www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Steel Wool


dreamcatcher

Recommended Posts

cei de la rombelt nu mi-au raspuns inca. am mai gasit la un magazin dar e grad '0'.

si '000' e foarte bun. o sa incerc pe la hornbach si celalalt magazin.

mersi mult.

 

Incerci cumva sa iti nivelezi tastele? Daca da am incercat eu si cu 000 trebuie sa dai putin cu smirghel de 400, apoi de 600 si abia dupa aceea folosesti lana. Eu am dat pe o bucata de lana destul de mare aproape 30 de lei :wacko: totusi cam scump ptr un material abundent.

Link to comment
Share on other sites

o sa schimb corzile si cu ocazia asta vroiam sa-i fac o curatenie de primavara.

vroiam sa curat si fretboardul si tastele si sa-l gresez pt. ca are 3-4 ani de cand nu a mai fost gresat.

la nivelarea tastelor mi-e frica sa ma bag...mi-e sa nu fac vre-o prostie...desi cred ca ar fi nevoie pt. ca un pic de buzz pe cateva taste.

intr-un tutorial video mai vechi am vazut ca se facea cu o piatra mare speciala..

Link to comment
Share on other sites

o sa schimb corzile si cu ocazia asta vroiam sa-i fac o curatenie de primavara.

vroiam sa curat si fretboardul si tastele si sa-l gresez pt. ca are 3-4 ani de cand nu a mai fost gresat.

la nivelarea tastelor mi-e frica sa ma bag...mi-e sa nu fac vre-o prostie...desi cred ca ar fi nevoie pt. ca un pic de buzz pe cateva taste.

intr-un tutorial video mai vechi am vazut ca se facea cu o piatra mare speciala..

 

 

http://forums.rgc.ro/index.php?/topic/52779-tutorial-cum-se-face-fret-dressing/

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.