www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Broom Electroacusticã


ramurel
 Share

Recommended Posts

Dacă ating cu mâna părţile metalice, mufa sau corpul preamplificatorului se opreşte...

 

 

.

 

clasic...

 

impantarea preampului. trebuie legat. (dar tot s-ar putea sa faca, ar putea sa atinga corzile, astfel, tu cand atingi corzile se face impantarea). depinde ce doza/preamp ai. dar cel mai bine, inregistrezi/preiei acustica cu microfonul :P, transducers suck more than jenna jameson.

 

save harmonics! say NO to transducers!

Edited by CiocanelBloodyCIocanel
Link to comment
Share on other sites

Preul este "Shadows", cu doza piezo sub saddle...

 

Îmi pare rãu acum ca am dat condenserul, cã sunã bine live, dar nu aveam acustica în plan atunci... Dar e ok ºi prin preu, sunã miºto ! Nu-mi dau seama ce-am fãcut greºit, dar acum 2 zile nu avea nimic...

 

post-10823-0-07366900-1345840802_thumb.jpgpost-10823-0-41198400-1345840822_thumb.jpg

 

Între ce ºi ce tre' sa fac niºte legãturi ?...

 

 

.

Link to comment
Share on other sites

poate sa fie si de la impamantarea prizei....

 

Nu ştiu dac-o fi de la priză, pt că am broom indiferent unde folosesc electroacustica, ori în placa externă UX1 a laptopului, ori în amp, ori în recorderul digital... Tre' să fie ceva în chitară ! O să desfac mufa de intrare să văd ce fire vin la ea ... Preampurile astea au ceva fir de masă sau ceva ?

 

 

.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

ce-si face omu cu mana lui e lucru manual. dar vezi ce-i rupt. lipeste la loc.

when in doubt, buy a new one!

 

Corect ! Au apus de mult vremurile omului multlateral dezvoltat. Sunt pentru "diviziunea muncii" în societate ! :) De aceea, am preferat să apelez la "Magic Man" Rici, care a rezolvat problema în doi timpi şi trei mişcări...

 

.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.