www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Haideti Sa Va Povestesc...


Christian F.
 Share

Recommended Posts

Gata si cu pozele!!

Haideti sa vedeti si sa vezi (Mihai) de ce ma doare sufletul...

 

post-13257-0-07611200-1338561028_thumb.jpg post-13257-0-53507700-1338561043_thumb.jpg post-13257-0-14626400-1338561059_thumb.jpg post-13257-0-77118000-1338561074_thumb.jpg post-13257-0-64851000-1338561090_thumb.jpg post-13257-0-38382500-1338561106_thumb.jpg

 

post-13257-0-21590000-1338561122_thumb.jpg post-13257-0-68976000-1338561137_thumb.jpg post-13257-0-91369800-1338561152_thumb.jpg post-13257-0-57669000-1338561168_thumb.jpg post-13257-0-25767400-1338561400_thumb.jpg post-13257-0-69884400-1338561415_thumb.jpg

 

Tare am eu impresia totusi ca nu este aceeasi chitara cu cea achizitionata din magazin...

 

post-13257-0-73977100-1338561384_thumb.jpg Aceasta este zona folosita de mine!!!

 

Uite mai sus poza cu tastele folosite de mine in jur de 3-5 ore pe repetitie... 2 zile pe saptamana... insumand 50-60 de ore de cand o tot cant... partea de solo... se vede asa ceva??? NUUUUU!!!

 

Tind sa te cred Mihai, asa cum am mai spus si in PM-urile noastre... avem par alb pe cap... nu ne mai sta in fire sa ne "facem" unii pe altii... dar totusi s-ar putea sa fie alta "mana" la mijloc... mai gandeste-te... analizeaza... uita-te bine in jurul tau... si trage si tu singur o concluzie finala...

 

Sau sa tragem impreuna o concluzie si mai "finala":

 

Atentie la ce chitara... si a cui chitara o vindeti!!! :wee:

 

Acum asteptam si banuiala ta...

 

In continuare iti multumesc pentru chitara si pentru pret... dar pana sa ajung sa am o chitara "ca si noua" in mana... mai am de investit... si... intr-adevar, Eugen... momentan o sa ma multumesc cu fret leveling... astept un PM cu un pret pentru "nivelare"... si daca e sa nu o mai pot canta... vedem ce facem...

 

Intr-adevar te cred acum Mihai!!! Imi pare rau ca nu sti ce se intampla de fapt, in spatele tau probabil...

 

Din cate vad eu din poze chitara asta arata in mod clar mai cantata de 50 ore, 100 ore, 200 ore. Se vede de pe tot, taste uzate, poker chip sters, nutul ingalbenit de folosire etc. Inclin si eu sa cred ca aceasta chitara are cel putin 2-3 ani de viata, si nu a avut una tocmai usoara. Daca e luata in toamna a fost un model demo in magazin pe care s-a cantat in mod frecvent. Cunoscand modul in care McMusic vinde chitari am mari dubii ca ar fi fost in stare sa vanda o asemenea chitara de noua, probabil ca ar fi vandut-o cu un mega discount, ceva in jurul a 30-40% reducere din pretul ei de noua.

Link to comment
Share on other sites

Nu se vad pozele???

 

Au ºarful blurat la majoritatea, dar se vãd cât de cât freturile uzate ( mult mai clar în primul post al topicului ). Pun ºi eu o pozã, pentru comparație cu o porțiune a grifului de la V100-le meu.

 

E cumpãratã din magazin în August 2011 ºi estimez o utilizare de cca. 2-3 ore pe sãptãmânã, în medie, ceea ce înseamnã peste 100 de ore.

 

50 sã fie, da' ale tale aratã jalnic rãu pentru 10 ore... Nici SG-ul VS6, care-i din Martie 2009 n-are freturile în halul ãla ºi aia-i muncitã la greu...

 

Dacã winci nu minte, cum c-ar fi folosit-o doar 10 ore, înseamnã c-a luat-o aºa din magazin, deci îi trebuie niste ochelari...

 

Oricum, de gãurile holtzsurburilor de la cheițe nu zic, dar ºi tu ar fi trebuit sa vezi freturile alea în minutul 1' când ai desfãcut coletul.

 

Ai spaghete acolo, nu freturi ?...

 

 

post-10823-0-64378700-1338577971_thumb.jpg

 

Late edit : Dacã tot l-am pomenit, uite ºi-o pozã de la SG, ca tot de Vintage e fãcutã:

 

 

post-10823-0-65993300-1338579141_thumb.jpg

 

.

Edited by ramurel
Link to comment
Share on other sites

In primul rand... dezamagire totala!!!

Nu a jucat nici Bendeac... nici Vizante... a fost un... baietas... cred ca nici el nu stie care-i este numele... a jucat bine cele 3 minutele... insa eu am fost sa imi vad prietenul in actiune... n-a fost sa fie... data viitoare!

 

Revenind la oile noastre... am avut dreptate in ceea ce priveste calitatea si realitatea deja devenita confuza atat pentru mine... cat si pentru voi dragilor?

DAAAA!!!

Daca as avea ceva timp liber la dispozitie... si daca ceea ce a spus Mihai... este purul adevar... l-as lua de manuta si as merge la mcmusic la BV....probabil si impreuna cu Calin... tot de manuta... sau...

In primul rand as vrea sa stiu de ce nu au trecut seria chitarei!!!

ATAT!!!

A fost manarie aranjata de catre ambele parti cu buna stiinta? Sau... facatura celor de la Brasov (mcmusic)?!?!

