www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Poze cu forumisti


Cosu
 Share

Recommended Posts

  • Replies 1.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Hop si io cu poze de la concertul de la Buzau - Festivalul Top T.

 

post-169-1149078035_thumb.jpg

In drum spre Buzau, ploua, frig, naspa dar in fata aveam un concert mare

post-169-1149078317_thumb.jpg

In sfarsit am ajuns la hotel. Ne dadeam mari si tari cu ecusoanele. in poza mai apare si Vlad Telea - tobe.

post-169-1149078729_thumb.jpg

In vizita la un amic de-al nostru din Buzau care ne-a tratat regeste. Cantam la pian. De fapt imi aduceam aminte de orele de pian de la care chiuleam de regula in liceu pe motiv ca profa era mama unui coleg foarte bun de clasa si imi permiteam. Cantam Tiritomba (o piesa foarte usoara si saltareata, probabil singura care mi-a ramas in minte dupa absolvire) cu care de altfel am si luat atestatul. Hahahaha ! :)

post-169-1149079112_thumb.jpg

Back to the hotel. Un pic obosit si plictisit. Nu mai venea o data ora sa urcam pe scena.

post-169-1149079161_thumb.jpg

Ora 23:00. Pe scana acum erau cei de la Cronos. Intre timp am urcat in camera sa ma "imbrac" / aranjez de scena.

post-169-1149079232_thumb.jpg

O poza de final cu o parte din trupa. Alberto, Eugen si eu la receptia hotelului. Pe scena acum era trupa Tiarra.

post-169-1149079857_thumb.jpg

A inceputul showl. Ne-au gazat aia cu fum de ne-au spart. Bine ca am mai inhalat candva asa ceva. Mai naspa era ca nu mai vedeai ce trebuie sa canti. :) Bine ca stiam pe de rost piesa. Eu sunt undeva in spatele lui Paul.

post-169-1149080073_thumb.jpg

Din concert.

post-169-1149080133_thumb.jpg

Aici eram cu spatele. Faceam si eu ca Beatle-sii, nu stiam piesa si nimeni nu trebuia sa afle. :)

post-169-1149080194_thumb.jpg

Eugen in prim plan. Mare chitarsit de altfel. Eu ca de obicei undeva in spate.

post-169-1149080239_thumb.jpg

In sfarsit subsemnatul. Batranul Scanteie in prim plan.

 

Ce-a urmat dupa ? Bautura la greu cu aproape toata lumea. Amintesc aici pe Bebe si Andrei - Cronos, Robert si Alexandru "Indianu" - Tiarra, Fane si Razvan - Deviant, Bogdan "Bat", Vali "inger Alb" - Magica, Balauru - Trooper, Sep, Marius si Tase - Avskild, etc. (imi cer scuze daca am omis pe cineva). Apoi iar beutura prin oras. Mergeam de nebuni pe la 4 dimineata prin oras. Habar nu aaveam cat este ceasul, abia a doua zi afland ca Trooperii terminasera de cantat la ora 3:00 AM dupa care am plecat spre gazda noastra si al ei gratar, cu toate ca aveam cazare, masa si drum asigurate.

 

A fost frumos.

Link to comment
Share on other sites

Eeeee Catalin, misto!!! M-am bucurat sa vad poze de la Buzau. Mai ales barul hotelului (au ficatu'!) si curtea aia din poza a doua, curte unde se tinea festivalul acum ceva ani, pe vremea cand era open-air.

A, si-a intors Alberto catarama de la curea intr-o parte? :)

Link to comment
Share on other sites

Catalin , Toni se referea la cureaua de la pantaloni nu cureaua chitarii :) Alberto obisnuia sa-si intoarca catarama intr-o parte sa nu zgarie spatele chitarii .....

bai tata dar voi n-ati auzit de burta ? asta e functia ei primara! sa protejeze chitara de catarama de la pantaloni. cu cat e mai mare cu atat chitara e mai bine protejata :)

Link to comment
Share on other sites

bai tata dar voi n-ati auzit de burta ?

 

un articol absoult indispensabil (mai ales chitaristilor de blues, dar nu numai - vezi Malmsteen), care din pacate nu a fost trecut la threadul "cum va intretineti chitara" :)

 

in fond burta nu este "depozitul de bere" ci este "rezervorul de combustibil pentru one real sex machine" :)

Link to comment
Share on other sites

Daca o sa-l vezi vreodata e Eugen... o sa-ti dai seama ca la conformatia lui nu prea va avea sanse in urmatorii 20 de ani sa faca burta ! Altfel nush ce se va intampla ca mai are si nasul mare... + burta, ar iesi macel... NU da ma, nu da ! :):):):(B););):o

 

 

"Catalin Scanteie: imi cer scuze, imi pare rau... ;) "

 

 

 

nu de alta dar ma luam si eu de ce il doare mai rau ;);)

Link to comment
Share on other sites

Guest crazy_wookie

hop si eu.. :) tocmai imi luasem un bullet.. sa'mi traiasca :)

scuzati decorul.. ca la camin.. si doar i'am spus bobocului sa faca curatenie

post-1343-1149624219_thumb.jpg

Edited by crazy_wookie
Link to comment
Share on other sites

Guest crazy_wookie

OK, da rupe draq pliantu' ala cu BUG RAFIA! :)

 

 

pai ala din spate nu e patul meu.. fiecare si'a pus la patul lui ce postere a vrut muschiul lui

si daca tot veni vorba.. la mine la pat am un poster cu looney tunes :)

Link to comment
Share on other sites

Dupa cum am promis, revin cu poze noi, din noua locuinta.

Net inca nu am, as vrea sa-i multumesc pe aceasta cale vecinului (care o fi el) de la care ma "aprovizionez" cu net prin wireless lan.

 

post-1237-1150193848_thumb.jpg Asa arata momentan sufrageria, cam jalnic... post-1237-1150193809_thumb.jpg Terasa

 

post-1237-1150193759_thumb.jpg Baia post-1237-1150193887_thumb.jpg Gradina

 

post-1237-1150193781_thumb.jpg post-1237-1150194549_thumb.jpg Camera mea. Era clar ca asta va fi prima camera aranjata din casa, nu?

 

Mai e mult de lucru, de despachetat, de aranjat, de cumparat. Sper sa fie totul gata intr-o luna, pana la concediu.

Link to comment
Share on other sites

Guest claxonn
Dupa cum am promis, revin cu poze noi, din noua locuinta.

 

S-o conduci sanatos!

Eu sunt crescut la casa dar acum stau la bloc de 5 ani si te invidiez ca stai la casa. O sa trebuiasca pe viitor sa fac si eu miscarea asta. :)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.