www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Blues For Alice


Recommended Posts

multam.

adica? nu. e invata nota cu nota. e nereusita nota cu nota... ca nah, cu limitari fizice si de "talent". BT-ul l-am facut in band in a box. Acordurile se gasesc pe toate gardurile internetului, chiar si analiza. notele solo-ului le-am invatat dintr-un gp, doar ca nu ma iau mereu dupa tab, adica mi s-a parut mai bine sa cant notele prin alta parte uneori, ca pana la urma e fiecare cu degetele lui.

totul a durat fix o luna. se invata usor, e blues cu teorie avansata.

Edited by CiocanelBloodyCIocanel
Link to comment
Share on other sites

multam.

adica? nu. e invata nota cu nota. e nereusita nota cu nota... ca nah, cu limitari fizice si de "talent". BT-ul l-am facut in band in a box. Acordurile se gasesc pe toate gardurile internetului, chiar si analiza. notele solo-ului le-am invatat dintr-un gp, doar ca nu ma iau mereu dupa tab, adica mi s-a parut mai bine sa cant notele prin alta parte uneori, ca pana la urma e fiecare cu degetele lui.

totul a durat fix o luna. se invata usor, e blues cu teorie avansata.

Intrebam pentru ca melodia la origini era pe saxofon. Credeam ca ai tradus-o tu. Oricum ar fi, mie imi place. :respect:

Link to comment
Share on other sites

 

frati'li mei, cum inregistrez si eu video cu input peste bt direct, ca sa pot sa editez input separat?

in vegas nu prea mere ca recorderu e separat de partea cu multitrack.

 

salut.

foarte fain!

 

eu folosesc audacity sau cubase pt captura in timp real al bt-ului, asta in cazul in care nu-l ai deja mp3 sau wav.

apoi pe un track importi bt-ul, si pe altul tragi chitara, dupa care suprapui in vegas track-ul din cubase (chitara editata) cu sunetul din camera video si asta-i combinatia :) in felul asta se sincronizeaza si trackul de chitara cu imaginea.

sper sa fie de folos:)

 

numai bine!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

e frumos cantata desi la primu auz deja ma vad intr-un wallmart cu o sotie grasa de mana cautand ca disperatu cadouri de craciun si sutiene pe marimea ei... Si sa fie clar, eu nu ma duc la cumparaturi decat fortat... Lasand la oparte gluma, prima impresie a fost ca e creatie proprie insa avand in vedere faptu ca e preluata zic ca e si mai fain... nu de alta da iti prinzi urechile intr-o ploaie de note...

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.