www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Pedala Efecte


Guest Gin

Recommended Posts

Okay... here's the deal.

 

 

Ma tot uit pe internet sa imi cumpar o chitara electrica... second hand deocamdata. Si am gasit un Ibanez ... Aici e anuntul.. Nu stiu daca am voie sa postez asa ca am taiat datele personale pentru protectie.

 

Ideea e ca pachetul include doar chitara , tuner , husa si amplificator. Si as vrea si o pedala.. Trebuie un anumit tip de pedala sau nu conteaza?. Daca nu conteaza , ce tip de pedala recomandati? ( ideea e sa nu fie foarte scumpa)

 

 

 

Thank you ;3

Link to comment
Share on other sites

Pedala pentru ce? Sa apesi asa pe ea?

Amplificatorul ala pare a fi un combo. Nu stiu sigur ce model este, dar presupun ca are si cateva efecte. Cel putin gain are cu siguranta.

Ia-ti setul, stai ceva timp sa butonezi amp-ul si pe urma vezi ce anume iti lipseste, este foarte posibil sa fii multumita de amplificator asa cum e, fara sa mai ai nevoie de alte pedale.

Link to comment
Share on other sites

In privinta chitarei ti-am zis si pe privat ce iti recomand.

Nu merita pachetul ala...sincer vorbind.Amplificatorul e slab si o sa vrei foarte repede altceva datorita difuzorului mic pe care il are si a soundului nu tocmai placut.

Mai bine folosesti acasa chitara->calculator (Guitar rig)->Boxe.In privinta pedalei,scapi usor cu un procesor acum.Inveti cu ce se mananca fiecare efect si in timp te va ajuta sa iti dai seama ce vrei tu de la un anumit efect.

Link to comment
Share on other sites

 

pachetul include doar chitara , tuner , husa si amplificator. Si as vrea si o pedala.

 

 

Asta-i esenta comunicarii. Adica, in pretul de 650 lei vrea mai mult decat chitara, tuner, husa si amp. Cere sau nu prea mult, nu e treaba noastra, e dreptul ei sa incerce.

 

Daca te (ne) intrebi ce pedala sa iti doresti, sugerez sa ii ceri o pedala de overdrive/distrotion. Cu altceva nu ai ce sa faci pe amp-ul ala pentru ca are doar input.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.