www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Ce impresie v-au facut D.M.?


Guest Eugen_G
 Share

Recommended Posts

  • Replies 78
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Ce ma ??? Depeche Mode ????

Tocmai povestea Paul aseara la repetitie cum pe vremea cand rockerii se bateau cu depecharii si invers cineva a scris mare DM pe un perete peste ce scrisese Paul...adik Slayer. Ce-a urmat ? Simplu... A adaugat "eath etal" sau mai bine Death Metal ! Hahahahahaha ! :)

Terminati bre cu prostiile... Depeche Mode, auzi la ei !

Postul asta din cate am inteles eu ar fi trebuit sa fie cu impresiile oamenilor care au fost la concert. Nu sa inceapa fiecare cate un off topic cu "mie nu-mi place DM" "DM sunt niste labari" si alte chestii de genul asta.

"De Deep Purple, Iron Maiden, Whitesnake, Page+Plant, Dio, Paul Rodgers ati auzit? Poate alea sa fi fost intr-adevar evenimente muzicale..."...am fost la mare parte din aceste concerte dar nici unul nu a fost de anvergura DM....dehh alt public.

Pana una alta nici eu nu sunt mare fan DM dar am fost la concert. A fost super sa vad ca se poate face asa ceva si la noi, ca nu trebuie sa ma altoiasca jandarmii cu bastoanele pe spinare la intrare (ca la Metallica)...ca se poate intra civilizat la un concert. Organizarea a fost mai mult decat ok. Trupa a sunat super tare...martin gore a facut un adevarat show.....la o adik dave gahan ar putea sa-si mai ia si cate un mic concediu din cand in cand ca gore da bine cu vocea. :)

Io-s ceva mai tanar decat Catalin si Killahead dar am prins vremurile celebre cu batai intre rockeri si depesari....tin minte ca-i uram tare mult pe cei din urma.

Link to comment
Share on other sites

Guest pioana

@pioana: baga si poze, te rog..

 

Nu mi-am luat aparatu' de frica sa nu mi-l ia vreun "guardian angel".Dar am gasit chestiile astea in inbox :):)

 

 

post-474-1151409784_thumb.jpgpost-474-1151409802_thumb.jpgpost-474-1151409826_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Guest pioana

Are cineva idee daca Dave a facut ce au facut cei de la BHG de curand la Arenele Romane ?

 

Adik sa scuipe in public, sa se lase scuipat de public, sa ofere sapca basistului pentru ca aceasta sas e p*** in ea? Nup. Nimic din cele de mai sus.

A atins niste fani, a animat atmosfera, a incercat sa strige de cateva ori ( la mine in spate s-au auzit niste chestii ragusite, neinteligibile )....

Link to comment
Share on other sites

A atins niste fani, a animat atmosfera, a incercat sa strige de cateva ori ( la mine in spate s-au auzit niste chestii ragusite, neinteligibile )....

Nu vreau sa fiu rautacios dar sigur nu au facut playback ? Stiu ca Madona cere 75 Euro pt astfel de spetacol (palyback), au zis la radio sapt. trecuta...

Edited by Catalin S.
Link to comment
Share on other sites

Guest pioana

Nu vreau sa fiu rautacios dar sigur nu au facut playback ? Stiu ca Madona cere 75 Euro pt astfel de spetacol (palyback), au zis la radio sapt. trecuta...

 

Nu cred. Desi...era o diferenta intre ce canta el 9 se auzea bine) si ce striga ....Eu consider ca sonorizarea a fost proasta...

Link to comment
Share on other sites

Guest Eugen_G

Sunt sigur ca nu au facut playback.Am fost prezent la concert.

Am fost la multe concerte shi shtiu sa fac diferentza intre o trupa de doi lei shi una ca D.M.

Apropo de Bladhood Gang.Nu am fost la concertul lor dar i-am mai ascultat shi nu mi se par cine shtie ce.

Sper deosebire de ei D.M. au revolutzionat muzica moderna.

Link to comment
Share on other sites

Ia uite bre si rockeri la concert...

136.JPG

 

Si blackerite ! :(

139.JPG

 

Femei dezbracate ? :)

196.JPG

 

Si contributia mea la acest concert... tricourile bodyguarzilor "Guardian Angel"... Nah ca v-am spus pana la urma... :)

036.jpg

 

P.S.

