www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Doze Emg Hz H4 Pentru Ibanez Grgr121Ex?


Guest Razes
 Share

Recommended Posts

Buna seara tuturor!

 

Sunt nou pe forumul acesta si abia am reusit sa descopar cum sa adresez o intrebare.

Am primit cadou de la sotia mea o chitara Ibanez GRGR121 EX. A fost cel mai frumos moment din viata mea cand mi-a daruit-o. S-a documentat pe internet cateva ore despre chitari electrice inainte de a o cumpara si s-a decis in favoarea modelului respectiv.

Cum nu poate intra in discutie sa o schimb si sa-mi iau ceva mai bun pt.ca s-ar supara groaznic ma gandesc sa o imbunatatesc schimband dozele ei originale cu un set nou de doze EMG HZ H4 bridge si respectiv EMG HZ H4A neck.

Voi ce ma sfatuiti tinand cont ca imi place sa cant piese metal ? rulez.gif

Link to comment
Share on other sites

Baieti multumesc mult pentru sfaturi. Eu lucrez undeva in centru Londrei si zilele trecute l-am avut client pe un tip care are un service de chitari chiar vis a vis de locul unde muncesc si i-am cerut si lui niste sfaturi .

A fost foarte bucuros sa ma ajute si mi-a sugerat zambind sa am incredere in el. Zis si facut...

A doua zi am fost la el la atelier mi-a vandut niste doze EMG 81 si 85 la jumatate de pret second putin folosite aratau super si mi-a facut el un compartiment pt. baterie la chitara.

Mi-a pus EMG 85 in neck si 81 in bridge...suna de trasneste...cred ca nu pot sa mai cer nimic de la chitara asta.

Nu a vrut bani de la mine dar m-am simtit si i-am luat o sticla de Jack Daniel's

Merci inca o data de sfaturi.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.