www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

La cate instrumente stiti sa cantati?


alex_omul
 Share

Recommended Posts

Guest mateiutzu

Chitara acustica, electrica, pian (/clape), tobe, nitzel bass, nitzica vioara si stiam si ceva la muzicutza doar ca nu am mai cantat de mult.

Edited by mateiutzu
Link to comment
Share on other sites

Guest MrJackson

Si aici ce facem... incepem sa ne dam mari la cate intrumente stim noi sa cantam?

 

 

 

PS: da, vb invidia din mine (ca sa nu va mai intrebati dupa aia...)

Link to comment
Share on other sites

Guest TimeRobber

Pe langa chitara mai prind cateva note pe bass ,dar am degetele prea slabe ca sa pot spune ca stiu si pe bass.

In rest , nimic. :)

 

Pe langa chitara mai prind cateva note pe bass ,dar am degetele prea slabe ca sa pot spune ca stiu si pe bass.

In rest , nimic. :)

Link to comment
Share on other sites

Guest TimeRobber

pai dupaceea mi-am dat seama ca e o intrebare cam retorica .

Una e sa canti piese clasice pe o chitara clasica , alta e sa canti acorduri pe acustica , si alta e sa canti pe electrica cu tot felu' de efecte.

va las pe voi sa dezvoltati ....

Link to comment
Share on other sites

pai dupaceea mi-am dat seama ca e o intrebare cam retorica .

Una e sa canti piese clasice pe o chitara clasica , alta e sa canti acorduri pe acustica , si alta e sa canti pe electrica cu tot felu' de efecte.

va las pe voi sa dezvoltati ....

Asta e alceva...E normal sa ai pe tipuri de chitari diferite abordari diferite.Eu unu' vad chitara clasica, acustica,electrica sau electroacustica cam tot pe la capitolul "chitara" Oricum ma refeream la faptul ca unii au pretentia ca stiu sa cante si poate nu realizeaza cat mai au de invatat...Pot sa-ti dau si o maxima si sper sa nu fiu luat drept filozof... :)

"Putini sunt cei care stiu cat trebuie sa stie ca sa stie cat de putin stiu..."

Sper ca m-am facut inteles mai bine.

Link to comment
Share on other sites

mai.. nu ca as vrea sa ma bag ca musca in lapte..(imi place laptele) da omu o intrebat la cate instrumente stiti- in sensu de daca il luati in mana sa nu dati buleu sau sa nu stiti cu ce se mananca..- spre exemplu.. eu stiu sa bat la tobe dar NU STIU sa cant la vioara...

 

Daca asta a fost intrebarea.. atunci POT sa cant la chitara (oricare fara bass) pot sa bat la tobe, pot sa suflu in blocflute destul de bine, stiu sa cant la muzicuta(asta chiar stiu..), pot sa cant la pian/clape/orga cum i-o zice.. tot felul de acareturi, tamburina, bongos..etc dau in ele cu mare placere si cu ritm destul de complicat... iar mai nou incerc sa invat vioara..

a.. si dau si cu vocea (vocal in Voyager, puteti asculta piese pe undeva pe aici..)

nu stiu ce o sa iasa din vioara aia...dar noi sa fim sanatosi :)

Link to comment
Share on other sites

Guest belphegor

hmm ... hai sa zicem ca stiu sa pun un dejt pe acustica, electrica si flaut + blockflote

dar doar sa pun un deget ;:)

 

+ cant la tastatura si in flash de rup :-" [Galaciuc 2006:D]

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

ba..io cant la dramba...

 

ce aveti mah??...chitara acustica si chitara electrica??...ba voi suntetzi retardatzi??...exact cum ati zice ca puteti merge cu pantofi ..dar si cu sandale...tu'va prosita aia din cap de istetzi ca-mi suntetzi simpatici...hehehe...

 

sigur ca da... si cantatul la balalaika ii tot una cu cantatul la cimpoi, nu? Daca stii sa tii acorduri pe acustica si pe electrica nu inseamna neaparat ca stii sa canti, daca la asta te refereai cumva. De exemplu eu il stiu pe unu care ii foarte bun la electrica insa pe acustica nu poate canta o banala piesa de folk. Is chestii diferite. Da ma rog, tu ai un argument solid cu sandalele, asa ca nu mai am ce zice :) .

Link to comment
Share on other sites

ba..io cant la dramba...

 

ce aveti mah??...chitara acustica si chitara electrica??...ba voi suntetzi retardatzi??...exact cum ati zice ca puteti merge cu pantofi ..dar si cu sandale...tu'va prosita aia din cap de istetzi ca-mi suntetzi simpatici...hehehe...

 

asa fratelo, arde-i :)

cand lipsesc io d-acilea, te deleg pe tine sa le tragi peste capatzani :)

sa traiejti :)

Link to comment
Share on other sites

Guest MrJackson

foarte bine. el era obisnuit sa cante numai cu pana si a neglijat total fingerstyleu.

 

Da folku nu se canta neparat fingerstyle... ce, tu canti Andrii Popa fingerstyle?

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.