www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Corzi (țeapa!)


gindac
 Share

Recommended Posts

FRATILOR, evitati sa comandati vreo coarda de la pravalia http://www...ro/. ! TEAPA MARE! Mi-am luat-o! Am comandat 5 seturi GHS de 9-42 si mi-a trimis unul din asta si 4 de 11-50 si ruginite pe deasupra!. Pe individ il cheama Zamfir Florin. Ultimele doua nr. de telefon afisate pe site sunt false. L-am sunat cerandu-i rezolvare, spunandu-mi ca se rezolva. Am trimis pachetul inapoi la Buc. asteptand sa-mi trimita ceea ce am comandat. Dupa ceva vreme am tot sunat si am tot sunat, nu raspundea nici dracu la tel. lui. Dupa o luna si ceva imi vine coletul retur. Toate astea bineinteles pe banii mei. A mai trecut ceva vreme, sunandu-l de pe un alt nr. si mi-a raspuns, invocand motive de doi lei, bineinteles netinandu-se de cuvant. Si tot asa...sictirit de marlania unor astfel de gunoaie am hotarat sa va aduc la cunostinta. thumbsdown.gif . Asa ca...fiti cu ochii in paispe!

Link to comment
Share on other sites

..ro

 

de ce drecu nu-i pot scrie denumirea nenorocitilor astia?

.

 

Deoarece nu stii !!!

 

Ai scris o adresa de net apare in acest mod prescurtat .

 

Scrie si tu intre ghilimele ca sa fie "TEXT"

 

" http://forums.rgc.ro/index.php?app=forums&module=post&section=post&do=reply_post&f=66&t=66360&qpid=626785"

Edited by karpi
Link to comment
Share on other sites

Zamfir Florin e de la american music punct ro.

 

american music vine intr-un cuvant.

 

Google stie tot.

 

P.S. Nu ma lasa sa scriu american music intr-un cuvant nici cu ghilimele.

 

Tipul asta de la american music e destul de dubios.

Defapt tot site-ul e.Mai tot timpul e inchis pentru mentenanta sau alte treburi.

Daca il suni pe Nea' Zamfir iti va spune scurt ori ca e inchis site-ul ori ca nu au corzi ori alte gogosi.

Link to comment
Share on other sites

 

Multumesc B. Petrucciani si Karpi pentru ajutor! Da, este vorba despre "american music punct ro".Cu parere de rau vad ca tipul asta ZAMFIR FLORIN e cunoscut pe-aci. thumbsdown.gif

 

 

Inca o data ATENTIE! "AMERICAN MUSIC PUNCT RO"+ Florin Zamfir = ȚEAPA!

american music se scrie intr-un cuvant!

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

O teapa asemanatoare mi-am luat si eu. Am primit niste DR-uri pentru bass, la care Sol-ul era desfacut si ruginit (nu era taiat capatul dar nu-mi dau seama pe cine o fi strangulat cu sarma). Cand am revenit cu un telefon, am fost repede contrat ca atunci cand el le-a impachetat, totul era ok, si la sfarsitul apelului sa-mi spuna ca nu am dovezi ca el a trimis asa.

 

Asa e romanu..fie el traindu-si visul american in corzi.

Link to comment
Share on other sites

Confirm si eu chestia cu rugina.

Am comandat 10 seturi DR ptr Electrica si 3 GHS ptr acustica.

TOATE, dar ABSOLUT TOATE pachetele de DR aveau corzile susbtiri (E, B, G) ruginite. Cele de GHS erau ok.

Intr-adevar pretul mic ademeneste, dar, din punctul meu de vedere ar fi corect din partea vanzatorului sa mentioneze in anunt, ca aceste corzi au probleme.

Poate sunt persoana care nu ar fi deranjate de acest aspect. :D

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Cele de electrica sunt 55, si nu merita . Se imbiba cu jeg ca-s coated si pe urma nu mai suna . Cumparati-va rotosound costa 20 lei , si la un pret de elixir iei 3 rotosounduri si le schimbi la luna. Corzile tin mai bine , si se oxideaza mai greu daca folositi solutie de curatat gen dunlop sau ghs fast fret . Bafta ( eu am testat pana acum cam tot disponibil la mine in oras , si am ramas la rotosound ).

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.