www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Transcribing


Guest zkira67light
 Share

Recommended Posts

Guest zkira67light

Buna.Am nevoie de ajutor cant de ceva vreme si am scos mai multe melodii gen House of the Rising Sun,Working class hero,etc si unele gen Stairway to heaven,Fur Elise si putin din Til Summer comes around(keith urban) numai jumatate din asta si stiu si mai multe melodii care le-am invatat de la profesor si riffuri care le-am invatat singur da as vrea sa imi dati o lista cu cantece sa incerc la le invat singur ca celelalte pt ca ce vreau eu is mai grele si pe electrica si eu am numa acustica.Any advices?

Link to comment
Share on other sites

Guest zkira67light

exista cantece care sunt pt. electrica si pt. acustica?

 

toate cantecele de pe el se pot face pe acustica si invers

Link to comment
Share on other sites

Pentru inceput, http://www.buybooks.ro/manual-limba-literatura-romana.htm

 

Incearca sa lucrezi cu ceea ce stii deja, ideea nu este sa inveti mecanic o mie de cantece. De exemplu, incearca sa canti piesele cu diverse forme ale acordurilor (bare).

In al doilea rand incearca sa te joci cu piesele. Incearca sa creezi solo-uri pentru ele bazandu-se pe gamele in care sunt compuse.

Link to comment
Share on other sites

Guest zkira67light

imi strang bani pt electrica nu-ti pot cumpara acuma manuale da in timp ;) si ms pt sfat

si inca un lucru te rog daca imi poti spune...cum stiu daca solo-u ii bun sau nu daca nu am cu ce sa ma inregistrez sau cum...

Edited by zkira67light
Link to comment
Share on other sites

imi strang bani pt electrica nu-ti pot cumpara acuma manuale da in timp ;) si ms pt sfat

si inca un lucru te rog daca imi poti spune...cum stiu daca solo-u ii bun sau nu daca nu am cu ce sa ma inregistrez sau cum...

Chitara acustica.....microfon multimedia ..PC.....program soft mixer /sequencer free Audacity .inregistrezi si auzi si tu ce si cum...mai pui aici sa te critice lumea ...asa incet vei afla ce si cum...plus te dezvolti cu timpul prinzi experienta .

Link to comment
Share on other sites

Guest zkira67light

Chitara acustica.....microfon multimedia ..PC.....program soft mixer /sequencer free Audacity .inregistrezi si auzi si tu ce si cum...mai pui aici sa te critice lumea ...asa incet vei afla ce si cum...plus te dezvolti cu timpul prinzi experienta .

 

ok mersi mult si inca un lucru ar trebui sa incerc sa scot piese dupa ureche ca sa-mi dezvolt auzul?(nu stiu sa citesc si nu vreau sa invat sa citesc tabulaturi da stiu sa citest note)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Guest unclesamfatg

ok mersi mult si inca un lucru ar trebui sa incerc sa scot piese dupa ureche ca sa-mi dezvolt auzul?(nu stiu sa citesc si nu vreau sa invat sa citesc tabulaturi da stiu sa citest note)

 

 

majoritatea stiu chiar opusul, taburi nu notatie standard :lolsign:

Link to comment
Share on other sites

Guest zkira67light

majoritatea stiu chiar opusul, taburi nu notatie standard :lolsign:

 

ii de bine ca stiu notatia standard si nu taburi?

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.