www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

REVISTA RGC NUMARUL 0!!!!


felix
 Share

Recommended Posts

GATA OAMENI BUNI! AM REUSIT!

 

Cu o mica/mare intarziere am reusit sa scoatem primul numar (PILOT) al revistei "RGC MAGAZINE".

 

Tin sa multumesc pe aceasta cale tuturor care si-au dat silinta sa trimita materiale si care au avut increderea ca munca lor de cateva ore/zile se va concretiza.

 

Am atasat pentru download urmatoarele variante:

 

1. REVISTA_RGC_NR_0_HIGH.pdf (12.62 mb) - o versiune de rezolutie foarte buna (se preteaza si la un print color daca printre voi sunt maniaci).

2. REVISTA_RGC_NR_0_MEDIUM.pdf (8.1 mb) - o versiune de calitate medie pentru download si raspandit pe net.

3. REVISTA_RGC_NR_0_LOW.pdf (6.62 mb)- o versiune dedicata celor cu conexiune dial-up la internet.

 

Asteptam reprosurile, nemultumirile si comentariile voastre referitor la revista in acest topic.

 

De asemenea, solutia este sa colaboram cat mai multi pentru a reusi sa scoatem o revista cat mai profesionista.

 

Va reamintesc ca aceasta revista se poate distribui numai pe internet, NU SE POATE COMERCIALIZA si este absolut gratuita.

 

Nu facem publicitate gratuita nimanui in acesta revista iar eventualele materiale publicitare vor fi anuntate in revista printr-un semn (caracter) specific.

 

Realizatorii revistei nu beneficiaza de nici un castig material de pe urma acesteia si singurul ei scop este de a face cunoscut publicului mai larg acest instrument minunat care este CHITARA.

 

felix

RGC.RO

REVISTA_RGC_NR_0_HIGH.pdf

REVISTA_RGC_NR_0_MEDIUM.pdf

REVISTA_RGC_NR_0_LOW.pdf

Link to comment
Share on other sites

Asa... am luat revista. Ce sa spun, e chiar marfa. Articolele sunt interesante. Ca nota finala, dau un 9. Singurul lucru care nu mi-a placut, a fost culoarea. Parca e multtt prea colorata revista. Parca ar fi o revista de copchii mici :)

Oricum, felicitari felix, si tuturor care au lucrat la aceasta revista. Felicitari again :)

Link to comment
Share on other sites

Guest om__bun

din pacate la mine nu merge download-ul.. :) ..la nici o varianta din cele 3..probabil si din cauza firewal-ului de pe serverul nostru....

daca mi-o puteti trimite si mie pe mail...as fi profund recunoscator... :)

merci....

Link to comment
Share on other sites

Guest om__bun

-tin sa felicit rgc team pentru numarul 0 al revistei...careia ii doresc viata lunga...

-un singur comentariu am de facut....datorita calitatii grafice excelente pe care o are (chiar si varianta de mijloc)...abia am reusit sa o rasfoiesc....de fapt e de vina calc-ul meu...mare noroc pe el ca nu am un topor la indemana.... :)

-ca nota... :) ..imi pare sincer rau..dar mai mult de 10 nu pot sa va dau... :)

tineti-o tot asa...multa bafta fratilor

Link to comment
Share on other sites

Guest cancerul

n-am mai trecut pe-aici de mult...mult timp..de ieri..oricum!FELICITARI PT REVISTA!!!dar nu-mi merge download-ul asa ca mio poate trimitre si mie cineva pe e-mail??plzzzzzzz :)

Link to comment
Share on other sites

Salut. Buna treaba ati facut toti!! Felicitari.. bla bla stiti voi :)

Un singur comentariu daca imi este permis : pluralul cuvantului "Chitara" in DEX este : "chitare" . stiu ca fonetic suna mai bine chitari, dar gramatical este corect "chitare". Parca am vazut undeva : chitari, iar daca gresesc imi cer scuze.

Link to comment
Share on other sites

Va multumesc tuturor pentru aprecieri si comentarii si le asteptam in continuare.

 

Cei care nu pot sa descarce revista, sa incerce urmatoarea procedura: click mouse dreapta pe fisierul atasat primului mesaj din acest topic si apoi "Save target as...". Daca nici asa nu se poate, ii rog sa-mi dea un mesaj pe privat pentru ca sa nu primeasca pe mail 10 reviste de la 10 oameni care citesc topicul si vor sa fie binevoitori.

