www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Vreau Sa Mi Cumpar Chitara


Guest alex_shelaru
 Share

Recommended Posts

Guest alex_shelaru

Salut! Vreau sa mi cumpar o chitara electrica buna la mana a doua! Sunt un chitarist mediu si vreau sa o folosesc pentru cover uri si pentru rock, heavy... Am un buget in jur de 800 ron si tind spre ibanez... Ma poate ajuta cineva? :D

Link to comment
Share on other sites

Guest alex_shelaru

stiu, am vazut multe insa am si vazut multe review uri nasoale despre chitara asta...

Link to comment
Share on other sites

Cum să fie un Ibanez Prestige made in Japan în cadrul unui buget de 800 RONI? Dacă te pricepi la tremolo-ul de la 370 perfect, dacă nu i-ați un RG321, pune-i niște Dimarzio-uri și gata...

era o gluma, evident.

de acord cu tine in ceea ce priveste setarea floyd si cu schimbatul dozelor, devine o cu totul alta chitara. nu exista floyd care sa nu se dezacordeze, mai ales daca il folosesti dincolo de limitele normale.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

nu exista floyd care sa nu se dezacordeze, mai ales daca il folosesti dincolo de limitele normale.

 

Hmm... eu am folosit cu succes floyd rose original (chiar si varianta coreeana), ibanez edge si edge zero si nu am avut absolut nici o problema cu dezacordarea chitarelor. Cu edge-3 este, intr-adevar, alta poveste...

Link to comment
Share on other sites

In general Edge 3 se uzeaza relativ repede fata de celelalte sisteme tremolo tip Floyd Rose facute Ibanez. Cele mai fiabile se pare ca sunt vechile Edge si Edge Pro puse pe chitarile de la inceputul anilor '90.Designul de la Edge 3 nu este unul rau, materialele sunt in schimb de calitate mai slaba.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.