www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Threadul oficial unde ne laudam cu noile achizitii


Cosu
 Share

Recommended Posts

a fost un best buy . 1 mil de lei cumparata de la cineva ce a luat-o acum un an si nu a cantat mai deloc pe ea. arata ca noua :)

electroacustica gasesti pe la ~3-4mil de la hora sau stagg. distorsiunea pe calculator este cam naspa .... nu se compara cu the real deal. rezultatele sunt cel mult de amatori.

Link to comment
Share on other sites

Originally posted by Proof

Cosu sunt curios. cam cat ai dat pe ea? eu as vrea o electro-acustica de la reghin. care e diferenta intre una asimetrica si unu neasimetrica? eu cu electro acustica as vrea sa o pot folosi si ca pe una electrica legata la comp. adik as putea sa fac un distortion sau ceva? cu un soft?

 

Una asimetrica nu arata ca o chitara clasica obisnuita (forma aia de 8), ci are o bucata 'lipsa' in partea de jos pentru a permite un acces estingherit la tastele inalte (la chitarele clasice, dela tasta 12 te intinzi peste corpul chitarei).

 

Nu prea poti scoate distorsiune, ar merge un drive usor. Vezi ca-ti face microfonie ultra-repede una semi-acustica.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Guest cealicu_ca

tocmai (acum o luna si jumatate de fapt) ce am achizitionat un Epiphone PR100-EB Gibson (nu stiu cum sa introduc imagine dar dau un link catre imaginea tipului de chitara din magazinul din care am luat-o: http://shop.muziker.com/images/tovar/actualsize/PR100-EB.jpg ). Corzi D'Addario.

 

Pretul il puteti vedea pe site dar credeti-ma ca face mult mai mult. Suna excelent!

Link to comment
Share on other sites

Guest cealicu_ca

169E + corzi (3 seturi) + husa (in total aproape 8.000.000) deci nu am dat deloc mult.

 

erm... cam 1.000.000 il iau la vama inapoi cand ma intorc in tara.

 

sunt ieftine... sau cel putin asa mi s-au parut mie... gen super oferta, Fender Squire la 4.000.000 (aproximativ... era 3.999 de coroane deci, in jur de 4M lei). Dar va pot spune ca erau si chitari (Yamaha nu's ce dumnezeu sau Fender sau mai stiu eu ce) la 35-40 de milioane de lei.

 

ei zic ca le trimit si prin posta (sau curier, ma rog) insa nu stiu daca international.

 

pentru impatimiti, am vazut de toate... ce vreti voi... de la percutie pana la pian sau uatever!

 

bafta!

Link to comment
Share on other sites

Guest cealicu_ca

:-))

 

eu sunt aici de la inceputul lunii septembrie si d-abia am invatat si eu sa spun "buna dimineata", "buna seara", "nota de plata" si sa numar (dar inca imi ia mult sa spun de exemplu 1349 :-)) cu cat mai multe cifre cu atat mai rau!!!)

 

dar oricum, ca idee, nu prea trebuie sa intelegi mare lucru. Termenii tehnici sunt in limba engleza iar preturile sunt in euro! :))

 

bafta, si probabil ca sapt viitoare o sa trec p'acolo... acum sunt la munca, va las... papa

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Guest Grey-Fox

Pa am si eu o Hora Western 6 (culoare neagra) cu corzi La Bella Criterion(au o culoare aurie suuper misto) si mai nou am o chitara electrica Peavey Raptor ExP cu amp Peavey Backstage ;)

Chestia e ca sunt incepator. Si chitara electrica am primito cadou

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Guest _ManiA_

aicea ne laudam doar cu chitari sau....orice? In fine noua mea achizitie este LINE 6 POD XT care este absolut superb, primisem niste sfaturi ca ar trebui sa il iau pe ala LIVE dar cred ca mai e pana ma bag eu LIVE deci deocamdata vreau sa zic ca asta este absolut betoooon. IL RECOMAND 100% e o scula superba!!!

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Noua mea achizitie (cu ajutorul lui Cearny, caruia ii multumesc pentru timpul pierdut cu mine :D ) este o Hora-Reghin Western cu egalizator (electro-acustica). Imi place super mult este super faina, se aude f bine si amplificata si neamplificata. Are un egalizator Artec cu 4 benzi * middle, bass, treble si presence. Mai are un buton pe care scrie Notch( nu stiu ce inseamna, poate ma lamuriti voi, ca io nu mi-am dat seama la ce foloseste :( ), butonu de on/off si un slider de volum. A costat 3.800.000 de mii ceea ce e destul de convenabil. I'm super happy :) Happy Holidays

 

P.S. o sa pun mai incolo poze ca nu am facut ink :)

Link to comment
Share on other sites

Cosule din pacate nu e asimetrica. Aia asimetrica era 4.500.000 si nu mai aveam bani. E neagra. Mai intai am pus mana pe una de culoare bej asa cam ca untu, dar avea probleme. Bazaia la fretul 2. Si am renuntat :) Oriucm e super faina, o sa pun si nite inregistrari cu ea. Mersi mult de urari. Craciun Fericit si sa ne auzim cu bine.

Link to comment
Share on other sites

Guest GogoAliasConstaan

Cosu shi cum ai cumparat-o? Ai facut o comanda sau te-ai dus tu acolo in Cluj? (daca ai facut comanda spune-mi shi mie cum sa o fac shi cam cat costa).

Link to comment
Share on other sites

Guest GogoAliasConstaan

Chitara aia Laura a lui Cosu e chiar asa de buna? Dar daca fac comanda ma costa mai mult de 60 euro? (chitara Laura la Hora costa aprox. 50 euro)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.