 

Thx

Link to comment
Share on other sites

thx Dementhor... din pacate tab-ul de la Inger si Demon era de fapt o partitura de 6 pagini (scanata dupa cartea lui Adi). Daca as fi pus 6 pagini in plus, dimensiunea revistei s-ar fi modificat cu 3-4 mb in plus fata de fiecare varianta. Am decis sa transcriu eu partitura cu fonturi speciale (ca sa nu ocupe asa de mult) pentru numarul viitor unde vom da detalii suplimentare despre cum puteti sa luati legatura cu Adi Manolovici in cazul in care vreti sa faceti meditatii la chitara cu el.

Link to comment
Share on other sites

Guest DarkMan2004

ok...deci...faza cu RGC 0 a fost singura chestie care m-a cam deranjat intr-un fel...alt lucru care m-a deranjat a fost ca nu pot participa la concurs ca am trupa si am si concerte :)

Link to comment
Share on other sites

Guest rhcp_guitarist

Desi am deschis doc ft greu,m-am bucurat super mult..e misto!!!!! :) multumesc mult,mult de tot lu felix ca nu m-a omorat si ca l-a bagat acolo.. :) (pag 3, 3 is my lucky number :) )

Link to comment
Share on other sites

Mi se pare ca a iesit excelent revista si tin sa-l felicit si eu pe Felix si pe toti cei care au scris articole. De asemenea trebuie sa mentionez ca, printr-o greseala, numele meu s-a strecurat in semnatura de la articolul despre Megadeth. Articolul acela este strict "copilul" lui Cearny si nu am ajutat in nici un fel... am zis asta doar ca sa fie chestiile clare si sa nu-mi asum credit pentru ceva ce n-am facut. Altfel, excelenta treaba si sa speram ca este prima dintr-o lunga serie! La mai mare!

Link to comment
Share on other sites

Guest Razz

Ma bucur ca ati reusit sa o terminati, acum fac si eu download si mor de curios, mult succes , si pe viitor (incepand cu iulie-august ac) o sa ma implic si eu, < cu cat mai multi lucram , cu atat mai buna si completa iasa>

Felicit pe toti cei care au scris la ea !!!!!

Link to comment
Share on other sites

ok...deci...faza cu RGC 0 a fost singura chestie care m-a cam deranjat intr-un fel...alt lucru care m-a deranjat a fost ca nu pot participa la concurs ca am trupa si am si concerte  :)

 

Pai de ce te-a deranjat faza cu ROG 0 ??? Am explicat mai sus ca e un numar PILOT ca sa vedem ce impact are si sa vedem parerile voastre.

Link to comment
Share on other sites

Guest DarkMan2004
Pai de ce te-a deranjat faza cu ROG 0 ??? Am explicat mai sus ca e un numar PILOT ca sa vedem ce impact are si sa vedem parerile voastre.

mai bine scriai RGC PILOT...suna aiurea rau de tot cu RGC 0 ...parca ar fi primul si ultimul sau de parca ar fi facut la misto...

Link to comment
Share on other sites

Guest strat

SALUT!

1. felicitari....sunteti superi tari....revista a iesit super tare.

2. am si eu o idee legata cu tabulatura (care din pacate vad ca lipseste):

- am inteles ca nu o sa puneti o melodie intreaga in revista ca se face mare fisieru.

- asa ca presupun ca doar partea de solo o sa fie inclusa (asta daca e mic sa incape intr o pagina).

- ideea este sa fie atasate cu revista 2 mp3-uri:

un mp3 cu solo-ul intreg sa auda cititoru cum se canta;

un mp3 doar cu un "backing track" sa cante cititoru solo-ul scris in revista cu el (asa cum au revistele de specialitate straine).

- cred ca nu o sa aibe mp3-urile mai mult de un mega.

- as vrea sa ma puneti pe mine sa fac pagina asta cu mp3-urile daca sunteti deacord.

- cred ca e idee buna care ar ajuta orice chitarist, si sper sa o luati in considerare cu mine sau fara mine.

 

daca da, dati un email: hussam_plus@yahoo.com ca sa va trimit un demo.

desi nu am timp revista voastra a fost o idee buna si pt mine o pagina facuta de mine este un dream come true.

inca o data felicitari.

Link to comment
Share on other sites

Guest strat

am o intrebare......cum sa fac tabulatura????????????

 

solutia mea este sa o fac in guitar pro....print screen...edit cu corel or whatever.

doar ca in guitar pro numerele sunt incurcate cu simbolurile, deci merge dar nu arata f bine.

aveti alta solutie?

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Guest DeathWarden

poti sa-l faci in guitar pro si dupaia sa dai export in ascii tab si ai o optiune care iti scrie tabu in notepad :)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.