www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Vox Tonelab Ex Vs Boss Me-70


patrick_vlad
 Share

Recommended Posts

Am avut mai multe procesoare,printre care si Vox Tonelab Ex si Boss Me-70.Ce pot sa iti spun?Fiecare are treaba lui.Acum am un Boss GT-8 de care sunt foarte multumit.

Ar fi bine daca le-ai incerca pe fiecare in parte.Pana la urma conteaza ce ton iti place tie cel mai mult.

 

Numai bine,

Florin.

Link to comment
Share on other sites

gasesti un Blackstar HT 5 sau ceva asemanator , vezi pe la publicitate , era si un Marshall Class 5 , poate un Fender Champ etc . Decat sa iei procesor gunoi mai bine iti iei o placa gen Line 6 UX 2 si iesi mult mai ieftin si suna mai bine . Dar tot a digital suna !

 

Tu ce procesor recomanzi intr-un buget de aprox 11mil?

Link to comment
Share on other sites

gasesti un Blackstar HT 5 sau ceva asemanator , vezi pe la publicitate , era si un Marshall Class 5 , poate un Fender Champ etc . Decat sa iei procesor gunoi mai bine iti iei o placa gen Line 6 UX 2 si iesi mult mai ieftin si suna mai bine . Dar tot a digital suna !

 

Nu vreau sa va contrazic nici pe tine nici pe dudu ca stiu ca aveti ceva experienta vis-a-vis de scule, dar omu a intrebat de procesor, eu am gandit practic, daca omu se trezeste peste 2 sapt ca vrea sa iasa live, ce face cu placa de sunet sau cu Ht5/Class 5?!?

Link to comment
Share on other sites

Guest ArianeQube

Eu am ales Vox Tonelab EX + Fender Frontman 212R , si sunt super multumit. Chitara in schimb e cam naspa , da nah... Oricum pentru blues, classic rock, poate si ceva metal, Vox-ul e genial.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.