www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Open Jam


cyfer
 Share

Recommended Posts

Guest mishu13

Scuze, Cyfer..am citit acest topic un pic cam tarziu, asa ca l-am luat de la capat ca sa fiu in tema. Un alt motiv pentru care nu prea vin pe scena oameni este probabil cel al lipsei de experienta si al fricii de necunoscut :))

Anyway, probabil ca se tem de reactiile publicului. O idee cat se poate de idioata (nu degeaba ii zice idee)e sa inceapa jam sessionul mai devreme (Sa zicem pe la 7 jumate) si intr-o ora sau jumatate de ora sa cante numai chitaristii fara experienta, cu un public foarte mic, pentru a scapa de fobii sau pentru a capata experienta :))

Link to comment
Share on other sites

Salut!

 

Mishu, nu mai e de actualitate situația în care chitariºtii nu intrã pe scenã. Acum e plin ºi lumea se "bate" sã cânte. De aceea am ºi introdus ultimile reguli care reglementeazã intratul pe scenã...

 

La ultimul, când am avut ºi concurs a fost chiar full. Îmi fãceam cu greu loc sã ajung pe scenã. :)

 

E o idee bunã asta cu 7.30, numai cã e un pic prea devreme. La ora aia e destulã lume, dar cred cã vor sã asculte muzicã în surdinã ºi nu câțiva chitariºti care încearcã ceva pe scenã. Aºa cã cel mai bine o lãsãm pentru ora 8.

 

Am mai spus ºi repet, poate intra oricine are de spus ceva mãcar 15 minute, douã trei piese. Nu cred cã sunt greu de învãțat chiar pentru un începãtor. Trebuie totuºi sã respecte regulile din post-ul meu 188.

 

Multã baftã.

Link to comment
Share on other sites

Guest mishu13

:)) E chiar tare faza.... Oricum, la faza cu "maui devreme" ma cam gandeam si la mine :) , ma gandeam ca as cam vrea si eu sa cant, dar am cam pierdut din antrenament cu bacul, si inca voi mai pierde pana la admitere.

 

Oricum, keep up the good work si numai repsect pentru ceea ce faci :)

Link to comment
Share on other sites

Guest domnul Rig

Deci cum spuneam, se prea poate sa vin. Ieri si azi am repetat intens o piesa de la Bob Dylan. E usoara, in mod cert o sa gasesc si "backing band". :) ... Mai naspa o sa fie cu vocea mea... :)

Link to comment
Share on other sites

Guest alexm
Deci cum spuneam, se prea poate sa vin. Ieri si azi am repetat intens o piesa de la Bob Dylan. E usoara, in mod cert o sa gasesc si "backing band". :) ... Mai naspa o sa fie cu vocea mea... :)

 

Salut!

 

Nu ma pot abtine, ce`i cu imaginea asta cu DT? :)

 

Despre concertul din aceasta marti.

Placut impresionat,din nou, de domnul vlad si de ultimul jam dintre cyfer si imi cer scuze dar nu stiu numele chitaristului. Foarte fain.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...
Începând cu luna iunie se trece la program de varã. Serile Open Mike se mutã joi ºi se țin din douã în douã sãptãmâni.

În luna iunie se menține programul obiºnuit, urmând ca programul de varã menționat mai sus sã înceapã din iulie.

Aºa cã avem Open Mike în 5, 12, 19, 26 iunie. Pe 5 iunie e concursul chitaristic.

Link to comment
Share on other sites

Guest Cris_t

Hello! Sunt de mult inscris pe forum nu am prea participat la discutii insa am studiat terenul! ca sa fiu in tema cu ce se intampla, am o intrebare scurta :) Cand este urmatoarea seara de jam ?? evident dupa data de 27.05 ca sa fiu cat se poate de clar :)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Guest fenderstrfat

Sal. As veni si eu. Ce inseamna instrumentele din dotare? Doar chitara? Sau si efect si statie, etc.

Link to comment
Share on other sites

Sal. As veni si eu. Ce inseamna instrumentele din dotare? Doar chitara? Sau si efect si statie, etc.

Acolo este amplificator. Poți sã-ți aduci ce vrei: chitarã, procesor (efecte), chiar ºi amplificator.

Cei mai mulți dintre chitariºti îºi aduc chitara ºi procesorul, dar se pot folosi ºi direct stațiile, aºa cum fac eu.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.