www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Custom Pickguard


boc
 Share

Recommended Posts

e tabla din aluminiu si am taiat-o cu un ferastrau electric (pentru lemn). am primit o bucata mai mare. cred ca se poate cumpara din magazine de materiale de constructii - cik la Metro.

 

Are o oarecare influenta asupra sunetului, dar zic eu benefica, pentru ca intra in vibratie impreuna cu corpul chitarii; "unplugged" suna interesant...

 

dpdv electric nu are nici o influenta supra dozelor; oricum pickguardurile de plastic au pe spate lipite folie de Cu sau Al (functie de producator) pentru o "ecranare" a dozelor. iar la humbuckere influenta e si mai mik.

despre acest subiect da pe "gogule" shielding guitar si citeste.

 

Ideea e de pe net...

post-752-1146665489_thumb.jpg

Edited by boc
Link to comment
Share on other sites

Bine, sa pun altfel intrebarea :)

Stie cineva din Bucuresti unde se gaseste materialul si la ce pret / m2 ?

 

 

http://www.melinda.ro/index.php?company=1&action=2&id=36

 

 

da cred k astia dau numai engross. inceark la Bricostore sau altii cu materiale de constructii.

Edited by boc
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
Guest vicelord

nu faci si pickguard la comanda imi tre pt un reghin am si plasticul vechi dar iam schimbat doza si nu arata bine???

 

contra cost binenteles

Link to comment
Share on other sites

nu faci si pickguard la comanda imi tre pt un reghin am si plasticul vechi dar iam schimbat doza si nu arata bine???

 

contra cost binenteles

Nu am timp. de abia am timp pentru mine...Dak vrei mai am o bucata de material din care poti sa iti faci una, doar e sectiunea Do It Yourself, nu ?

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.