In ceea ce priveste credibilitatea ta nu s-a pecetluit absolut deloc!!!

Tocmai de aceea am si tras acest semnal de alarma... nu am postat la topicul adresat "teparilor"... si nici macar nu am pomenit userul id-ul tau pana acum... pentru a nu face rau nimanui... dar pentru a trage o concluzie in ceea ce priveste descrierea produselor vandute pe acest forum... si poate si in aceste magazine...

Vad ca nimeni de la mcmusic nu a luat o pozitie fata de acest subiect, decat discutia privata cu Bobby, avuta cu cateva seri inainte de a posta subiectul cu pricina... din care sincer, am tras o concluzie (poate pripita)... cum ca ei nu ar avea nicio treaba cu magaria asta... si... ca idee... acum 2 saptamani mi-am luat un Ibanez AEG8 de la ei.. evident ca pe garantie a fost trecut serialul... ca idee... atat! O sa caut si restul actelor pe care le am de la mcmusic si din urma cu ani de zile... sa verific... dar tind sa cred ca toate garantiile au trecute serialele chitarelor...

In niciun caz NU ti-a pecetluit careva credibilitatea!!! REPET!!!

Chiar am scris ca asteptam sa ne spui si tu varianta REALA a ceea ce s-a intamplat cu aceasta chitara, folosita foarte putin, dupa spusele tale...

 

Si inca odata... mare atentie la ce vindeti... oameni buni... ce scrieti ca vindeti... ganditi-va ca poate faceti acelasi deal cu un copil de 12-15 ani... care si-a smuls un covrig de la gura ca sa stranga alocatia pe un an sa isi faca o bucurie... ce bucurie ii faceti acelui copil?!?!

Pai la squierul M80 pe care l-am avut la vanzare am scris destul de clar... "chitara este muncita!!!"... alea freturi muncite... 7 ani... nu "10 ore"...!!!

 

Iar de uitat la ea... cand vezi tiplele pe plastice... dreaq s-a mai uitat la freturi... spune tu ramurel daca vezi tipla pe TV... tu il desfaci sa vezi daca are membrana difuzoarelor crapata... evident ca NU!!!

M-am ingrozit si eu cand i-am schimbat corzile... asta este... restul... le-am vazut si discutat pe loc...

 

Cam asta a fost povestea... Marcele... nici eu nu mai inteleg nimic...

Daca Mihai are dreptate, inseamna ca o mana de 2 - 3 pusti din Brasov... au reusit sa isi bata joc de un brand in ROMANIA!!!

Hai sa ii dam crezare lui Mihai... desi ma doare!

 

O noapte cat mai frumoasa!

Edited by mich
Link to comment
Share on other sites

... spune tu ramurel daca vezi tipla pe TV... tu il desfaci sa vezi daca are membrana difuzoarelor crapata... evident ca NU!!!

 

Poate da, poate nu ! Ce le ştii tu pe toate, ca un tată de albine... :)

 

Oricum, mă simt folosit ! M-ai plimbat pe 3 pagini de topic, arătând cu deştu' spre winci, şi el dealtfel, se pare, un Orbinson Crusoe ca şi tine, ca pâna la urmă să-mi zici că tu practic vroiai să ataci Mcmusic-u' că nu ţi-a trecut seria chitarei... Aşa tre'ia să zici din prima, to'arăşu' !

 

Oricum, pe mine unu' m-ai zapacit pe tot parcursul topicului... Ba e chitară varză, ba e minunată, ba e distrusă, ba e sublimă...

 

După mine, ai de platit în bere la greu...

 

Sănatate !

 

.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ramurele (imi pare rau dar numele nu ti-l stiu...) daca tu asta ai inteles... ca eu acuz o firma a unui om pe care il respect... unde lucreaza niste prieteni... ok...

De folosit nu te-a folosit nimeni... daca te sunam sa iti spun sa citesti topicul... poate... dar... ai ales singur!

Probabil ca impreuna cu Mihai, meritam un premiu pentru aceasta "nuvela" cu final neasteptat si intrigi la tot pasul, in care incertitudinea pluteste in aer de la inceput pana la sfarsit, iar interpretabilitatea fiecarui cititor este una sub o forma de ambiguitate extrema...... mooooaaaamaaa!!! Pana mea (1,14)! Cam asa ceva as accepta ca si cronica a celor trei pagini... nu chestia aia de mai sus... luata ca si... ce vrei tu sa o iei...

In ceea ce priveste chitara... tu... ca "propitar" de V100 ce poti spune despre aceasta chitara?

La CHITARA Vintage V100 m-am referit... nu la ACEASTA chitara pe care o detin in clipa de fata... bine... si aceasta chitara va avea parte de investitii in timp... chiar merita lemnul... chiar mi-am dorit un V100... dar nu in halul asta!!!

Iar berea... nu tie! Berea pe care o dau in general... e scumpa... era vorba de lectii de viata... ;) Hai sa o incheiem ca amici nu ca "to'arăşu' "!

Eu v-am povestit o intamplare... care cu siguranta nu face placere nimanui... si... sunt sigur ca nici tie!

Acum daca sunt oameni care au dorit sa intervina... cu un sfat... cu o vorba... cu o injuratura... cu o acadea... ceva... OK!

Nu-i bai... in final am tras o concluzie personala... avand in vedere si interventia lui Mihai... e clar ca EL si-a luat teapa... e clar ca AMANDOI ne-am luat teapa!... Cum?...

 

Hai sa punem punct aici!

 

Va pupa tata (ca "de albine ce sunt")!

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.