www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Digitech Metal Master sau Boss Metal Zone?


Keceap
 Share

Recommended Posts

Guest tudor.

io zic ca bossul...

boss in general mi-a facut o impresie mult mai buna decat digitech :)

Edited by tudor.
Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
Line 6-ul e mai bun decat ambele, le-am avut pe toate 3. Am ramas cu uber-ul.

 

Dyo man, cred ca e o chestie de gust pana la urma. Am observat ca in general cand se face o recomandare (efecte, amp-uri, chitari) multa lume tinde sa se indrepte catre achizitionarea acelui produs pentru a fi "in carti" cu forumul sa zicem, cu riscul clar ca persoana respectiva sa ajunga acasa cu preferinta altuia el constatand intr-o perioada scurta ca de fapt nu e ce vrea el. :) Cel mai bine ar fi ca potentialul cumparator sa asculte, si sa cante (probeze) acele item-uri care urmeaza a fi achizitionate si sa aleaga pe acela care il imbraca mai bine. Evident...in functie de ce vrea sa cante si asa mai departe. As putea sa-i recomand si eu Metal Zone-ul deoarece pe mine ma incalzeste si-mi place foarte mult sunetul lui...dar na, daca omului nu o sa-i placa finalmente? biggrin.gif

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
metal masteru nuj cum ii dar am auzit metal zone si nu mi-o placut deloc. line6 ii digital.........

 

mai .. eu unul nu sunt metalar :) nu am nici o treaab cu genul dar le-am incercat pe amandoua si desi acum vre-un an si ceva uram MT2-ul, acum din intamplare am ajuns sa am unul acasa pt "my home study distors" ( emai mult decat ok pt asta) nu mai imi displace deloc..

 

poate nu va place ca ii taiati din medii.. putine medii si gasite frecventele unde va raspunde chitra cel mai bine si nu suna rau deloc.. agresiv ce-i drept dar nu rau.. am auzit multe mult mai rau. prefer asta lui digitech.

 

de uber metal nu am ce spune ca nu l-am auzit.. dar cum eu "iubesc" line 6-ul si digitalul in general :) sigur nu mi-ar place.. no offense pt cei carora le plac.

 

 

PS: vad ca topicul pare inchis.. scuze de post daca e asa.. dar ma plictisesc :)

Link to comment
Share on other sites

Guest Johnny I

depinde mult si ce vrei sa faci cu bedala... daca este booster pt amp, mai fine folosesti una analogica. daca ai nev de pedala pt distors-ul ei propriuzis, este chestie de gust

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
  • 1 month later...

am si metal zone si master akum, si sincer....mere si unu si altu eu d ex metal zone il folosesc la riffuri dar si solo-uri mai vintage high gain, metal masteru pt batio like vocal stuff, they both work.... toate 3 digitale? :) ce prostie....doar uber metal e digital, metal zone-u in nici un caz, si metal masteru are doar cipu ala DNA , aia nu inseamna ca e digital, desfa o pedala

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.