www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Electrician / Tehnician Pedale


cedrik
 Share

Recommended Posts

Salut.

 

Caut un techinian / electrician din Bucuresti care stie sa modifice bine pedalele.

 

Am o problema cu potul de bass (invart inutil, nu se schimba nimic in ton) la pedala Boss MT-2 , si ... ! Vreau sa-l modific in asa fel incat sa-mi sune mai pe plac , mai metal. Pedala o folosesc de obicei ca boost in fata ampului. Suna de rupe, dar stiu ca se poate si mai mult.

 

Thanks.

 

Stay metal.

 

 

PS : Munca se plateste.

Link to comment
Share on other sites

corect la Gabi,AnalogSound,daca are timpul necesar,stiu ca este foarte ocupat

 

Mersi de propunere dar :

 

Tudoran nu poate.

 

Sa ma deplasez in provincie ca sa modific o pedala...plus ca chestii ca modificarea si varianta stabila nu se fac in 10 minute........ caut doar in Bucuresti.

Link to comment
Share on other sites

Am auzit numai lucruri bune despre unu' carpad din provincie (numai daca nu vrei nu dai peste el sau el peste tine) - adreseaza-te lui.

 

Judecind dupa parerile sale (personale)... "artistice" si...."tehnice" in 99,9% din topic-urile RGC, Pete Cornish, Roger Mayer +.... sint bieti diletanti intr-ale pedalelor.

 

PS. Orice confuzie cu alt user este pur intimplatoare.

 

 

 

am dat search la members . nu e pe forum nici un user cu numele asta .

 

 

 

Stay metal.

 

 

We will! :rulez:

Link to comment
Share on other sites

 

Orice modificare ai face pedala va pastra semnatura de sunet BOSS agreeat de unii, de neacceptat pt. altii.

 

Pt. niste zeci de Lei un "electrician" nu se baga, pedala se vinde p'aici cu 150 /200 Lei, eu unul (in locul tau) as cauta o alta pedala mai potrivita sound-ului ce-l cauti, totusi poti alege solutia ce te avatajeaza ca pret si sunet.

 

-Succes in alegerea ce o vei face !

 

 

 

Nu pot sa nu-ti multumesc pentru sfat si pentru legaturi.

Link to comment
Share on other sites

-Vaska (Klauss)

 

-D-l Panaitescu (Panda)

 

-Andrei Tone

 

-Overdrive

 

-Gigelmargel

 

+ multi, multi altii ce nu sint in "bisericuta" rgc.

 

Orice modificare ai face pedala va pastra semnatura de sunet BOSS agreeat de unii, de neacceptat pt. altii.

 

Pt. niste zeci de Lei un "electrician" nu se baga, pedala se vinde p'aici cu 150 /200 Lei, eu unul (in locul tau) as cauta o alta pedala mai potrivita sound-ului ce-l cauti, totusi poti alege solutia ce te avatajeaza ca pret si sunet.

 

-Succes in alegerea ce o vei face !

 

 

 

 

"""" Pt. niste zeci de Lei un "electrician" nu se baga, pedala se vinde p'aici cu 150 /200 Lei, eu unul (in locul tau) as cauta o alta pedala mai potrivita sound-ului ce-l cauti, totusi poti alege solutia ce te avatajeaza ca pret si sunet."""

corect!!!,se pierde prea mult timp de acea nu se baga APROAPE NIMENI

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.