www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Digitech Rp1000


fender61
 Share

Recommended Posts

Deschid acest topic, cu speranta ca nu sunt singurul posesor de RP1000 si ca ceilalti posesori de astfel de procesor adera la ideea mea de a avea o pagina unde sa ne expunem impresiile despre proc., sa avem un schimb de patchuri personalizate,tonuri care ne-au placut.....

Eu , de exemplu , as dori sa aflu mai multe despre "Tap Tempo Footswich"(butonul de sub Stomp Loop)Nu l-am folosit niciodata....Astept lamuriri de la cei care l-au folosit...multumesc anticipat! :rock:

Link to comment
Share on other sites

Multumesc pt. lynkuri karpi, adresa cu lybrari patches o cunosc de cand am avut primul RP 2000, apoi a venit GNX 4 si m-am oprit (momentan) la RP1000.Ce nu am inteles de la acest site :de ce este atat de bogata recolta de patchuri la RP500 fata de RP1000....Sunt mai multi posesori de RP500 sau este procesorul mult mai versatil decat RP1000!?!

Link to comment
Share on other sites

Mi-a luat ceva timp sa urmaresc discutiile depe lynkul dat de tine :http://www.thestompb...0-500-questions.Bilele albe sunt impartite: intre RP1000 si Boss Gt10.Totul depinde de ce vrei sa canti, ce stil abordezi.In ce priveste configuratia pe care o folosesc eu:Fender blues de luxe(40w), RP 1000 (prin met. celor 4 cabluri) spun ca suna bine chiar daca unii colegi chitaristi imi reproseaza ca nu merg direct pe mixer ca ei asa merg cu procesoarele lor (line6 live) si suna in draci....

Link to comment
Share on other sites

Sal. Am si eu o intrebare: Vad ca ai avut si un GNX4 inainte de RP1000. Unii spun ca GNX este peste RP1000 ca sunet, altii invers. Care este parerea ta? Nu-mi spune de recorder, de tobe etc., ca sunet, m-ar interesa comparatia. (Ma gandesc sa cumpar is eu un RP1000, daca ...)

Thx, pt. raspuns!

Link to comment
Share on other sites

Nu trebuie sa va cereti scuze, pentru asta e pus un topic;pt. discutii , chiar daca unele sunt offtopic.Imi pare rau ca nu am putut intra mai devreme pt. a-ti raspunde la intrebare, dar indirect , vad ca ti-a raspuns BlackThorne: Intr-adevar diferente sunt mari intre cele doua procesoare-daca vrei ceva pt. studio pt. a concepe muzica te ajuta GNX4 dar daca vrei ceva pt. scena , bagat printr-un preamp full lamp, RP1000 suna in draci.(cu mici setari in amp.si cabinete pt. a obtine exact tonul dorit de tine)O sa incerc sa pun niste inregistrari facute cu RP1000, si m-as bucura daca toti posesorii de astfel de procesoare ar posta tonul cel mai bun pe care l-au obtinut( cu parametrii de setare, amp. cabinete si chitara cu care a facut inregistrarea) :rock:

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.