www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

SCHIMBARE DOZE


Guest VludVludVlud
 Share

Recommended Posts

Guest VludVludVlud

Buna la toata lumea :)

 

M-am decis sa-mi schimb dozele pe Jacksonu JS 30 king v facut in India:P

Am un amic in SUA care poate sa imi aduca dozele pe care le vreau si am facut comanda respectiva pe care o vedeti si pe attachment.

 

Ce parere aveti? Banuiesc ca nu vor fi probleme cu schimbarea lor atat timp cat humbuckerele au marime standard. Avand in vedere preferinta mea pt metal cred ca unii mi-ati spune ca trebuia sa aleg EMG insa sunt un fan Seymour Duncan :)

 

Inca ceva...dozele care sunt acum pe Jackson vreau sa le vand. Is 2 humbuckere logic...Cam care ar fi pretzul la care le-as putea da?

 

Mersi tuturor.

post-2619-1155341374_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Guest VludVludVlud

Vezi ca itzi poti lua mai usor si mai ieftin dozele de la Grosmann http://www.grosmann.ro/ sau MC Music http://www.mcmusic.ro/

 

 

 

Hmm, mersi...sunt originale sau facute prin Buc ? :)

Problema aparenta e ca nu am gasit pe niciunul din siteurile alea "humbucker rings", adica chestiile alea de plastic in care-s prinse niste surubele care tin dozele. Vreo idee unde se gasesc din alea in Rom? In caz ca cele de la dozele Jackson care le am acu nu s-ar potrivi.

 

Mersi!

Link to comment
Share on other sites

Guest VludVludVlud

Bine bine , le schimbi dar ce sunet cauti ? Ce vrei sa faca dozele alea?

Seymour Duncan are un numar foarte mare de doze dispoibile iar emg are cel putin 4-5 active + 4-5 pasive.

 

 

Hello..

Dupa cum spuneam am nevoie de niste doze puternice pt metal care insa totodata sa poata scoate si niste tonuri warm si banuiesc ca "invader" pt bridge care da un ton mai "cu coi" pe distorsie iar "pearly gates" la neck pt solouri cu un ton mai warm ar fi alegerea potrivita.

 

Cat despre pasive sau active, prefer pasive.

Link to comment
Share on other sites

Guest razvan_the mohawks

salut! vreau si io sa imi iau un seymour Invader? gasesc la muzica?

sau sa ma duc la grosmann?am vazut ca e o diferenta de pret intre muzica si grosmann

eu nu sunt din buc dar sar putea sa trec in curand pe acolo

Link to comment
Share on other sites

Guest kdavru

eu-s de acord cu vektor...si eu imi dau comanda de SD SH-13 pt bridge-numai k din germania. :) ..la neck poti sa pui un dimarzio paf pro ceva...sau un SD 59'model..

 

salut! vreau si io sa imi iau un seymour Invader? gasesc la muzica?

sau sa ma duc la grosmann?am vazut ca e o diferenta de pret intre muzica si grosmann

eu nu sunt din buc dar sar putea sa trec in curand pe acolo

nu lua nici de la muzik nici d l grossman..l muzik e suprapret l greu iar astea de la grossman sunt facute in romania...cel mai bine fa o comanda din afara dak vrei k produsul sa fie si original si sa aiba si un pret bun...

Link to comment
Share on other sites

Guest MrJackson

eu-s de acord cu vektor...si eu imi dau comanda de SD SH-13 pt bridge-numai k din germania. :) ..la neck poti sa pui un dimarzio paf pro ceva...sau un SD 59'model..

nu lua nici de la muzik nici d l grossman..l muzik e suprapret l greu iar astea de la grossman sunt facute in romania...cel mai bine fa o comanda din afara dak vrei k produsul sa fie si original si sa aiba si un pret bun...

 

Cele de la Grosmann sunt identice cu cele din Germania. Nu stiu cine te-a mintit pe tine ca ar fi facute in Romania.

Link to comment
Share on other sites

Guest razvan_the mohawks

pai si de afara de unde sa iau?un site ceva?

si daca nu SD ce altceva?vreau sa cant cu ea hardcore punk sipoate si ceva metal greu.eu stiam ca mcmusic e singuru importator de SD(cel putin asa mia zis unu de acolo)

Link to comment
Share on other sites

Guest kdavru

Cele de la Grosmann sunt identice cu cele din Germania. Nu stiu cine te-a mintit pe tine ca ar fi facute in Romania.

