www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Concert G3


Guest Angus Malmsteen
 Share

Recommended Posts

Guest Angus Malmsteen

Vreau si eu sa stiu daca este g3 in romania, ca se tot amana, ba se zice ca nu mai e la noi ba nu stiu ce, si as vrea sa stiu daca mai e sau nu si unde si cum.

Link to comment
Share on other sites

:):):):( . good one...oricum...ca sa se organizeze ceva de genu g3 in romania...hehe...tre sa treaca inca 5 ani (sau mai mult). pana acu doar petrucci (din cate stiu) a venit in romania acu 2-3 ani cu dream theater. totusi nu prea il vad pe vai in ro. dunno why...asa am io impresia
Link to comment
Share on other sites

:):):):( . good one...oricum...ca sa se organizeze ceva de genu g3 in romania...hehe...tre sa treaca inca 5 ani (sau mai mult). pana acu doar petrucci (din cate stiu) a venit in romania acu 2-3 ani cu dream theater. totusi nu prea il vad pe vai in ro. dunno why...asa am io impresia

 

Vezi că nenea Vai a fost în România B) (cu nenea Eric Sardinas în deschidere ;) ), cu un an înainte de concertul Dream Theatre parcă

Link to comment
Share on other sites

Pai Vai a fost la bucuresti in 2000, cred ca in mai....nu mai retin.

Oricum, am fost la concert.S-a tinut la Sala Palatului.

Tuneul s-a numit ULTRA ZONE si da, intr-adevar (dupa cum spune si Cosu) a cantat o piesa pt Romania.

Vrau sa zic ca varianta de pe album, desi e trasa live-NU A FOST TRASA LA CONCERTUL DE LA BUC.Si nu stiu de ce, pentru ca a sunat mult mai bine pe scena la Sala Palatului decat cea trasa pe disc.(Parerea mea)

O alta chestie care m-a mirat e ca piesa se numeste Babuska, nume cu rezonante slave :)

Oricum, mare show.

Imi pare rau ca se pare ca lui Vai nu cred ca i-a placut la noi.....Asta pentru ca ar fi putut sa revina in 2005, pt ca s-a aflat in zona... :) sau macar anul acesta la inceput, pt ca a avut o serie de clinici in Ucraina si Rusia.

Petrucci se stie ca a fost.

Acu ii vrem si pe Satriani si Malmsteen.

Un G3 ar fi super.As demisiona de la serv daca nu imi vor da astia liber.....numai ca sa vad show-ul.

Link to comment
Share on other sites

Ca tot veni vorba despre dedicatia lui Vai? Vi s-a parut potrivita melodia? Adica este oarecum reprezentativa pt "spatiul mioritic"? Mie mi s-a parut putin pe langa, cu exceptia catorva parti. Dar ce stiu eu?... Spuneti si voi...

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.