www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Concert Ozzy Osbourne


Gorel
 Share

Recommended Posts

Intrucat nu vad sa mai fi zis cineva inaintea mea, deschid eu acest topic. Concertul mi s-a parut absolut fabulos.

Setlist:

 

Coma:

Stai

Culori

In mine in soapta

Coboara-ma-n rai

Canta-mi povestea

 

Luna amara:

Ego nr 4

Dizident

Oras

Happiness provider

Loc lipsa

 

Ozzy Osbourne:

Bark at the moon

Let me hear you scream

Mr Crowley

I don't know

Fairies wear boots

Suicide solution

Road to nowhere

War pigs

Shot in the dark

Guitar solo/drum solo/probabil si o melodie careia nu-i stiu numele

Iron man

Killer of giants

?

Crazy train

Paranoid

 

Daca stiti numele celor doua melodii/ordinea corecta a melodiilor Coma&Luna amara/daca aveti filmari sau poze de la concert, sau daca stiti cate ceva despre daramatul ala "fan Ozzy" (cine a stat la normal n-avea cum sa nu faca cunostinta cu el), va invit sa postati si voi informatii aici in topic.

Edited by Gorel
Link to comment
Share on other sites

mai multe detalii !!!

Un tip mare, albit la perciuni, cu multi dinti lipsa (probabil de la oameni pe care ii enervase in trecut), cu capul mic si privirea crucisa, care a venit undeva in timp ce canta Luna amara, s-a bagat cu coatele intre mine si prietena mea, "la o parte, sunt fan Ozzy", a inceput sa strige "rooooock" si sa arate \m/ la aia din jurul lui care i se pareau mai roacari, inclusiv mie, care a calcat pe geanta prietenei mele si cand i-am zis "ai vrea sa-ti misti piciorul de pe geanta" m-a intrebat "esti fan Ozzy?", care dupa ce a baut 2 beri si s-a incalzit, si-a dat geaca jos, a pus-o pe gard, apoi a plecat si a uitat-o acolo, si apoi cand s-a intors a inceput sa dea necontrolat din maini si din chelie incat a atras furia unui domn care l-a amenintat ca o sa si-o ia. Sa nu mai spun ca la un moment dat a strigat "pogoooo" si s-a facut liber in jurul lui.

Link to comment
Share on other sites

Un tip mare, albit la perciuni, cu multi dinti lipsa, cu capul mic si privirea crucisa

...

chelie

 

o fi din seria unor specimene din Jackul vechi. Cred ca stiu despre cine vorbesti, dar sa dea satana sa mai intilnesc asa oameni.

Link to comment
Share on other sites

Pe mine m-a sunat userul Malaianu Mihai tocmai cand se canta crazy train si am ratat apelul :lol:

 

Si pe mine m-a sunat sa-mi ureze la multi ani, si apoi ne-am intalnit dupa concert :)

 

al doilea semn de intrebare e mama i m coming home

 

Nu, "Mama I'm coming home" am uitat eu s-o scriu, cred ca era de fapt "I don't want to change the world". Primul semn de intrebare sunt de fapt cateva riffuri mai ordonate dintre soloul de chitara si cel de tobe, motiv pentru care tind sa cred ca o fi vreo portiune instrumentala din ceva ce nu recunosc.

 

Ionut ? Sau nu, ala era cu Rammstein.

 

Nu stiu cine e, dar l-am filmat putin, poate ma ajuti sa-l uploadez sa vedem cu totii (Max. single upload size: 12MB, fisierul are cam 18MB)

Link to comment
Share on other sites

Uite aici soloul lui Gus G LINK \m/

 

Pun si playlistul complet care l-am filmat dar nu se aude prea bine :| playlist

 

Oricum, a fost BESTIAL! Si cred ca l-am vazut si eu pe omul ala, statuse cumva si prin partea stanga a normal circle, daca priveai spre scena? Trecuse de vreo 2 ori unul de m-a calcat si pe mine si pe cei din jur. Parea foarte "aerian" :))

Edited by Raduxxxx
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.