www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Cumpar Noise Gate Si Overdrive


Recommended Posts

JHS Banana Booster?

am vazut anuntul tau, e mult pt ce am eu in minte sa cheltuiesc, multam de oferta

 

SD-1 nu e "transparent", cauta BD-2 sau macar OD-3

 

eu caut ceva sa-mi imbunatatesc o idee tonul de pe windsor head, si ma orientam catre ceva frate cu tubescreamerul, o alternativa la tubescreamer si nah budget pedal de-aia, bd 2-ul e interesant, ideal ar fi sa nu murdareasca foarte mult ca s-asa e murdar tonul de amp, ideea e ca-mi trebui ceva care sa ma ajute la gigi-ul specific heavy :D

 

 

PS: sd-1 am vazut ca-l folosesc mai multi la boostat JCM-uri si am zis sa incerc ca e o pedala cu pret decent....

Edited by bach
Link to comment
Share on other sites

Nu iti recomand sa boost-ezi cu overdrive gen tube-od. baga zgomot de fond si nu suna nu stiu ce, eu am incercat. mie de ex mi-a placut cum suna inainte de overdrive un distors ds-1 cu gainul redus aproape de min, tonul la max si volumul pana unde se poate. dar asta poate o sa te supere la clean ca boss nu le fac true by-pass... asa ca poti incerca cu ceva de gen mxr.

Link to comment
Share on other sites

Eu vreau sa boostez un Peavey Windsor Head, nu stiu daca ai incercat pe acelasi tip de amp, dar oricum fara sa incerc n-am de unde sa stiu ce-mi place (treaba e subiectiva) si oricum am NS-2 pt taiat zgomotele in plus ce le-ar putea da pedala.....

 

 

Momentan anuntul e ON HOLD, am o pedala la teste, un YJM 308 Modificat de Bujor Hariga :respect: sa speram ca e ce trebuie acolo!!

Link to comment
Share on other sites

  • 9 months later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.