Pai asta scrie pe site-ul grossman...

 

 

pai si de afara de unde sa iau?un site ceva?

si daca nu SD ce altceva?vreau sa cant cu ea hardcore punk sipoate si ceva metal greu.eu stiam ca mcmusic e singuru importator de SD(cel putin asa mia zis unu de acolo)

Intra pe site-ul Duncan...si vezi ca are l fiecare doza detalii l greu..scrie si pt c stiluri e folosita...si poti da comanda d p site.ai o gramada de posibilitati in afara de SD...poti EMG Zakk Wylde...Dimarzio Breed... dar sincer pt punk nush ce ti-ar trebui tie...pt metal merg unse astea...si ca pret nu depasesti vreo 3-4 milioane

Link to comment
Share on other sites

Guest tudor.

vrei sa zici ca pe grosmann.ro scrie ca dozele SD pe care le comercializeaza sunt facute in romania? :):)

hai frate...sa fim seriosi

Link to comment
Share on other sites

Guest kdavru

...omu mai are dreptul l o greseala din knd in cand...nu-mi sariti in cap k deja ma doare...am generalizat prea tare....unele scule sunt facute in romania ..altele nu...dozele intr-adevar facute in afara...nu pot sa ma pronunt in ceea ce priveste calitatea lor in schimb...sa-mi spuna mie k sunt bune numai cine ori a probat ori a cumparat de la grossman....si spuneti-mi si mie d c sunt asa de ieftine k eu imi iau un SH 13 din germania cu 130 euro si l grossman e numa 3 milioane...

Link to comment
Share on other sites

Guest kdavru

Nu te supara, dar 130 de euro pentru doza aia e penal de mult. E dublu fata de pretul din state. Check it out...

 

http://www.musiciansfriend.com/home/navigation?q=sh+13

Si la taxa vamala cat crezi ca imi ia?sau din state e shipment-free....scrie ca tre sa depaseasca 99 d dolari k s-o trimita gratis...si cred k chestia asta e valabil numai local...sau contrazi-ma dak gresesc...

 

oricum..mersi pt link... :)

Link to comment
Share on other sites

Guest tudor.

Si la taxa vamala cat crezi ca imi ia?sau din state e shipment-free....scrie ca tre sa depaseasca 99 d dolari k s-o trimita gratis...si cred k chestia asta e valabil numai local...sau contrazi-ma dak gresesc...

 

oricum..mersi pt link... :)

orice ai zice tu iti iei doza aia scump :)

daca nu ne crezi poti fii incapatanat ca oricum sunt banii tai...

Edited by tudor.
Link to comment
Share on other sites

Guest kdavru

bai fratilor am batut eu in cuie k o iau din germania??..sunt open minded l orice fel d sugestii constructive...voi puneti foc p paie...mai bine nu postati dak o faceti doar cu nevoi sarcastice...

Link to comment
Share on other sites

Guest kdavru

scuze :)

o idee ar fi sa ti-o iei din ro...

si am un prieten care si-a luat un invader de acolo si e f multumit

da...e posibil...am auzit k l muzik sunt chestii fainute...sper sa nu fie l suprapret si sa gasesc c caut... :) cred k si l grossman sunt k lumea dar i just want to see it with my own eyes...k totusi sunt niste bani astia si vreau sa ma asigur ca "ii arunc" :) pe ce trebuie...

Link to comment
Share on other sites

da...e posibil...am auzit k l muzik sunt chestii fainute...sper sa nu fie l suprapret si sa gasesc c caut... :) cred k si l grossman sunt k lumea dar i just want to see it with my own eyes...k totusi sunt niste bani astia si vreau sa ma asigur ca "ii arunc" :) pe ce trebuie...

1) Scrie in limba romana sa pricepem si noi

2) Daca vrei tot seymour duncan studiaza Jazz (SH2) pentru neck . E o doza foarte muzicala si foarte populara in pozitia asta.

3) Preturile pentru Seymour Duncan din tara se invart pe undeva la 100$ +- 10-20$ in functie de tipul dozei (single/hum, activa/pasiva , etc/etc)

Link to comment
Share on other sites

Guest razvan_the mohawks

poate sa imi dea si mie cineva niste indicatii cum sa ajung la magazinu grosmann?nu sunt din buc( sorry pt offtopic)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.