www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Pantera - Floods (Solo Cover)


Recommended Posts

Foarte fain, şi mie îmi place, deşi nu sînt mare fan Pantera!

 

Felicitări!

 

P.S.1 Dă-i lui @Slasher tricoul! Şi mie chitara! :)

P.S.2 Ai un stil foarte interesant de a da cu pana în anumite momente. La pasajele alea cu note mai lungi pe la 0:55 aşa, dai zicînd parcă "Ia d-aici!..." :)

 

:respect:

Link to comment
Share on other sites

Pare in regula, dar ar fi fost mult mai elocvent daca nu te-ai fi suprapus peste solo-ul original. Chiar nu era un backing fara chitara solo? Chestia cu cantatul peste partile originale de chitara mi se pare total inutila, te impiedica sa dai o nota personala interpretarii, si mai si mascheaza din greseli.

Edited by manbearpig
Link to comment
Share on other sites

Io fan Pantera, ascultat mult pantera odata si voi fi deci subiectiv. Mi-se pare prea "invatat" deocamdata, cum zicea si manbearpig ; nu transmiti deloc "fellingul" melodiei, + calitatea slaba a filmarii si a inregistrarii. Nu se sesizeaza aproape deloc schimbarea de ton si de accent a soloului (0:34) care in original este subtila dar clar definita as zice eu.

Anyway felicitari pentru rabdare, si mult succes! eu nu am rabdare sa buchisesc atat la solo'urile astea, astept sa fiu gata sa prind din zbor...

Link to comment
Share on other sites

Pare in regula, dar ar fi fost mult mai elocvent daca nu te-ai fi suprapus peste solo-ul original. Chiar nu era un backing fara chitara solo? Chestia cu cantatul peste partile originale de chitara mi se pare total inutila, te impiedica sa dai o nota personala interpretarii, si mai si mascheaza din greseli.

Sunt convins ca era un BT fara chitara solo, dar de obicei cand fac cover-uri in felul asta procedez. Imi dau seama ca nu este perfect coverul, dar nu am procedat astfel pentru a masca greselile :)))

 

Foarte fain, şi mie îmi place, deşi nu sînt mare fan Pantera!

 

Felicitări!

 

P.S.1 Dă-i lui @Slasher tricoul! Şi mie chitara! :)

P.S.2 Ai un stil foarte interesant de a da cu pana în anumite momente. La pasajele alea cu note mai lungi pe la 0:55 aşa, dai zicînd parcă "Ia d-aici!..." :)

 

:respect:

Mersi mult :D

 

P.S. Din pacate nu pot indeplini aceste 2 dorinte :))

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.