Atat de slab a ajuns Gahan ???? Wow... :)

010.jpg

 

Poze luate de aici:

http://www.depechemode.ro/concert/concert.htm

Link to comment
Share on other sites

E clar...eu am fost si la BHG...deci n-am voie sa-mi mai dau cu pararea aici. :):):)

Eu nu am fost nici la BHG si nici la DM. Daca pentru primii aveam o oarecare simpatie dar atat (nebuni dusi cu pluta) B) pe ultimii nu i-am suportat niciodata... in skimb am facut tricourile pentru bodyguarzi... Sunt vinovat ? :(

Link to comment
Share on other sites

Mai man1ak, ce spui tu nu e ciudat, e pe langa.....

 

Cred ca nu stii ce este un regim. Ma refeream la cel comunist (pe care sigur nu l-ai prins decat din auzite), deci la Ceausescu (nu Iliescu)

 

Cand am spus autoritati ma refeream la Securitate. Nu cred ca ai luat bataie de la ei ca erai rocker (eu da). Tu nu ai de unde sa stii cum era atunci pentru ca NU AI DE UNDE.

 

Ai inteles acum la ce ma refeream, da?

 

Vai, vai, cat rautacism. Ma tem ca pe vremea aia mancai bataie orice ai fi facut "impotriva regimului". Au fost oameni care au intrat la bulau pentru glume cu Stalin, dar nu i-am auzit sa aiba "boala" pe cei care spuneau doar bancuri cu Bula. Intelegi la ce ma refeream eu?

 

Suntem offtopic, eu ma opresc.

 

Sa traiesti.

Edited by man1ak
Link to comment
Share on other sites

Guest pioana

Eu nu am fost nici la BHG si nici la DM. Daca pentru primii aveam o oarecare simpatie dar atat (nebuni dusi cu pluta) :) pe ultimii nu i-am suportat niciodata... in skimb am facut tricourile pentru bodyguarzi... Sunt vinovat ? :)

 

Foarte misto ideea!

Felicitari din partea uneia care mai stie...

Link to comment
Share on other sites

fi-v-ar debeshu al naibii ca mai aveti un pic si va incaierati (ca-n vremurile bune demult apuse :) )

 

mai bine hai sa bem o br ;)

 

O dau eu :)

 

Whisky cu bere, mmmmmmmmm...

 

Eu nu am fost nici la BHG si nici la DM. Daca pentru primii aveam o oarecare simpatie dar atat (nebuni dusi cu pluta) ;) pe ultimii nu i-am suportat niciodata... in skimb am facut tricourile pentru bodyguarzi... Sunt vinovat ? B)

 

Daca a fost ideea matale, :) Daca nu, ma bucur sa conversez cu un "insider" :o

 

http://www.depechemode.com/tour/setlist.html

Nu e tocmai adevarat...daca te uiti pe site-ul oficial la set list-urile ultimelor multe concerte vei vedea ca peste tot au avut bis....si piesele in mare partea au fost cam aceleasi. Nu se suisera inca in microbuze....eu am stat in sectorul 22 deci pe partea pe unde au venit si au plecat si am vazut toate miscarile de pe acea parte a scenei. De abia dupa ultimul bis s-au suit in microbuze.

 

Multumesc pentru informatie. Zvonurile astea ... :(

Link to comment
Share on other sites

Nope, nu a fost ideea mea / a noastra ci a firmei care ne-a dat comanda. Noi nu am facut decat sa imprimam acele tricouri. Au fost pe bleu, rosu, glaben si negru. In fine, am "mancat" si noi din nou o ciorba de pe urma unui concert mare... :)

 

Sa va povestesc despre tricourile facute pentru concertele Clawfinger, Iris 4Motion, Shakira, Magica, etc ??? Nope, c-as fi of topic. :)

Edited by Catalin S.
Link to comment
Share on other sites

@discutia cu playback: nu cred ca au facut playback total, dar da, cred ca se auzea trackul cu vocea de pe cd, vocea lui live fiind data din mixer ceva mai incet, cat sa zica intre piese 2 vorbe si sa mai cante pe un refren...

prea se auzea ca pe cd.

 

Nu prea a parut ca pe cd. Vocea lui Dave a suferit in timpul concertului, iar spre final deja era ragusita. Deci nu prea era cd la mijloc.

Link to comment
Share on other sites

Guest pioana

 

in cazul asta care mai este farmecul concertului? poti sta acasa si sa vezi un clip cu ei and that's it :)

 

 

Ce zici de atmosfera?

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.