www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Harley Benton Ga-212R


Guest Osa Ma
 Share

Recommended Posts

HARLEY BENTON GA-212R

Harley Benton GA-212R guitar combo, 120 watts, 2 channels, 2x12" Celestion speaker, reverb, CD/line input, effect loop, footswitch out for optional 2-button pedal , dimensions whd: 670 x 470 x 265 mm, weight: 22 kg...

 

 

 

 

Nu sunt fan al Harley Benton... daca as avea o chitara din aia as alege sa-o pun pe foc decat sa ma chinui sa cant la ea... dar vreau sa stiu daca la amplificatoare treaba ii decenta? Nu de alta dar mar tenta un amp de 120W la un pret micut si nu stiu cum e treaba cu amplificatoarele la ei...

 

Se ofera cineva sa-mi explice?

 

PS:Fara suparare, dar nu vreau raspunsuri de genul: "Gasesti ceva la second hand pe forum..." sau sa apareti cu Fender Champion pe aici ca-s satul de astfel de raspunsuri...

 

Link to comment
Share on other sites

Am vazut ca esti foarte pretentios cind vine vorba de chitare, imediat le bagi pe foc, mai ales p-alea Harley Benton. Baietii aia s-au gindit sa-ti faca si un semineu, daca tot folosesti chitarele lor pe post de lemn. Deci treaba e pe cit se poate de decenta.

 

Daca totusi vrei un amplificator bun, gasesti pe forum Fender Champion 600 second hand. :)

 

PS. Vezi ca la ultimul foc ai scapat si cartea de gramatica.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

HARLEY BENTON GA-212R

Harley Benton GA-212R guitar combo, 120 watts, 2 channels, 2x12" Celestion speaker, reverb, CD/line input, effect loop, footswitch out for optional 2-button pedal , dimensions whd: 670 x 470 x 265 mm, weight: 22 kg...

 

 

 

 

Nu sunt fan al Harley Benton... daca as avea o chitara din aia as alege sa-o pun pe foc decat sa ma chinui sa cant la ea... dar vreau sa stiu daca la amplificatoare treaba ii decenta? Nu de alta dar mar tenta un amp de 120W la un pret micut si nu stiu cum e treaba cu amplificatoarele la ei...

 

Se ofera cineva sa-mi explice?

 

PS:Fara suparare, dar nu vreau raspunsuri de genul: "Gasesti ceva la second hand pe forum..." sau sa apareti cu Fender Champion pe aici ca-s satul de astfel de raspunsuri...

 

 

Hai ca tot fara suparare

PS: ,,gaseste ceva second hand pe forum'' dude...niste..maini noi :)

Si vorba lui ironside, poate si o carte de gramatica(vinde un user)

Edited by Razvan S.
Link to comment
Share on other sites

de ce nu mergi la un magazin sa probezi amplificatorul si sa ti faci o parere,poti lua si super chitara ta ,mult mai buna decit HB

eu stiu ca un chitarist bun si care se respecta isi aloca un timp pentru a proba diferite amplificatoare ,numai dupa o atenta studiere a acestora cumpara

 

eu te intreb ceva

 

esti chiar atit de bun la chitara incit ai devenit foarte scrupulos in alegerea amplificatorului?

 

HB raportat calitate/pret este bun ,acel model este furat dupa Fender

este produs in China

nu scoate niciodata 120w

la cite facilitati are merita toti banii

 

o parere a mea despre tine

 

pusti cu fumuri si fite in cap , nehotarit,ai vrea sa ai ceva bun dar nu te tine buzunarul si ai frustrari,la chitara mediocru spre slab,mari sanse de a abandona chitara in scurt timp

probabil ca acolo in hell orice chitara sau amplificator suna prost

 

ce super chitara ai ?

pe ce mega amplificatoare ai cintat?

:D

Edited by viobio
Link to comment
Share on other sites

Nu sunt fan al Harley Benton... daca as avea o chitara din aia as alege sa-o pun pe foc decat sa ma chinui sa cant la ea...

In legatura cu aceasta afirmatie as vrea sa te contrazic.Harley Benton este o firma pentru persoane mai low budget si unele dintre aceste chitare nu sunt asa jalnice precum insinuezi tu.Un exemplu demn de admirat la acest capitol este Jack White de la White Stripes care spune "Yes, I could go and buy a brand-new Les Paul and a brand-new Marshall amp stack and just plug in and everything's fine. But I don't want it to be that way. It's too easy.You need a little resistance-something to fight against." Intro perioada el canta cu o chitara de plastic , ajungand persoana care este acum.Nu judeca o chitara doar dupa reputatia firmei.

Cat despre amplificator tu sti cum ar vrea sa sune amplificarotul ideal pentru tine este un non sens sa intrebi pe altii cum ar suna amplificatorul ideal pentru tine.

Link to comment
Share on other sites

Guest Omunegru

Eu am o chitara HB acustica si ce pot sa spun despre ea? Dupa ce i-am pus corzi Ernie Ball de 0.9 suna chiar foarte bine. Am cantat si pe ceva electrice HB si pot zice ca suna acceptabil. Mai ales pentru inceput ;)

 

Eu inca mai am un amp HB... Sincer nu sunt multumit de el, dar pentru inceput a fost bun, iar acum bazaie pe distorsuri, dar pe clean e acceptabil.

 

 

Oricum... Incearca-l ;)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.