www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Dunlop Delrin Triangle


mike56
 Share

Recommended Posts

La cat de disperat esti si la cat ne-ai sucit creierii pe alte topicuri, pot sa jur ca acest model este folosit de chitaristul de la SOAD.

 

Incearca cel putin sa cauti o pana asemanatoare. Eu, de exemplu, sunt innebunit dupa o pana de la Planet Waves (0,99), dar care nu se gaseste in magazinele din Iasi; am gasit insa ceva aproape la fel, anume un model Dunlop si is multumit. Cel mai bine e sa vezi cu ce tip de pene te impaci tu cel mai bine.

Edited by draugr
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

La cat de disperat esti si la cat ne-ai sucit creierii pe alte topicuri, pot sa jur ca acest model este folosit de chitaristul de la SOAD.

 

Incearca cel putin sa cauti o pana asemanatoare. Eu, de exemplu, sunt innebunit dupa o pana de la Planet Waves (0,99), dar care nu se gaseste in magazinele din Iasi; am gasit insa ceva aproape la fel, anume un model Dunlop si is multumit. Cel mai bine e sa vezi cu ce tip de pene te impaci tu cel mai bine.

 

De und stii, poate vroia sa cante Santana :lol: (not)

Link to comment
Share on other sites

Omule, de-astea gasesti pe site-ul lui Santana.

http://santana.shop.musictoday.com/Product.aspx?cp=319_13269&pc=STAM86

 

Daca vrei neaparat Dunlop cauta pe la alte magazine, din afara tarii ma refer. De ce tii neaparat ca magazinul sa fie din Romania, mie doar ce mi-a venit o comanda de niste pene din UK, taxe de transport 2 lire. Daca as fi cumparat din Romania, as fi platit curierul vreo 20 de lei, adica dublu...

Link to comment
Share on other sites

Banuiesc ca s-a prins lumea de gluma cat si de mesajul din spatele ei.

Mike, vad ca esti obsedat de echipamentul chitaritului respectiv, dar acum vine partea cea mai importanta: stii sa canti? O chitara ieftina si un procesor ti-ar fi mai mult decat destul. Cat despre pene, corzi, strap, husa: nu conteaza; poate doar penele: mergi in magazin si ia-ti o gramada de pene de dimensiuni diferite si din diverse materiale. Apoi te duci acasa si experimentezi.

Link to comment
Share on other sites

ma impac f bn cu acest tip de pene si nu mai gasesc.de asta tot caut , magazinul care-l stiam eu ca are nu mai aduce acest tip de pene.am incercat dunlop tortex triangle ,dar nu sunt la fel ca delrin

 

 

*chestia cu echipamentul a fost doar o "obsesie" sa scot un sunet identic , asta pana sa realizez ca pot sa-mi creez singur tonul.

 

 

 

@Gojira , de la ce magazin ai cumparat ?

Edited by mike56
Link to comment
Share on other sites

De pe ebay.co.uk, userul se cheama dirtyriffsguitarshop, dar este un magazin. Are numai pene dunlop, o gramada. Nu vad sa aiba insa modelul ala.

Vad ca n-au pe nicaieri, doar de-astea, tortex triangle: http://shop.ebay.co.uk/i.html?_nkw=Dunlop+Triangle&_sacat=0&_odkw=Dunlop+Delrin+Triangle&_osacat=0&_trksid=p3286.c0.m270.l1313

 

Fender m-ai au de-astea triunghiulare, vezi ca e prima din link-ul de mai sus.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.