www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

RGC-isti din IASI


rebiga mihai
 Share

Recommended Posts

bai m-am gandit sa fac topicul asta pentru ca vreau shi eu sa stiu cine e din iasi si cati din iasi sunt pe forum.

m-am saturat sa stau si sa tot caut printre membri care sunt din iasi, la ce canta shi in ce trupa.. pe langa asta nici nu au toti trecute datele personale la profil.

 

o sa incep io: sunt din tulcea, studiez in iasi la feaa, cant de vreo 6 ani, sunt bass-ist, am doua trupe (una in tulcea - IntegraL shi una in iasi dar cu care am avut un singur concert shi ala in suceava - Rava)

 

 

 

PS: sper sa fie pus bine topicul, daca nu rog administratorii sa imi scuze lipsa de inspiratie shi sa il mute unde trebuie. multumesc!

Link to comment
Share on other sites

Hail Satan! Salut cu caldura colegii muzicali din Iasi si topicul acesta. Si eu sunt iesean, chiar daca acum traiesc in Germania. In orice caz, in fiecare vara si de Craciun ajung in Iasi, asa ca poate o punem de un jam session peste cateva luni :)

Link to comment
Share on other sites

Hail Satan! Salut cu caldura colegii muzicali din Iasi si topicul acesta. Si eu sunt iesean, chiar daca acum traiesc in Germania. In orice caz, in fiecare vara si de Craciun ajung in Iasi, asa ca poate o punem de un jam session peste cateva luni :)

da shtiam de tine ca eshti din iasi.. shi poate o punem de un magiun :) ca nu ar strica.. toata chestia e sa vedem cand vii shi daca sunt aici :)

Link to comment
Share on other sites

eu am un unchi, veri si bunic in iasi ; ma duceam cam in fiecare vara o saptamana doua ; frumos oras , poate ajung si vara asta pe acolo ca n-am mai fost demult

Link to comment
Share on other sites

Am sa fiu in Iasi de la inceputul lui Septembrie pana la sfarsitul lui octombrie, deci aproape 2 luni. Ar fi prea tare sa organizam ceva, problema e sa avem cu cine. Macar o chestie cu acusticele in Botanica poate iese :):)

Link to comment
Share on other sites

Am sa fiu in Iasi de la inceputul lui Septembrie pana la sfarsitul lui octombrie, deci aproape 2 luni. Ar fi prea tare sa organizam ceva, problema e sa avem cu cine. Macar o chestie cu acusticele in Botanica poate iese :):)

ar fi super tare!

io pe la sfarshitul lui septembrie ma intorc in iasi shi poate merge de ceva.. poate daca reushesc mai aduc catziva dintre colegii mei..

noi nu avem sala in iasi dar daca nu gasim macar pe reci tre' sa iasa ceva.. de o distractzie intr-o seara doua :)

 

e perfect aici, l-am pus si in f.a.q.

 

multzam fain!

Link to comment
Share on other sites

Salut ! Cred ca e foarte buna ideea lui Mihai ,deschizand acest topic ! Ma numesc Iulian sant din Iasi dar traiesc in Budapesta . Am cantat in Iasi prin 1991-1992 pe la terminarea liceului cu trupa Despot(Mihai Juverdeanu - bass , Chirila Calin - tobe , Marius Olaieru - ch. armonie , eu - ch.solo...i-mi pare rau dar pe vocal am uitat cum i-l chiama...nemaitinand legatura cu ei) . Din nefericire am avut parte numai de o aparitie live la "C. Negruzzi"....

Astea fiind zise ...va rog sa ascultati piesele de pe topicul meu "The Neoclassic I Know!" la "inregistrarile noastre" si sa ma criticati "zdravan" :) !

 

Peace Iasi !Sanatate Maxima !

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

hello peole!!si eu sunt din iasi,chiar daca momentan stau in piatra neamt..oricum vin din 2 in 2 saptamani pe-acolo.anyway,intentionez sa ma restabilesc "home"cat de curand ;)

Edited by kdavru
Link to comment
Share on other sites

Eu zic ca RGC-ul inca-i destul de mititel, ca sa nu mai vb de rgc-istii din iasi...n-are amu rost sa-l divizam...parerea mea...

:):):)

nu era vorba de o diviziuine a rgc-ului.. ci doar un mod de a ne mai sti intre noi.. de a sti cu cine putem lua legatura in caz de needing something.. sau chestii de-stea..

apropo aici am putea sa anuntam spectacolele sau festivalele la care participam sau de care am aflat pur si simplu..

 

iar de intalnire directa intre noi toti nush daca ar fi cel mai bun mod de a interactiona.. vor fi multi necunoscuti si nu o sa apucam sa ne cunoastem prea bine.. sa lasam timpul si spectacolele sa ne faca sa ne cunoastem si apoi poate o sa mearga o intalnire :(

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.