www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Ce boxe pentru powermixerul asta ?


Recommended Posts

Guest diogrey

in configuratia asta nu ar fi rau ...dar fiindca boxele is de 8 ohm se aude incet ...incearca ceva la peste 200w putere de 4 ohm

Link to comment
Share on other sites

http://www.speakercity.com/eminence-drivers.htm

 

aici gasesti lista cu preturi si carateristici difuri " Eminence"

 

Gasesti de care vrei , personal am auzit si am si cantat pew o instalatie cu difuri Eminente

la Clubul de Jazz din Timisoara , pana acum suna cel mai curat si frumos din toate ce am vazut prin oras.

 

au in boxe cate un dif de 15" si un Tweter cu horn .

 

Eu le am propus alta configuratie la timpul respectiv dar s-a ajuns la aceasta optiune.

 

Eu ati propun sa cumperi patru "Beta 12-CX" pui cate doua intr-o boxa si ai Z=4 ohmi .si ai 500W

cea ce cu tota reclama si exagerarile inseamna ca 150 o sa reziste.

 

SPL la joase 95 dB , la medii si inalte 104 dB !!! nu mai ai nevoie de tweeter !! .Suna foarte bine la voce si orice ce suna pe medii.si reda bine su basul .Ptr subbas oricum mai este nevoie de macar un dif de 18"si o statie separata , dar doar daca este necesar la cantat .

 

45Hz -20KHz banda de frecventa redata onorabil .

La noi am vaz cu 3200000 lei in acest prosspect costa

96$ cu transport .Depinde de unde cumperi.

 

 

http://www.speakercity.com/Merchant2/merch...egory_Code=Beta

 

 

URL cu caracteristicile

 

Nu am incredere in boxele acestea noi , din plastic si "seturi" de scule , in fata mea a iesit fum din boxe JBL

si nici volum mare nu era , am fost foarte dezamagit de JBL.Dar ere un set din acesta , stil magazin universal , cand vad boxele acestea ami inchioui langa ele si scaunele din plastic rosu si umbrelele rosii plus un gratar ptr picnic.O fi si unele bune dar acelea nu costa 80 Euro.

Edited by karpi
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.