Zeppelin de mic, si este extraordinar sa gasesc un vocal cu care sa cant piesele lor. Partea a doua a fost ... err... mistica. Sigur nu eram noi aia care cantam acolo :)

 

In legatura cu sunetul, situatia era ok cand era marshall-ul cu toate instrumentele neamplificate pe fatza. Acum singura problema e ca hohnerul nu are atita putere incat sa se descurce singur, doar ca, daca il amplificam, trebuie amplificate si restul. Sper sa se intoarca marshall-ul si atunci totul va fi ok.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.