www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

REVISTA RGC NUMARUL 0!!!!


felix
 Share

Recommended Posts

Guest mohawk

Nice Work!

 

Bravo! , se vede ca e muncita din greu. Se poate o propunere? Sau mai degraba o intrebare? Cui se adreseaza revista? Publicului larg sau muzicienilor? Pentru publicul larg este OK, daca se adreseaza indivizilor care fac muzica atunci cred ca ar trebui completata si cu ceva prezentari de scule: chitare, amp-uri, efecte etc. ceva licks & tricks , magazine de profil, mai in genul "Guitar Player". Am vazut ca e ceva in genul asta la sfarsit, dar nu cred ca e destul. Parerea mea!

Oricum am fost impresionat, cred ca ar merita pusa si pe hartie, dar ar costa o avere.

 

Buna treba, la mai multe numere!

Link to comment
Share on other sites

Guest DeathWarden

uite felix, si mohawk zice k ar trebui sa o tiparim. eu zic sa cautam acu sponsori cat e faza cu concursu, k este cea mai buna oportunitate. dupaia nu o sa mai stie nimeni de noi(adik astia din mass media) si o sa fie mai greu. zicetzi-i si lui manu sa citeasca posturile astea, poate are el nijte idei sau, de ce nu, solutii :)

Link to comment
Share on other sites

Thx mohawk pentru aprecieri. In primul rand vreau sa spun ca este foarte complicat sa scoti o revista pe piata iar ca sa o tiparesti iti trebuie nishte fonduri serioase pentru a o scoate la o calitate buna. Nu in ultimul rand iti trebuie o echipa serioasa care sa lucreze la ea si materiale pe masura.

Ca infrastructura sa spunem ca nu iti trebuie mare lucru dar ca acte juridice iti trebuie o gramada de chestii, incepand cu infiintarea unei firme, achizitionarea unui cod de bare si terminand cu gasirea unei tipografii si incheiat contract cu Rodiped pentru difuzare. Lucrez in presa si stiu toate aceste rahaturi. Pe de alta parte, la cum ii stiu eu pe distribuitorii de instrumente muzicale de la noi, nu vad ce mari sponsorizari am putea primi de la ei.

Si eu imi doresc mult de tot sa o vad tiparita, dar pana nu o sa avem cel putin materiale extrem de serioase si o echipa care sa lucreze constant la ea, chiar nu are sens sa ne batem capul cu problema asta.

De exemplu pana acum pentru numarul viitor nu am decat 1 material gata si eventual 1 pagina de reclama + 2 pagini pentru concurs care vor ramane nemodificate + 1 pagina de recomandari pe care o fac eu + 2 pagini cu tabulatura de la "Inger si Demon" (Adi Manolovici).

Deci puneti mana sa scrieti materiale ca sunteti in vacanta si apoi mai vedem noi ce se va intampla.

 

Thx,

Felix

Link to comment
Share on other sites

  • 8 months later...
Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.