www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Washburn Paul Stanley Collector


Recommended Posts

Salut saptamana asta o sami iau o chitara electrica ... am vzt

 

Washburn Paul Stanley Collector

(http://www.fly-music.ro/seturi-chitare-electrice/1282-washburn-paul-stanley-collector-set.html) vreau sa va intreb daca merita cumparata ..eu cant Metal Rock

Astept parerile voastre si alte seturi la pretul asta :)

 

Multumesc si o zi buna

Link to comment
Share on other sites

Parerea mea este ca nu prea merita sa iti cumperi seturi.sunt facute sa vrajeasca incepatorii , stiu ca si eu la inceput am vrut sa fac acelasi lucru.

Acel combo arata cam slabut , la fel si chitara.

Poate arata ca un flying v nici un caz la banii astia nu poate suna ca unul . daca vrei sa iti cumperi chitara mai bine ai incerca sa te uiti la mica publicitate ai putea gasi vreo chitara mai ok la mica publicitate la vreo 500 lei si un combo mai micut de 200 de lei sau ai putea pentru inceput sa iei iei chitara si sa o conectezi la pc.

Succes in alegerea facuta si toate cele bune.

Edited by Septi
Link to comment
Share on other sites

Guest OratioMentis

Eu am cantat pana acum pe acustica de un an si ceva si mam gandit ca e timpu sa incep si ceva nou . Totusi pt inceput nu se merita ? Am garantie la ia 2 ani daca nu imi place o pot da inapoi ..

 

Treaba cu datul inapoi ca nu-ti place nu tine 2 ani. Nu asta inseamna garantia. Poate ca este specificata o perioada de returnare daca produsul nu corespunde asteptarilor tale, dar in mod cert aceea nu se poate intinde pe 2 ani. Citeste toate conditiile existente, fa alegerea si tine cont ca peste perioada de returnare de care vorbesc (DACA EA EXISTA), orice alte plangeri de gen "nu-mi place" sunt la fel de nule ca si Emil Boc...

Link to comment
Share on other sites

Majoritatea celor de la mine de aici canta pe electrice ..si mau cemat sa cant cu ei dar cu ce ..cu o acustica nu faci mare lucru pe langa 5-6 electrice ..eu am chitari incepand dela c giant la ibanez ..etc

Miau recomandat chitara asta zicand cai buna .Totusi eu am sa incerc .

Link to comment
Share on other sites

Guest OratioMentis

Este mam asigurat de asta trimitand un e-mail ..miau zis ca chitara e buna si are sunet bun ..etc si daca numi place o pot returna :) ..deci sa incerc sa o iau ?

 

Domnule, si colegul meu de mai sus are dreptate: daca au zis ei in email ca e buna, cu siguranta ca asa este... S-o stapanesti sanatos si sa fii fericit cu alegerea facuta, caci este a ta, nu a altuia :)

Link to comment
Share on other sites

Salut saptamana asta o sami iau o chitara electrica ... am vzt

 

Washburn Paul Stanley Collector

(http://www.fly-music.ro/seturi-chitare-electrice/1282-washburn-paul-stanley-collector-set.html) vreau sa va intreb daca merita cumparata ..eu cant Metal Rock

Astept parerile voastre si alte seturi la pretul asta :)

 

Multumesc si o zi buna

Este urata chitara cu headstock-ul de Strat ( care este si intors )

 

In rest este cam scumpa .

 

Ptr inceput mai bine sa iei o chitara second hand de la alt incepator care trece la chitara mai calitativa sau poate doar la una mai altfel. 150-300 Lei ..

 

O chitara noua incepe la 350 Lei .

 

Stiu ca este importanta mai mulyt forma la inceput de cariera ...sa ai cu ce sa visezi in fata oglinzii ...dar pana inveti ce si cum cu chitarele nu merita sa investesti prea mult.

 

Dupa ce stii mai multe despre chitara o sa-ti alegi o chitara care sa-ti satisfaca cerintele si asteptarile .

Link to comment
Share on other sites

Este urata chitara cu headstock-ul de Strat ( care este si intors )

 

In rest este cam scumpa .

 

Ptr inceput mai bine sa iei o chitara second hand de la alt incepator care trece la chitara mai calitativa sau poate doar la una mai altfel. 150-300 Lei ..

 

O chitara noua incepe la 350 Lei .

 

Stiu ca este importanta mai mulyt forma la inceput de cariera ...sa ai cu ce sa visezi in fata oglinzii ...dar pana inveti ce si cum cu chitarele nu merita sa investesti prea mult.

 

Dupa ce stii mai multe despre chitara o sa-ti alegi o chitara care sa-ti satisfaca cerintele si asteptarile .

 

vai vai vai ce hidos arata headstockul ala pe flying-v....oribil, la ce dracu s-or fi gandit..?!:mellow:

Link to comment
Share on other sites

Deci o iau pasta :) o sa va dau un clip mai tarziu sa o auziti

 

 

TOPIC INCHIS

 

Daca asculti e mine faci cum vrei .

 

Nu ne intereseaza ce cumperi tu !!

 

oricum nu poti sa treci peste nivelul tau de intelegere degeaba intrebi etc ...atat stii tu la ora asta.

 

Este mai importanta forma, culoarea , ceva ce seamana cu ce ai tu ca si "model" , este perfect.

 

Cand dupa ce vei stii sa canti vei alege instrumentul si dupa alte caracteristici..

 

 

Este ca si cu femeile ....la inceput te uiti doar ..de la distanta la forme ...apoi treci la incercari ...iar peste 10 ani cauti ca sa stie sa si faca mancare sa fie gospodina etc ...

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.